Paturēt akmeni azotē

Ilze Zālīte 15.jūl
 
Ekrānšāviņš no video
Aprunāt Andri Kiviču ir kļuvis par sava veida modes lietu. Neatņemama tēma draugu papļāpāšanā - starp sarunām par gaidāmo laiku, jaunākajām diētām un koronavīrusa statistiku. Andris ne tā ģērbjas, ne tā dzied, ne to sievieti izvēlējies, palaiž rokas, dzer, nesmuki uzvedas. Visam varētu piekrist, jo pats Andris ar savu uzvedību nereti uzprasās uz konfliktiem un to, lai viņa vārdu valkātu tukšās sarunās. Arī nesenais izgājiens ar skandalēšnos pie dzemdību nama, nerādot medijiem jaundzimušo meitu, ir kārtējā pagale tenku ugunskurā.

Kā jau ziņots, tad pirms dažām dienām Kiviču ģimenē piedzimusi meitiņa. Dziedātājs un viņa sieva - kā ierasts par ikvienu savas dzīves norisi - arī par šo priecīgo notikumu sabiedrību informēja praktiski "on-line" režīmā, nekavējoties paziņojot sociālajos tīklos. "Mīļie draugi! Beidzot sagaidījām mūsu mīlestībā dzimušo meitiņu. Vārdiņš - Mia Kiviča.

Tiesa, pat tik šķietami romantisku un mierpilnu atmosfēru paģērošais notikums Andra izpildījumā pārvērtās par skaļu, emocionālu pārdzīvojumu ar lamāšanos un dūru vicināšanu. Tika saukta policija, izteikti draudi.... viss labākajās Andra tradīcijās. Šādas performances iemesls ir bijusi pārliekā mediju (lasi- sabiedrības) interese, pēc kuras Andris citkārt tik ļoti alkst pats. Izrādās, ka Andri pie dzemdību nama esot gaidījusi dzeltenās preses fotogrāfe, kura vēlējusies iemūžināt jaunos vecākus un viņu atvasi, lai vēlāk laimīgo ģimeni atrādītu kādā no žurnāliem. Andri šāds notikumu pavērsiens sadusminājis līdz sirds dziļumiem, taču šoreiz nevis dēļ nevēlamas publicitātes, bet gan dēļ nevēlamas bezmaksas publicitātes. Proti, Kiviču saimes galva būtu gribējis, lai jaundzimušās meitiņas fotogrāfijas tiktu nopirktas vismaz par 1000 euro un nevis iegūtas bez maksas.... Nu fuuuuuuj....Pirmajā acu mirklī šķiet, ka šī atkal ir lieliska tēma saviesīgām sarunām un Andra uzvedības nopēlumam. Kā tā var? Bērna bildes?... Taču būsim godīgi. Pat ļoti, ļoti turīgi cilvēki, pasaules rokmūzikas zvaigznes, karaļnamu pārstāvji, miljonāri un miljardieri jau sen ir apliecinājuši, ka jaundzimušo fotosesijas ir lielisks veids kā pelnīt tūkstošus un pat miljonus.

Zīdainīšu fotografešanu par naudu nav smādējis nedz Kardašjanu klans, nedz visas Krievijas šovbiznesa zvaigznes pēc kārtas, arī ne Viktorija un Deivids Bekhemi, izdevīgākajos gadījumos par vienu šādu bildēšanos nopelnot pat 2 un 3 miljonus dolāru. Pat tik superturīgās ģimenēs kā Allai Pugačovai un Ksenijai Sobčakai ir notikušas kāzas, kuras pilnībā - no līgavas pušķa līdz svētku tortei - apmaksā dzelteno mediju izdevēji, kuri vēlās ekskluzīvas tiesības fotogrāfēt šos svētkus. Tādēļ Andra Kiviča pieticīgi nosauktie 1000 eiro ir piliens jūrā un spļāviens okeānā. Ja, reiz, pat miljonāri nesmādē šādu piepelnīšanās iespēju, kādēļ pašmāju mūziķis nevarētu gribēt kaut ko līdzīgu? Par faktu vien, ka Andris gribējis nopelnīt šādā veidā, nebūtu jāšumējas. Jo, ja ir pieprasījums, būs arī piedāvājums.

Cits jautājums, ja mēs sāktu diskutēt par to, vai vispār ir ētiski fotografēt un tiražēt zīdaiņus, kuri tik tikko ieradušies šajā pasaulē. Cik pieņemami ir mazu bērnu publicēšana presē, kuru pēc tam šķirsta un valkā tūkstošiem cilvēku. Vai mazajam cilvēkbērnam šāds enerģētiskais virpulis (ja mēs vispār ticam ezotēriskiem lielumiem) nāk par labu. Bet tas jau ir pilnīgi cits jautājums, kuru iespējams, būtu vērts iztirzāt sīkāk. Taču...

... dienu pēc šī komentāra publicēšanas, redakcijā atskanēja zvans. Jā, tieši tā - no Andra. Tik pat emocionāls, tik pat tiešs un brīžiem pat agresīvs kā savās tiešraidēs, Andris arī šoreiz neslēpa dusmas, vēloties sniegt savu skatījumu par to, kas kārtējo reizi ir pārprasts. Proti, tas, kas Andri esot sadusminājis pie dzemdību nama, neesot viss samaksas jautājums, bet gan žurnālistu bezkaunība. "Nekad mūžā neesmu gribējis tirgot bērna bildes! Salido kā maitu lijas," sacelto ažiotāžu raksturo mūziķis. "Kāda bezkaunība mūs salīdzināt ar Kardašjaniem! Es nekad, ne par kādu naudu nebūtu ar mieru publicēt meitas fotogrāfijas ne par simts, ne par miljons eiro. Tas, ko es būtu gribējis, lai fotogrāfēšana būtu bijusi saskaņota. Pēc dzemdībām visi noguruši, nekādi. Kādēļ, vajadzēja no krūmiem? Vai tad nevarēja saskaņot, smuki nostāties, sapucēties. Es būtu bērna krēsliņu jebkurā gadījumā pagriezis otrādi, bērna seju nebūtu rādījis nevienā variantā," saka Andris, vēl ilgi lamājot visus medijus un viņu neveselīgo interesi par citu cilvēku privātajām dzīvēm.

...

Komentē 18

 
Anonīms
 

Bet pieprasījuma taču nav?

15.jūlijs Atbildēt

Nu tad atradāt salīdzinājumus. Salīdzināt Kivičus ar Kardašjaniem, Bekhemiem vai Pugačovu un viņas ģimeni ir tas pats kā salīdzināt sūdu ar dimantu. Salīdzināt klaunu ar cilvēkiem kas smaģi strādājuši un vēl joprojām nesēž dīvānā un fb nelielās ar pagātnes sasniegumiem un galvenais neapdirš citus. Kad Kivičs sasniegs kaut ko ievērības cienīgu, tad arī varēs tēlot zvaigzni un prasīt naudu. Pagaidām viņa bērns ir tāds pats mazulis kā simtiem citu.

15.jūlijs Atbildēt

Ko tad, tavuprāt, tā Karandašiņa tādu labu cilvēcei izdarījusi?

15.jūlijs Atbildēt

Tu debila kuce,dolbana mauka,atkal komente ar savu verbalo caureju,morala un gariga krople,

15.jūlijs Atbildēt
Anita Kalniete > izidors.m.rkak.ns

Nav runa par to ko cilvēcei izdarija vai neizdarija. Viņi tiešām naudu pelna ar šovu un nediedelē. Un neprasa ziedojumus. Viņi ari nemēģina iestāstīt ka lūk viņu dzīve vispareizākā.

15.jūlijs Atbildēt
Gita > marcis

Kivič,aizver savas smirdīgās žaunas! Normāli tu pat runāt nemaki!

Varbūt saziedojam kivskulmem kādu naudu ,lai uz kādām dienām ir miers?

15.jūlijs Atbildēt
Marcis > gita.5d25edd2d3f05

Tu Gita debila slima kuce pati aizver savas smirdigas zaunas,infantila mauka,es neesmu nekads Kivics,un to pasu Anitai Kalnietei ex Kalnina.

16.jūlijs Atbildēt
Anita Kalniete > marcis

Dzelme ex Kivičs

16.jūlijs Atbildēt

Pēcdzemdību šoka dēļ nervi čupā. Viss ir dabiski un nav par Andri jāšausminās. Ar laiku sāpes aizmirsīsies un dzīve ieies vecajās sliedēs.

15.jūlijs Atbildēt

Sāpes par nesaņemto naudu par meitas bildēm? Te nu vietā būs teiciens - nāks citi sūdi, citi aizmirsīsies. Ar 100% garantiju varu teikt - nāks, jo tas taču Kiviču pāris.

15.jūlijs Atbildēt

Meitas vārds ir Mia Kiviča, bet uzvārds kāds?

15.jūlijs Atbildēt

Tāds sīkumiņš - ja Kardašjani vai Bekhemi saņemtu atteikumu maksāt, neviens no viņiem netaisītu skandālus un neskaitāmas dienas neapmētātu ar mēsliem nemaksājošā žurnāla īpašniekus, netaisītu live video, kurā lamājas tā kā no cietuma tikko iznācis.

Tāda, lūk, ir tā atšķirība starp slavenībām un līkroci Kiviču, kurš spēj sabojāt itin visu, kam pieskaras. Pat meitas mājāsvešanu (skat. rakstus par live video filmēšanu, esot pilnīgā ķēmā, maurodams par nezin ko (nez kāpēc tad šī "vardarbība" bija piemirsusies. Laikam gaidīja apstiprinājumu).

Tiem, kas diskutē (Kivičam tai skaitā), vai ir ētiski pelnīt uz tikko dzimuša zīdaiņa bildēm - drīkst aizdomāties, ka fotografēšana bija vardardarbība tikai tāpēc, ka Andrim nesamaksāja. Būtu samaksāts - viss būtu čikeniekā.

Paši Kiviči gribēja uz meitas rēķina nopelnīt. Neizdevās - tāpēc arī skandāls.

15.jūlijs Atbildēt

Tieši tā! Un cik Kardašjanus, Bekhemus filmē pa kluso paparaci un liek bildes. Apdzērušos, citos sīkumos un ne tik sīkumos. Bet pat tad viņi neardas, jo saprot ja esi populāra persona nu neko darīt. Labi Kardišjani taisa realitātes šovu, bet Bekhemi un citi neizliek savu privāto dzīvi visu apskatei. Un ir slavenības, kas savu privāto dzīvi ir tik veiksmīgi noslēpuši, ka neviens neko nezina par to.

15.jūlijs Atbildēt

Kivičs esot mūziķis, nu atvainojiet...viņš nav pat mūziķa izstrādājums, bet krogus muzikants, kurš lielās ar to, ko sasniedzis kaut kad iepriekšējā tūkstošgadē.

15.jūlijs Atbildēt

Raksta autor Ilze Zālīte, saprotu, ka Tu no Kivča fanu pulka, tur visi tādi analfabēti, ka tik savu vārdu bez kļūdām māk uzrakstīt. Nu bet šī ir īsta zurnalistikas pērle. Dzidātājs, ibio, par kura meitu interese milzīga- vesels viens žurnālists ar mobilo telefonu gaidīja...

15.jūlijs Atbildēt

Jums viesiem dzeltanas preses lasitaji to nekad nesaprast,jo Andrim un Lienei Faceboox ir loti dauz atbastji un fani,un vini jau gadu interneta komentarus nelasa.

16.jūlijs Atbildēt
Elvisa17 > marcis

Nelasa gan, jo Kiviča atbalstītājiem grūtības ar lasīšanu, un, kā redzam komentāros, rakstīt tie arī nemāk. Tādi nu ir Kiviča atbalstītāji, kas pat palīgskolu nav spējuši pabeigt.

16.jūlijs Atbildēt
Anita Kalniete > elvisa17

Dzelme gan palīgskolu ar zelta medaļu beidza. Un tagad bāžas visām pudelēm par korķi.

16.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:55

Jaunākās diskusijas