Latvietis Spānijā: Sēdiet mājās, beidziet vākties baros un iet ārā

Rita Lazda 29.mar
 
Ekrānšāviņš no video
Spānijā 24 stundu laikā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši vēl 832 cilvēki. Latvijas ielu vingrotāju biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Šlēziņš saviem sekotājiem sociālajā tīklā facebook pastāstījis, cik situācija Spānijā ir nopietna, un kāpēc Latvijā jāievēro visi ierobežojumi.
Māris stāsta, ka šobrīd Spānijā atrodas kopā ar savu draudzeni Margaritu. Bija domāts, ka tur viņš uzturēsies līdz meitas mācību gada beigām, taču situācija ieviesosu savas korekcijas, ko šobrīd meitai mācības atceltas.

Viņš neslēpj, ka ir grūti uzturēties četrās sienās, tomēr abi ar draudzeni cenšas sportot, ēst veselīgi un strādāt. Viņš arī neslēpj, ka minimālais sods par noteikto ierobežojumu pārkāpšanu Spānijā ir drastisks- tie ir vismaz 600 eiro. Tāpat Māris neslēpj, ka daudziem cilvēkiem no sēdēšanas mājās sākusies depresija.

Tiesa, viņš arī nodevis visai skarbu vēstījumu tautiešiem Latvijā. Viņaprāt, ir beidzot jāsaprot, ka ir tiešām pienācis laiks sēdēt mājās, lai neatkārtotos Itālijas un Spānijas situācija. Ir jābeidz rīkot treniņi, staigāt apkārt, un kritizēt tos, kuri dodas pie jūras, ja paši liekat foto, ka tur atrodaties.

Spānijā 24 stundu laikā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši vēl 832 cilvēki, sestdien paziņojusi valdība.

Tas ir lielākais mirušo skaits, kāds Spānijā līdz šim konstatēts vienas diennakts laikā, bet kopējais Covid-19 upuru skaits valstī sasniedzis gandrīz 5700.

Inficēšanās ar vīrusu līdz šim konstatēta kopumā 72 248 cilvēkiem. Nepilnas diennakts laikā atklāti aptuveni astoņi tūkstoši jaunu pacientu, jo būtiski palielināts veikto pārbaužu skaits.

Tomēr vienlaikus amatpersonas uzskata, ka vīrusa izplatīšanās sākusi palēnināties un slimība valstī drīz būs sasniegusi maksimumu.

Visvairāk cietis Madrides reģions, kur miruši 2757 cilvēki un inficējušies kopumā 21 520 cilvēki. Tur pārpildītas gan slimnīcas, gan morgi. Jauns pagaidu morgs jau ierīkots kāda tirdzniecības centra slidotavā, bet vēl vienam atvēlēta neizmantota sabiedriskā ēka netālu no lidostas.

Uz visu ārkārtējās situācijas laiku, ko valdība nesen nolēma pagarināt līdz 11.aprīlim, slimības upuru transportēšanā paredzēts iesaistīt armiju, sestdien paziņojusi Spānijas Veselības ministrija.

Komentē 23

 
Anonīms
 

gan jau kaut kā pats zināšu ko darīt, bez kaut kāda latvāņu sūda padomiem

29.marts Atbildēt

jā ,,malacis sāc tik rakt kapu ,,būs vai pašam vai taviem vecākiem...galvu augšā...

29.marts Atbildēt

Tevi vajadzētu likvidēt,kā mysaru.

29.marts Atbildēt

Ak,kā gribētos tev iemaukt pa muti!

29.marts Atbildēt

Ja zinātu, tad klusētu un necensties -lai Tevi apklusina citi..

29.marts Atbildēt

Nelec augstak par savu d...u zinātāj. Dēļ tādiem zinātājiem un pārgudrajiem arī tā sērga latvija ir ievazāta.

29.marts Atbildēt

nemīz Jāni... es ieturēju distanci no latvāņiem arī pirms tavas sērgas, un negribu neko mainīt arī nākotnē

29.marts Atbildēt

Tieši tā,jobanie latvāņi tak domā ka šī ir vnk gripa..pudari ibanie

29.marts Atbildēt

pastalainie kaku stūmēji plosās

29.marts Atbildēt

Gribetu apturet virusu, jau pec paris dienam zinatu Latvija visus slimos. Pilniba robezhas ciet. Pilnigi visu uz 2 nedelam aiztaisit. Ieprieksh visus pabridinot, ka 2 nedelas pilnigi nekas nestradas. Un SHAVEJU KOMANDAS < KAS SHAUS PA KATRU KURSH UZ IELAS KUSTAS> Domajat ta ir fantastika. Nav gan , musu kvartals pilniba ir izolets no pasaules. 2 nedelu darbavieta gulu, mazgajos un edu. Majas nemaz netieku

29.marts Atbildēt

Uzzinatu, kas sho virusu kvartala ienesaja, personigi ausis nogrieztu. Bet augstas saslimstibas del, kvartalu pilniba izoleja. Nu mums to samera viegli izdarit. Bet vai tas butu iespejams taja pasha Riga stipri shaubos

29.marts Atbildēt

baigi gribās kādu vīrusainu latvāni atspārdīt

29.marts Atbildēt

Tieši tā pareizi!!!!

29.marts Atbildēt

Kapēc neuzrakstīt parasto statistiku cik dienā mirst katrā valstī pirms ta sauktā vīrusa.Kad beigs čakarēt prātu cilvēkiem ar muļķībām.Mirst veci cilvēki un kam švaka imunitāte un veselība.Tak raksta ka 80 gadīgie un 90 gadīgie,tatad vecums.

29.marts Atbildēt

Itālija - 2019 gads - 1588 cilvēki mira katru dienu (ofic. statistika)

29.marts Atbildēt
are > lester.nygaard

Spānijā dzīvo 42.000.000 cilvēku. Vidēji dienā Spānijā 2017,2018,2019 mira 1150 cilvēki, no gripas mira Spānijā mira 5 cilvēki dienā. Tagad redz mirst vēl +800 dienā tātad kopā pie 2000 dienā. Tas viss pie dzimstības 1000 dienā. Smagās pulmonoloģijas nodaļās zem elpošanas aparātiem gulēja 5 cilvēki tagad ir vajadzīgi aparāti 40-50 cilvēkiem. Tā jau vienkārši gripa?!!

30.marts Atbildēt

Jūsu jautājums ir muļķīgs, jo es neko tādu neesmu apgalvojis. Jā, un kaut kāds latvāņu sūds, man un iespējams daudziem citiem, tiešām nav autoritāte, un savus padomus tas ķiļķens varēja dot kaut kādos privātos soc. tīklos. Es nezinu, cik nopietns ir koronavīruss, bet nojaušu, ka realitāte neatbilst mediju zīmētajai ainai.

30.marts Atbildēt

Mums kā vietējiem nesaprašām - vienu uz vietas dzīvojoša LATVIEŠA ieteikumu ( kas ir saķēris šito zarazu )

29.marts Atbildēt

Varbūt kāds var padalīties ar informāciju ko darīt tiem kuriem beidzas līdzekļi un kuriem nav darba un kuri nesaņems pabalstus?...

29.marts Atbildēt

....rodas priekšstats ka lv dzivo vieni miljardieri kuriem vienkārši zb sēdēt mājās...un vel mēnesi divus vai trīs būs jāsēž varbūt...no pohuj...sēdesim cepsim tortes un auklēsim bērnus....jautājums...kas notiks kad trūcigai tautas masai beigsies līdzekļu elementāras maizes iegādei...???latvijā ir kāds brinumkatls kas visus baros...ja zinat adresi tad rakstiet

29.marts Atbildēt

zini godīgi sakot. īstenība nav iespējams no tās gaudošanas par to ka latvijā vis slikti un slikta alga un jabrauc prom uz to "leputriju" uk tik prom liekas. cik var to ka nauda maz nauda maz nauda maz. nu tad skrien uz uk ja vari aizskriet. visu laiku ir slikti. nebij viruss slikti ir virus slikti naudas maz. nebij viruss ma maksaa nauda maz. tagad akal nauda maz nauda maz. jums nekad labi nebus tadiem.

29.marts Atbildēt

tad kad nebij virusa "krahs" maz maksa vajag uz uk tur dod daudz. tagad viss slikti. jaskrien un japelna un pec tam virusu jasanem.

29.marts Atbildēt

Vienkarsi vajadzetu kadu nobeigt kurs atbrauc no celojuma,lai gan zinaja kas notiek pasaule...Saprotu ja ir abzinigi un sez majas,bet ne jariko rauti,javazajas un jaizradas...Piecpadsmit gadi cietuma ,tas tikai ir normali par tisu cilveku inficesanu kura rezultata var iestaties nave..Rumanija ta ir norma...Pie mums tikai sola stingrakus sodus,lai gan pa to laiku tie maitas kas vazajas aplipinas vel daudzus...Vai patiesam Spanija ,italija ir joks ...Sasodits, domajiet tacu ....

29.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:29

Jaunākās diskusijas