Kāpēc Vilis Bukšs šodien iesaka vērot ceriņus?

Viktorija Gabrjuna 3.jūn
 
Kaspars Krafts/F64
Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs stāsta, kāpēc šodien, 3.jūnijā jāvēro cerini un egles.

Bukšs uzsver, ka šodien, vērojot ceriņus un egles, var noteikt, kāda šogad būs siena un miežu raža.

"3. jūnijā jāiet un jāvēro egles un ceriņi. Ja eglēm daudz jauno čiekuru, būs laba kartupeļu un rudzu raža. Ja vāczemes kārkliem (ceriņiem) daudz ziedu, būs daudz siena un laba miežu raža," raksta Bukšs.

Tāpat pēc laika apstākļiem otrdien, 2.jūnijā, Bukšs prognozēja, ka būs labas vasarāju ražas.

"2. jūnijs austrumu pierobežā (Viļakas novads) ar sauli un mākoņiem, vējains (ziemeļaustrenis), mēreni silts, ap plus 15, sauss. Šādi laika apstākļi 2. jūnijā sola labas vasarāju ražas, bet sliktas gurķu un ķirbju ražas," rakstīja Bukšs.

Jāatgādina, ka iepriekš Vilis Bukšs savā jaunākajā bloga ierakstā pavēstījis, kāds laiks pēc iepriekš veiktiem dabas novērojumiem gaidāms jūnijā un ap Jāņu svinēšanas laiku.

Komentē 4

 
Anonīms
 
Fra

Ceriņu laiks Rīgā ir nepatīkams laika periods. Man pie mājām visi lauž tiem zarus un stiepj mājās. Iela piemētāta ar zariem un lapām. Ne tikai krievu tantes tos lauž, garām nevar paiet pat pēdējais plencis, kas sadzēries. Cilvēkiem nepatīk, ka ceriņi dabiski zied un smukumu var baudīt visi, tie grib, lai viņiem noplēstie zari mājās vīst, bet pārējie uz ielām, lai izbauda nejēdzīgi lauztos krūmus. Pretīga tā sabiedrība mūsu "ušakova iekoptajā" Rīgā...

3.jūnijs Atbildēt

Pēc kā jāskatās.lai uzzinātu, kad alus paliks lētāks?

4.jūnijs Atbildēt

Brauc dzīvpot pie mums uz Jēkabpili!

4.jūnijs Atbildēt

Tāpēc ka bukš ir dumjš zābaks.......

7.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:11

Jaunākās diskusijas