Kaimiņš noliedz sabiedrības kritiku par bezatbildību

tautaruna.lv 23.mar
 
Kaspars Krafts/F64
Sestdien no rīta Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš ar sociālo tīklu starpniecību paziņoja, ka analīzes uzrādījušas inficēšanos ar jauno koronavīrusu Covid-19. Lai gan politiķis apgalvoja, ka kopš otrdienas, 17. marta, ir pašizolējies, sociālajos tīklos iedzīvotāji ziņoja, ka deputāts bijis sastopams vairākās sabiedriskās vietās pat piektdien. Arī veselības ministre Viņķele izteikusi kritiku Kaimiņam. Pats deputāts gan visu noliedz.

Sociālajā tīklā Facebook Kaimiņs raksta, ka Ilzei Viņķelei nebija nekādu tiesību piedēvēt viņam bezatbildību.

"Cilvēks var nepatikt politiskās pārliecības vai citu iemeslu dēļ, bet tas nedod tiesības ministrei Ilzei Viņķelei žonglēt ar faktiem un piedēvēt man bezatbildību, jo arī sociālās distancēšanās, pašizolācijas un karantīnas noteikumi visiem ir vienādi, tostarp, deputātiem.

Fakti ir sekojoši: 1.martā biju Viļņā, Lietuvā (tajā laikā Lietuva nav skartā teritorija, tādas vispār ir tikai dažas valstis). 6.martā sajutos slikti un tiku hospitalizēts Infektoloģijas slimnīcā (tagad - "Covid slimnīca"). Tur, kā vēlāk izrādījies, man analīzes uz Covid netika veiktas, un tika diagnosticēta strutaina angīna. Pēc izrakstīšanas, ievērojot ārstu norādījumus, ārstējos mājās ar man izrakstīto antibiotiku kursu. 15.un 16.martā devos uz darbu. Ja pat pieņem, ka Lietuvā varētu būt inficējies ar Covid (to vairs nevar pārbaudīt), pēc visiem postulātiem 15.martā jau būtu beidzies 14 dienu inkubācijas periods. Kāpēc man netika veiktas analīzes uz Covid? Nejautājiet man, bet dakteriem un šoreiz arī ministrei. BET, ja manu saslimšanu ar Covid grib saistīt ar Lietuvas braucienu (piedēvējot man melošanu), tad Veselības ministrei būtu vienlaikus publiski jāatzīst, ka inkubācijas periods Covid ir vismaz 20 dienas, jo man Covid tika konstatēts tikai 20.martā! Skaiti kā gribi, bet starp 1.un 20.martu 14 dienas nesanāk. 18.martā vēlu vakarā uzzināju, ka personai, ar kuru esmu kontaktējies, apstiprināts Covid. 19.martā visu dienu mēģināju sazvanīt attiecīgos dienestus, lai pieteiktos uz analīzēm. 20.marta rītā nodevu analīzes, un 21.martā man tika apstiprināts Covid. Pēc rezultātu paziņošanas neesmu bijis ārpus mājas, esmu ievērojis karantīnu, sadarbojos ar epidemiologiem, sniedzu viņiem visu informāciju. Atskatoties uz savu dzīves ritmu, pamatoti varu atzīt, ka kopš 17.marta neesmu aktīvi nekur piedalījies, un mans dzīves ritms atbilst pašizolācijas noteikumiem, lai arī 17.martā man vēl nebija informācijas, ka esmu bijis kontaktā ir inficētu personu, un tajā laikā mans pienākums bija tikai ievērot sociālu distancēšanos. Tāpat, kā to joprojām dara pati ministre, lai arī ir viedokļi, ka ministrei tomēr būtu jāpārbauda sava veselība, kā to dara pārējie ministri un deputāti. Ko tieši es esmu izdarījis nepareizi? Vai man vajadzēja jau iepriekš paredzēt, ka manai kontaktpersonai atklās Covid, un tāpēc priekšlaicīgi vismaz 14 dienas iepriekš jau vajadzēja būt karantīnā? Tā jau var nonākt līdz absurdiem. Lai vai kā, esmu bijis piesardzīgs. Pat piesardzīgāks par ministri. Tāpat par saslimšanas faktu nekavējoties paziņoju publiski vienīgi ar mērķi, lai kolēģi un citas kontaktpersonas var izvērtēt savu turpmāko rīcību. Tas, ka varbūt kādas savas dzīves nianses publiski izvairījos apspriest, nenozīmē, ka meloju. Tiem, kam informācija bija jāsniedz, to arī sniedzu. Tas, kāpēc ministre nekorekti publiski pārstāsta informāciju, kas iegūta epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā, jau ir jautājums ministrei. Tāpat aktualizējas jautājums, vai ministrei katrā gadījumā ir tiesības un pienākums iegūt un publiskot šādu informāciju," raksta Kaimiņš.


Viņš uzsver, ka no tālākiem komentāriem atturēsies, jo tagad viņa prioritāte ir veselība.

Jāatgādina, ka iepriekš tika vēstīts, ka cilvēki šokēti ziņoja, kā saslimušais deputāts Kaimiņš staigājis apkārt. Tika vēstīts, ka vairāki cilvēki deputātu redzējuši sabiedriskās vietās - veikalā, pie Saeimas nama - arī pēc 16. marta.

Jau vēstīts, ka Kaimiņa saslimšanas ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 dēļ Slimību profilakses un kontroles cents (SPKC) izmeklēs visus parlamentāriešus un citus parlamenta darbiniekus. Tāpat cilvēkiem, kuri ir kontaktējušies ar Kaimiņu, turpmākās 14 dienas ir jāpavada pašizolācijā, sekojot līdzi savam veselības stāvoklim un nepieciešamības gadījumā vēršoties pēc mediķu palīdzības.

Tāpat vēstīts, ka deviņiem no 13 Ministru kabineta locekļiem saskaņā ar epidemiologu norādēm ir noteikts ievērot pašizolāciju dzīvesvietā 14 dienu garumā kopš pēdējā klātienes kontakta ar inficēto kolēģi - Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu.

Komentē 19

 
Anonīms
 

Vai Šveice tagad atrodas Lietuvā? Kā var runāt par kaut kadu godaprātu, ja melo uz katra soļa...

23.marts Atbildēt

Jums tur ar veselību un sociālo distancēšanos?

23.marts Atbildēt

Pēc kaujas ar dūrēm vicināties (taisnoties) nav nekāda lielā māksla.

23.marts Atbildēt

Kurš šitam ākstam ticēs? Garīgo veselību arī vajadzētu pārbaudīt

23.marts Atbildēt

vai mums savi nodokļi un veselības apdraudējums būtu šitā āksta dēl jātērē,,,,,šitādi bezatbildīgi saeimā nevar un NEDRĪKST SĒDĒT!!!!!nekādu algu viņš nav pelnījis un pašiem deputātiem patreiz ,šajos grūtajos laikos,jāatsakās no jebkādām prēmijām,piemaksām!!!!!!!!!!!

23.marts Atbildēt

Kaimiņa kungs pilnīgi pamatoti noliedz šo,ja tā to var saukt,kritiku.Vinķele kārtējo reizi ir izgāzusies kā veca sēta.Ar tādiem tekstiem var nākt klajā tirgus sieviņa nevis ministre.Un ,vai tāds Krīgers bija Šveicē kopā ar Kaimiņu?Muld kā pa ķešu tikai muldēšanas pēc,jo,lūk Kaimiņš vienkārši nepatīk un viss.Kaimiņa tekstā taču viss ir normāli soli pa solim paskaidrots,bet nē!Vajag gānīties.

23.marts Atbildēt

Vispār jau tieši Kaimiņš ir sapinies melos. Vispirms pats rakstīja, ka no 17.marta pašizolējies, bet tagad, ka tikai pēc 21.marta nav bijis ārpus mājas, bet līdz tam tikai nav aktīvi nekur piedalījies, kas protams neiekļauj veikalu neapmeklēšanu un nerunāšanu ar žurnālistiem.

23.marts Atbildēt

Ja Jums Kaimiņš ir mīļš, tad nevajaga savu viedokli uzspiest citiem...,

Jūsu protežē ir klauns ar Lielo Burtu un tāds arī paliks kopējo ainu izprotošu cilvēku acīs. Nejauciet cilvēkiem galvu!!!

23.marts Atbildēt
dzintra > modris.erdmanis

Man Kaimiņš nav ne mīļš,ne proteže.Neesmu vainīga,ja jūs neesat spējīgi uztvert vienkāršus tekstus,tostarp paša Kaimiņa situācijas skaidrojumu.Jūsu "laime" ir jūsu muļķība,kura spīd gānot svešu ļaudis.

24.marts Atbildēt

Mīļie cilvēki domājiet beidzot ar veselo saprātu un negāniet cits citu! Jūsu gānīšanās liek domāt,ka Jūs krītat panikā,bet panika un bailes nogalina daudz vairāk cilvēku kā visāda veida vīrusi. Saudzēsim cits citu!

23.marts Atbildēt

Aizvāc iet to uz burta V un sauciet pie atbildības iepriekš ejo uz burta Č, kura sacakareja ves. Aprūpi.

23.marts Atbildēt
Augusts Millers > kogel.man

Cik izdzèri?

24.marts Atbildēt

tad vainīgs vai ne? Kam ticēt?

23.marts Atbildēt

Šitas frukts Kaimiņš, noliedz jebkādu publisku kritiku. Tipisks narcis, ambiciozs egocentriķis.

23.marts Atbildēt

Ņerga, lai glābtu savu ādu, kad viss ir skaidrs, sāk izdomāt absurdas versijas, bet to kalambūru, ko šis tiražē, viņa nodzertās smadzenes izperēt nevarēja, tur, visticamāk, JKPisti viņam kādu juristu pieslēguši, lai šo nelieti izpestītu no cietuma būra.

24.marts Atbildēt

Daži Kaimiņa fanātiskie atbalstītāji, piemēram, Pietiek.com, gaudo, ka Kaimiņu kritizējot Kremļa troļļi. Bet šie piemirsuši niansīti, ka Kaimiņš iet savas vecmuteres pēdās, kura ir čekas maisos. Tāpēc to, kurš ir VDK ietekmes aģents, pat cilvēks, kas ir paviršs vērotājs, ātri vien atkodīs. Īpaši, ja zinām, ka Kaimiņa uzticamības persona bija Maskavas Anniņa. Un nevajag dzīvot ar smiltīs iebāztu galvu, lai saprastu, kas ir kas, pietiek izlasīt divas M.Ruka grāmatas. Tur viss ir salikts pa plauktiņiem, visa Latvijas pēc Atmodas laiku netīrā politika, kura lielā mērā iesākās ar Bordāna LC laikiem, kad vienotā frontē darbojās reformkomunisti un PBLA nodevīgie "tautieši", kurus konsultēja čekisti. No turienes kājas aug arī pašreizējai koalīcijai.

24.marts Atbildēt

Nu ka vinam tas tik spozi izdodas? Te kaut kas dedzis, te kaut kur uzklupis viruss. Atkal vina seja visos portaalos.

24.marts Atbildēt

Diemžēl Kaimiņš bieži tiek pieķerts melos..

24.marts Atbildēt

kaimin,dirs,dirs lacis nak.

24.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:11

Jaunākās diskusijas