"No ārsta kļuvu par pacientu"; Hosams Abu Meri par pieredzēto slimnīcā

tautaruna.lv 21.mai
 
F64 Photo Agency
Bijušais Saeimas deputāts un ārsts libānietis Hosams Abu Meri atklājis, ka nonācis slimnīcā, kur viņam veikta "ilgi gaidīta procedūra". Tas ļāvis redzēt slimnīcas dzīvi ar pacienta acīm un novērtēt mediķu darbu, kas šajā laikā ir īpaši saspringts.

"Mīļie draugi un sekotāji, pēdējās trīs dienas varētu teikt, ka samainījos lomām: no ārsta kļuvu par pacientu. Līdz ar to redzēju situāciju no vēl viena jauna skatpunkta.

View this post on Instagram

A post shared by Hosam Abu Meri (@hosamabumeri) on

Biju slimnīcā, kur man veica ilgi gaidītu procedūru, kas bija nepieciešama, lai uzlabotu veselību un dzīves kvalitāti ilgtermiņā.

Strādājot katru dienu ambulatorajā praksē, labi zinu un saprotu grūtības, kas nākušas līdz ar Covid-19 dēļ noteikto ārkārtas stāvokli. Pēdējās nedēļās tiek atjaunoti veselības aprūpes pakalpojumi, diemžēl, ir daudz problēmu, kas nu jau nopietni samilzušas divus mēnešus ilgā pātraukuma dēļ - savā praksē katru dienu satieku pacientus, kam saasinājušās slimības un tagad nepieciešama nopietnāka ārstēšana. Vienlaikus ir saprotams un arī pamatoti, ka līdz ar iepriekš noteiktajiem ierobežojumiem gan medicīnas personas, gan pacienti tika labāk aizsargāti, lai tagad varam palīdzēt labāk un drošāk.

Mana īsā pieredze stacionārā ļāva vēl labāk saprast, ka mediķiem ir patiešām milzīga slodze, tai skaitā iekrātās pacientu rindas dēļ. Viņi dara visu iespējamo, lai pieņemtu cilvēkus, kam nepieciešamas plānveida operācijas.

Ļoti augstu novērtēju mediķu profesionalitāti, cilvēcīgumu, laipnību un rūpes. Paldies visiem, kas strādā slimnīcās un poliklīnikās Latvijā, visiem, kas strādā, lai cīnītos pret Covid-19 un daudzām citām slimībām. Medicīna ir misija. Ārsti un māsiņas dara svētīgu darbu, un par to viņi ir pelnījuši cienīgu atalgojumu. Tāpēc es aicinu ieklausīties Eiropas Komisijas rekomendācijās gan par mediķu atalgojuma palielināšanu, gan par sistēmas reformēšanu un sakārtošanu, lai veselības aprūpe būtu pieejama pacientiem kvalitatīvāk un ātrāk. P.S. Draugi, man viss ir kārtībā, esmu vesels un rīt būšu darbā!" mierina ārsts.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Nu tad izbaudi savus darba auglus. Tev dancos apkart salidzinot ar vienkarshiem cilvekiem!

21.maijs Atbildēt
Fra

Stacionārā ar Covid 19 ārstējas 24 pacienti. Cik mediķi tad ir tur aizņemti? un vai tā ir patiešām milzīga slodze? katru gadu taču gripas periodā ir daudz lielāks slimnieku skaits stacionārā... cilvēki jau pieraduši, ka jāārstējas pašam un mājās, iznāks - labi, neiznāks - neko darīt! Ģimenes ārsti tagad vispār brīvdienās, un pārkvalificējušies par telefonkonsultantiem.

Kaut gan jau pirms dažiem gadiem, kad knapi aizvilkos pie ģimenes ārsta ar temperatūru, sāpēm krūtīs un mežonīgu klepu, lai vismaz izskata man plaušas un izraksta recepšu zāles, ģimenes ārste smaidot teica: ".. ja jūs esiet tik slims, tad kāpēc nākat, vajag mājās ārstēties". Knapi toreiz izārstēju plaušukarsoni, ilgi gāja. Tad arī sapratu, cik nejēdzīga tā attieksme, ja pēkšņi esi saslimis un gribi nedaudz palīdzību. Jūties kā diedelnieks, lai tas mediķis kaut nedaudz sasprindzina tās savas smadzenes tavās problēmās iedziļinoties, " ..ak vai, cik grūti, cik nogurdinoši, cik neciešami ārstēt tos saslimušos, kas visi uzbāžas tiem nabaga mediķiem, tiem svētajiem un dižajiem humānistiem".

21.maijs Atbildēt

Tā ir, kad Lindu pameta!

21.maijs Atbildēt

Pareizi saka, vairāk būtu cilvēku , kas šobrīd novērtē ārstu darbu. Daudzi ārsti šobrīd riskē ar savu dzīvību pacietu dēļ.

22.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:25

Jaunākās diskusijas