Guntars Račs: Mūziķi koronavīrusa dēļ ir neapskaužamā situācijā

Viktorija Gabrjuna 18.marts 2020, 14:30
 
Dāvis Ūlands/F64
Latvijas šovbiznesa viens no pamatakmeņiem – mūziķis, dzejnieks un slavenākais dziesmu tekstu autors Guntars Račs komentē situāciju, ar kuru nākas sadzīvot latviešu mūziķiem koronavīrusa izplatības un valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ, raksta "skaties.lv", atsaucoties uz TV3 raidījumu "900 sekundes".
”Atmosfēra, kas valda [starp mūziķiem], ir diezgan divējāda. Es pats esmu atcēlis piecus koncertus - man bija plānots jubilejas koncerts 28. martā, tagad tas ir pārcelts uz 14. augustu,” raidījumam atklāj Račs, aicinot šajā datumā visus būt gataviem kārtīgām liepājnieku dziesmām.

”Protams, muzikanti ir nonākuši diezgan neapskaužamā situācijā, jo daudziem, daudziem maniem amata brāļiem tā ir vienīgā nodarbošanās. Ne vienmēr visi ir maksājuši sociālās iemaksas,” neslēpj Račs.

Pagaidām mākslinieku vidū valdot nogaidoša situācija. ”Šo mēnesi jāiztiek ar to, kas ir iekrāts - nekas cits neatliek. Un nevienam nav arī tāda baigi spoža sajūta, ka aprīlī mēs koncertēsim,” spriež Račs.

Avots

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Ne vienmēr visi ir maksājuši sociālās iemaksas,” neslēpj Račs.

Nu tad ar šo arī sāksim... Tā šajās aprindās ir hroniska diagnoze - saņemt honorārus, padzīvot bohēmā, bet nodokļus no ieņēmumiem nemaksāt... Tikai tad, kad no samaksātajiem nodokļiem tiek aprēķināti slimības pabalsti un pensijas, tad pēkšņi mūsu radošie sāk vaimanāt par neapskaužamo situāciju...

18.marts 2020, 14:52 Atbildēt

Pārdzīvos,,nabadziņi,,atradušies,a kam tagad viegli?

18.marts 2020, 15:33 Atbildēt

Guntar, nebēdā! Gailis teica ka krīze ir arī iespēja.Kad daudzi apmirs, muzikanti varēs bērēs gan spēlēt, gan dziedāt, tā kā bija parādīts filmā «Mans draugs nenopietns cilvēks».

18.marts 2020, 16:05 Atbildēt

lai sēž mājās un komponē jaunas melodijas, vecās jau līdz kaklam. Tāpat var ierakstīties kādā studijā un translēties pat tV, izklaidēt mājās sēdētājus

18.marts 2020, 16:16 Atbildēt

Domāju, ka visi esam neapskaužamā situācijā. Par to ka nav maksātas sociālās iemaksas vainojami tikai un vienīgi paši muzikanti. Nevienam tas nebija liegts!!

18.marts 2020, 16:56 Atbildēt

Kuram tagat mūziķi interesē cietušie esat nafig atrodat normālu darbu kā citi normāli cilvēki stradājiet atraduši par ko sūdzēties baigais jau darbs jums muti plivināt šķiņķi pēdējie...

18.marts 2020, 22:05 Atbildēt

Būtu labāk paklusējis! Pats droši vien visās ballēs klausies tos pašus mūsu mūziķus, kuriem tagad lej virsū samazgu spaiņus. Ja nav ko teikt, tad nesaki neko! ikviens amats un profesija ir cienijami un nevajag te tagad liekuļot, ka nekad neklausies mūziku, tad visticamāk esi kaut kāds pāķis no sūnu ciema, kurš ir garā atpalicis.

18.marts 2020, 23:16 Atbildēt

džekam liekas ka darbs ir tikai celtniecībā ta teikt stroika rukat uk vai arī dzīvokli remontņiku tasīt. un iet uzukurīt vai vāģu servisā. un neko citu nezin. doma ka muzika ir tikai ta muti plivini un nekas nav jāmāk. domā ka viņa strokas un vāgu servisi tagad ir uz baigā zaļā zara.

18.marts 2020, 23:34 Atbildēt

Man interesē mūziķi, jo viņu mūzika mani iedvesmo ikdienas rutīniskajā darbā, strādajot valsts darbu! Es PAR mūziķiem! Nevienam šis laiks nav viegls, tāpēc jābūt saprotošiem!!! 6J gardēde...

20.marts 2020, 20:09 Atbildēt

ŠOBRĪD visi ir neapskaužamā situācijā....

19.marts 2020, 6:59 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:16

Jaunākās diskusijas