Aktieris Gundars Āboliņš pauž idejas, kur Rīgā varētu tapt koncertzāle

tautaruna.lv 1.jūl
 
Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency
Jau vairākas nedēļas sabiedrībā cirkulē dažādi viedokļi par koncertzāles celtniecību Elizabetes ielā 2 Rīgā. Kamēr vieni slavē ideju par šādu vietas izvēli, tikmēr citi iesaka, viņuprāt, piemērotākas vietas, kur tai būtu jāatrodas. Savu viedokli nesen paudis arī aktieris Gundars Āboliņš.

"Kas vainas būtu bijušā Preses nama vietā būvēt koncertzāli? Bijušās preču stacijas vietā, netālu no Hanzas Perona? Bijušās Sporta pils vietā, kur gadiem nekas nenotiek? Pretim bijušajai Sapņu fabrikai Lāčplēša ielā?" ierakstā sociālajā tīklā facebook raksta radošās industrijas pārstāvis. Viņš arī norāda, ka "meklētu citu vietu, ārpus AB dambja un Rīgas parkiem."

"Pilnīgi piekrītu, Jēpīt! Bijusī Sporta pils turklāt vairs nav jājauc nost, un arī īpašniekiem var piedāvāt kompensācijas zemi, varbūt pat labāku. Vieta ideāla un gana liela. Arī par Preses nama nojaukšanu manuprāt itin neviens neskumtu, izcila vieta. (Savukārt pie Uzvaras parka zvaigznesstaba būtu blakus jāpārceļ Okupācijas muzejs, ideāli saderētu)... Ak, ja tas būtu realizējams," komentārā norāda aktrise Lelde Vikmane. Arī citi neslēpj savu viedokli un pauž uzskatu, ka koncertzāle, piemēram, varētu atrasties kaut kur Rīgas nomalē, vai tiešām būtu jāapsver doma par tās tapšanu kādā vietā, kur vecā ēka jau nokalpojusi savu laiku.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka pirmdien atbalstu iecerei attīstīt koncertzāles projektu Elizabetes ielā 2 pauda arī profesionālās mūzikas nozares pārstāvji. Mākslinieki pauž cerību, ka pēc dažiem gadiem arī Latvija varēs lepoties ar koncertzāli, kas būs "harmoniski iekļāvusies pilsētas skaistākajā parkā un kļuvusi par iemīļotu un funkcionāli publisku ēku".

Savukārt arhitekti aicina organizēt un veicināt atklātu un demokrātisku sabiedrības līdzdalības procesu galīgā lēmuma pieņemšanā par koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2, kā arī veikt neatkarīgu un kompleksu arhitektoniski māksliniecisko izpēti. Vairāk par to lasi šeit.

Komentē 12

 
Anonīms
 

Piekrītu. Sporta pils laba vieta.

1.jūlijs Atbildēt

Nekas cits jau neies cauri, kā vienīgi pats dārgākais projekts. Racionāla doma ir vien Gundaram un mums - līdzīgi domājošiem... Tautas viedoklis nekad nav uzklausīts un vērā ņemts. Izklausās nevisai - ko es te rakstu. Diemžēl.

1.jūlijs Atbildēt

Sporta pils būtu laba vieta, tieši pretī, bet autotransporta vieta?

1.jūlijs Atbildēt

Vienā stūrī uzcelt daudzstāvu autostāvvietu jau būtu mazākā problēma,jo Sporta pils vietā uzcelt koncertzāli ir tiešām laba doma.

1.jūlijs Atbildēt

Jā. Sporta pils būtu laba vieta, tieši pretī, paša Āboliņa dzīvesvietai :)

4.jūlijs Atbildēt

Es par Uzvaras parku, jo pamatiem lēti būvmateriāli daļēji sanāktu sadrupinot uz vietas to betona peni.

1.jūlijs Atbildēt

Man patīk visas vietas, bet vislabākā - sporta pils, preses nams. Kaut nu tie kretīni nenojauktu bijušo cekas ēku.

1.jūlijs Atbildēt

Pilnīgi piekrītu, jāizsludina konkurss idejām

1.jūlijs Atbildēt

Stulbeni,jo bijusi Sporta pils pieder Andrim Skelem.

2.jūlijs Atbildēt

Kaut kad izskanēja absurds projekts,par Zaķu salas dzīvojamo namu apbūvi!!!!!!

Ideāla vieta koncertzāles celšanai,skaits skats apkārt,arī pietiekami daudz vietas auto stāvvietas izbūvei un netraucē satiksmi.

2.jūlijs Atbildēt

Kāpēc nevarētu uzcelt kaut kur Rumbulā? Tur vietas daudz un no Jēkabpils braucot, nevajadzētu ar mašīnu iekšā Rīgā dzīties. No citām Latvijas pusēm arī pa apbraucamo ceļu varētu ērti piekļūt.

2.jūlijs Atbildēt

Kur tad pie Sporta pils liks mašīnas? Gundars laikam dzīvo mammas dzīvoklī pretim bijušajai pilij?

2.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:17

Jaunākās diskusijas