Rojs Rodžers apsūdz populāru Latvijas TV šovu rasismā

Viktorija Gabrjuna 3.jūn
 
Ekrānšāviņš no Instagram
Latvijā populārais "drag queen" Rojs Rodžers uzskata, ka Latvijā arī ir rasisms. Par piemēru viņš minēja slaveno šovu "Izklausies redzēts", kura ietvaros mūziķi pārtapa par citiem māksliniekiem, bieži vien arī afroamerikāņu izcelsmes.

Vietnē Instagram Rojs rasisma tēmai pievērsās pēc skaļā gadījuma ASV, kad policists vardarbīgi izturējies pret kādu afroamerikāni un šī iemesla dēļ ASV sākušies plaši protesti un nekārtības.

"Es vēlējos iezīmēt vienu lietu, par kuru, manuprāt, neviens nerunāja. Un tas ir TV3 šovs "Izklausies redzēts", kuri vairākas sezonas izmantoja "blackface" un krāsoja baltādainus cilvēkus melnādainus. Tas ir ārkārtīgi rasistiski. Es zinu, ka ir bijuši komentāri "Facebook" par to, bet viņi nav to apstājušies darīt. Kas te notiek?

Es atceros, kad gāja šis šovs, "blackface" bija lieta, tā bija lieta, par ko globāli cilvēki runā, par to, ka nu nedrīkst baltādainu cilvēku nokrāsot melnādainu, jo tas ir aizvainojoši un rasistiski. Acīmredzot neviens to nenokontrolēja viņiem vai viņiem vienalga, jo viņi to darīja vairākas sezonas pēc kārtas. Tā, it kā tāda problēma neeksistētu. Kāpēc?

Tas bija sen, bet tas nav attaisnojums. Es nevainoju cilvēkus, kas tur ir, bet producentus un televīziju. Kā kaut ko tādu var pieļaut?! Vai tiešām neviens no producentiem vai televīzijas nevarēja iedomāties, ka tas varētu būt rasistiski?" izteicās Rodžers.
Jāpiebilst, ka afroamerikāņa Džordža Floida nāve ASV Mineapoles pilsētā ir "slepkavība", kas izdarīta, veicot "kakla saspiešanu", atzīts pirmdien publiskotā oficiālas autopsijas slēdzienā.

Floids 25.maijā nomira policijas veiktas aizturēšanas laikā. Viņa aizturēšanas videoieraksts izprovocēja plašus protestus ASV pilsētās pret policijas vardarbību.

Floids tika aizturēts Mineapolē, policijai izmeklējot apsūdzības par viltotas banknotes izmantošanu.

Video redzams un dzirdams, kā roku dzelžos saslēgtais Floids ir nogāzts zemē un saka, ka nevar paelpot, kamēr viens no policistiem tur celi uz Floida kakla. Notikuma vietā redzami arī citi policisti.

Policists Dereks Šovens, kurš video redzams, turot celi uz Floida kakla, piektdien tika aizturēts un apsūdzēts slepkavībā. Pārējie video redzamie policisti ir atstādināti no amata pienākumiem, bet viņiem apsūdzības nav izvirzītas.

Komentē 18

 
Anonīms
 

Manuprāt šis pajoliņš ļoti apvaino sievietes. Būdams vīrietis, velk virsū sieviešu drēbes :))

3.jūnijs Atbildēt

Lai TV-3 tagad pierāda, ka nav ziloņi.:DDDD

3.jūnijs Atbildēt

Jā, kas tā par dāmīti fotobildē pie raksta(?), neesmu redzējis TV.

3.jūnijs Atbildēt

Kāds te, Latvijā, nākuj rasisms, ja pie mums nēģeru nemaz nav. Jēkabpilī toč nav!

3.jūnijs Atbildēt

Ir gan

3.jūnijs Atbildēt

Man galīdi pir dirsas ko kaut kāds rodžers apsūdz !!!!

3.jūnijs Atbildēt

Man galīgi pie dirsas ko kaut kāds rodžers apsūdz !!!

3.jūnijs Atbildēt

Ko tas pediņš tur dirš!!! Lai aiziet pakaļu izskalot.Sabraukuši te visādi zilie pediņi un mācīs kā kuru te krāsot.Neieredzu to piderasus!!!

3.jūnijs Atbildēt

vai kads te zin kaut ko par to Roju Rodžeru?

3.jūnijs Atbildēt

Es neko nezinu, tagad būs populārs "cīnītājs" pret rasismu Latvijā.

3.jūnijs Atbildēt

Vienīgais rasists kurš šajā visā redz rasismu ir Rojs odžers

3.jūnijs Atbildēt

Ir tak pajols..Tikai garā vājais un inteliktuāli aprobežotais to var uztvert kā rasismu.. Tas ir teātris, idiņ! Džeks izdomāma uztaisīt sev piāru, bet galīgi neiebrauc tēmā. Nožēlojams kretīns!

3.jūnijs Atbildēt

Slimiņš....

3.jūnijs Atbildēt

Atvainojiet, padomijā uzaugušie ļaudisi, jūs neredzat par, ko šis raksts runā vai kā? Pasaulē šobrīd aktuālākā tēma ir rasisms un tas ir, manuprāt saudz svarīgāk nekā kāda jaunieša seksualitāte, kāpēc vispār iejaucaties un runājat par to??? Jums ir aizbāztas acis ar negācijām. Kā jūs nesaprotat, ka krāsot melnu seju ir nepieņemami, kā būtu, ja mūs latviešus pasaulē visi attainotu kā, kaut kādus krieviski runājošus lauķus, tas jums noteikti galīgi neptiktu, ne!

3.jūnijs Atbildēt

Tu,lesba,labāk turi mutti!!!

4.jūnijs Atbildēt
Ludvigs > eduards

Tu, heteroseksuālais cilvēk, kurā vietā ieraudziji, ka cilvēks, kurš runā ir homoseksuāls?

4.jūnijs Atbildēt

Jā, Rodžerīt,trakas lietas ar to rasismu... Visa pasaule jūk prātā no rasisma... Iedomājies tikai - baltādainie iedrošinās braukt ar melnām mašīnām - nu tak rasisms galējais...Es arī tūlīt iešu stūrītī nokaunēties - tikko tikai aptvēru savu rasismu, jo nopirku melnu drēbi kleitai...Ai, ai, ak es rasiste nelabojamā... Un tā turpinot var nonākt līdz tādām auzām... Un kad par rasismu sāk vervelēt dīvainīši, kas pat ar savu dzimumu nespēj tikt skaidrībā, tad tas jau ir pavisam smieklīgi...

3.jūnijs Atbildēt

Kā tāds jobans pidarasts vispār drīkst muti vērt vaļā??Neesmu rasists,bet redzot kas notiek bēgļu pārņemtajās vietās aizveru acis un domās glāstu karstu ,,Kalaša,,stobru.Bet runājot par melnajiem un pidariem-labāk melns nekā morāls kroplis sieviešu drēbēs!!Melnos vismaz var plantācijā iebāzt un būs kāds labums a no tiem zilajiem pat mēslojums kvalitatīvs zemei nesanāks....

3.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:43

Jaunākās diskusijas