Afēra? Iedzīvotāji satraucas par Endziņa ziedojumu "kampaņu"

tautaruna.lv 7.jūl
 
Ekrānšāviņš no video
Vairāki interneta lietotāji pauduši satraukumu par "viltus ziņu tēva" Nika Endziņa aktivitātēm, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Niks Endziņš pavisam nesen ne vien nosvinējis kāzas, bet arī sācis ziedojuma kampaņu, lai palīdzētu kādam kungam samaksāt par mitekli. "Ar šausmām vēroju jauniešu iecienītajās aplikācijās “Instagram” un “TikTok” notiekošo. Tur “fake news” izplatītājs Neids jeb Niks Endziņš aicina ziedot naudu, lai palīdzētu kādam bezpajumtniekam. Interesanti, ka nauda jāpārskaita uz viņa, nevis tā bezpajumtnieka kontu. Vai tik arī šoreiz šis Endziņš nemuļķo cilvēkus un sev kabatas nepiebāž pilnas ar naudu? " raidījumam norādījis kāds skatītājs.

Šobrīd tiekot vākti līdzekļi, lai apmaksātu 400 eiro par diviem dzīvokļa īres mēnešiem.

Pats N.Endziņš "Bez tabu" norāda, ka nauda jāpārskaita uz viņa sievas kontu, jo viņa esot bloķēts. "Manā bankas kontā mēnesī drīkst būt tikai noteikta naudas summa, ja tā tiek pārsniegta, tad nauda aiziet valsts budžetā. Godīgi sakot, gaidīju, ka cilvēki ziedos vairāk. Līdz tiešraidei tika saziedoti, ja nemaldos, 200 eiro. Tiešraides laikā saziedoja 300 eiro. No tā neko negūstu, ja nu vienīgi to, ka cilvēki redz, ka esmu izvēlējies iet citu ceļu."

“Bez Tabu” nepieteiktā vizītē apmeklē dzīvokli, kas it kā tiekot īrēts bezpajumtnieka vajadzībām. Tajā patiešām izdodas sastapt Nika Endziņa video redzamo vīrieti. Viņš noliedz, ka Neids viņam maksātu par piedalīšanos video un norāda, ka ar Endziņu iepriekš nebija pazīstami.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka maijā prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par aicinājumu likvidēt ķīniešus apsūdzēts Niks Endziņš.

Neminot personas vārdu, prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA pavēstīja, ka vīrietis apsūdzēts par nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu sociālajā tīklā "Facebook", kā arī par huligānismu.

Saskaņā ar apsūdzību šogad 30.janvārī vīrietis savā dzīvesvietā uzņēma un vēlāk publicēja "Facebook" videoierakstu ar nosaukumu "Koronas vīruss ir Latvijā! Lūdzu, dalies un brīdini citus!".

Videoieraksts saturēja izteikumus, kuru paušanas veids ir cieņu aizskarošs un naidīgi vērsts uz nesaticības provocēšanu pret ķīniešu tautības cilvēkiem un Ķīnu kā valsti, izsakot, ka ķīniešus un Ķīnu kā valsti vajag likvidēt un ķīnieši prot izgatavot tikai viltotas preces un viltotus mobilos telefonus.

Tāpat šajā videoierakstā viņš tīši izplatīja viltus ziņas par koronavīrusa Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā. Minētais apgalvojums neatbilda patiesībai, jo konkrētajā periodā oficiāli netika reģistrēts neviens saslimšanas gadījums. Minētās bija viltus ziņas, kas saistītas ar veselības drošības apdraudējumu, rezultātā sabiedrībā tika radīts būtisks satraukums un nedrošības sajūta, kā arī traucēts Slimību profilakses un kontroles centra darbs.

"Apsūdzētais ar savām darbībām dezinformēja sabiedrību par faktisko situāciju valstī saistībā ar vīrusa izplatību, tādējādi lika apšaubīt Slimību profilakses un kontroles centra un pārējo iesaistīto iestāžu kopējo darbību, mudinot domāt, ka sabiedrība netiek informēta un valsts slēpj no iedzīvotājiem nozīmīgu informāciju," norādīja prokuratūrā.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai. Šajā tiesā jau atrodas cita krimināllieta, kurā Endziņš kopā ar vēl divām personām apsūdzēts par viltus ziņu portāla uzturēšanu.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Nevajag ķert bebrus sausā dīķī.

7.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:09

Jaunākās diskusijas