Virsnīte atklāj savu patiesību par to, kas notiek Āfrikā

Viktorija Gabrjuna 8.jan
 
Ekrānšāviņš no Instagram
Otrdien tika ziņots, ka vairākas dienas par sevi ziņu no Āfrikas nebija devusi TV personība Kristīne Virsnīte ar vīru Kasparu Virsnīti, kuri kopā ar bērniem Amēliju un Kuki ir devušies divu mēnešu braucienā Rīga – Dakāra – Rīga, rakstīja portāls "Jauns.lv". Otrdienas vakarā Kristīne vietnē Instagram ziņoja, ka bija problēmas ar sakariem. Tagad viņa arī atklāj, kā patiesībā redz Āfrikas valsti, kurā atrodas, Gambiju.

Stāstot par Gambiju, Kristīne uzsver, ka viss teiktais (rakstītais) ir jāuztver subjektīvi, nav absolūtās patiesības, vien viņas.

"Mājsaimniece ir nonākusi līdz Gambijai, pirmo nakti pavadījusi džungļos ar hiēnām un kliedzošiem pērtiķiem. Ko jums teikt? Nu jau viena pieredze saplūst ar nākamo un sajūtas vareni bangojas. Dodoties šajā piedzīvojumā, rāvos pēc pirmajām reizēm, kuras, dzīvojot ikdienu prasto, nav vienkārši noķert. Nu es saņemu pirmās reizes ar uzviju, katru dienu, gandrīz ik mirkli.

Nakšņošana džungļos, baobaba augļa garša, pirmā tikšanās ar melnajiem delfīniem un apziņa, ka savannas zālē mudž radības - tas nekas, ka tu tās neredzi, viņas tevi vēro.

Pirmo reizi tikšanās ar tik nekaunīgiem policistiem un armijniekiem, ka gribas teikt - Gambijas lielākais posts ir cilvēki formas tērpos, teju katrs mēģina izžmiegt kukuli un neaizmirst piebilst, ka labprāt dotos mums līdzi uz Eiropu.

Nepamet sajūta, ka Eiropa un ASV ar savu palīdzību izdarījuši tādu savādu pakalpojumu Āfrikas valstīm, tas ir kā ar bērniem - tu dari visu viņu vietā un, pieaugot, viņi kļūst par niķīgiem kretīneļiem, kuriem šķiet, ka dzīvē viss pienākas un tad, ja kaut ko nedabon, krīt gar zemi, vārtās, cerot, ka tu salūzīsi un tomēr padalīsies ar saviem vērtīgajiem papīrīšiem ar svarīgu valstsvīru ģīmetnēm vai arī piedraud, sakot, ka gribēs redzēt, cik tālu tiksi bez viņu akcepta. Nē, nē, visi nav tādi, protams, ir arī sirsnīgi un krietni cilvēki.

Mūsu džungļu rendžers Langs ir nabadzīgs, taču lāga vīrs. Viņa tēvs vienmēr teicis - “Nezodz, neubago, tā vietā palīdzi cilvēkiem, kuri ieradušies no tālienes un iespējams dienas beigās tiksi atalgots. Pastiepjot roku, tikai to arī mācēsi, kā pastiept roku.”

Ļoti gribas Gambiju nevērtēt pēc pirmās pieredzes, kad esi tikko izmalts cauri visiem robežsargu posteņiem un nakotiku okšķerētājiem. Tā mēs te dzīvojam starp vareno dabu un cilvēku pasauli, kur likumu robežas daudz neskaidrākas nekā džungļos," iespaidos par Gambiju dalās Virsnīte.

View this post on Instagram

A post shared by Kristine Virsnite (@kristine_virsnite) on

Jau vēstīts, ka Kristīne Virsnīte kopā ar ģimeni uz 2 mēnešiem pametusi Latviju. Virsnīte toreiz soctīklos rakstīja: "Manas ģimenes grandiozie jaunumi - nākamās nedēļas beigās mēs startējam līdz šim savas dzīves lielākajā ekspedīcijā: Rīga - Dakāra - Rīga! Priekšā 15 tūkstoši kilometru un divi mēneši pašu būvētā mājā uz riteņiem. Mēs brauksim cauri Eiropai, ceļosim Marokā, mums noteikti jumtiņu noraus Mauritānija un pārsteigs Senegāla, kur sagaidīsim 2020.gadu!"

Komentē 15

 
Anonīms
 

kivicu pāris2. tā kā intrese par vinugaitām tuva 0 tad šie uzteisa pazušanu ko latvijā skaļi izreklamē 'sekotāji"un pēc uzmanibas piesaistišanas nu var stāstit tālāk , atkal kādu brīdi būs kas seko līdz. klasika darbam ar auditoriju.

8.janvāris Atbildēt

vai džungļos dzīve ir labāka ?.....jāsmejās!

8.janvāris Atbildēt

+++

8.janvāris Atbildēt

Jauki,es ar interesi sekoju lidzi šim ceļojošai ģimenītei,,,

8.janvāris Atbildēt

Bērniem gan laime - skolā nav jāiet...

Nez cik izmaksā šādas izklaides....

12.janvāris Atbildēt

Kam viņa interesē?? Padzīvojusi kundzīte, kurai nav, ko darīt

8.janvāris Atbildēt

Cerams, ka pie Latvijas robežas vismaz sagaidīs bāriņtiesa... Traku vecāku izgājieniem nevajag apdraudēt bērnus, nevajag bērniem liegt izglītību. Ticu arī, ka bērni nesaņem zāles pret malāriju, kā arī nav vakcinēti pret visu Āfrikas zarazu...

8.janvāris Atbildēt

man arī šķiet dīvaini,ka bērni neiet skolā

8.janvāris Atbildēt

ko sita tur muld par hienam , vo stulba ka kivics

8.janvāris Atbildēt

Āfrika vai Latvija viens svimpis ...

8.janvāris Atbildēt
Fra

Ronis un "zābaks" - viens pāris...

9.janvāris Atbildēt

Jà ir ko padomàt par atbilfibu pret saviem bètniem. Nu kaut kà jau vajag izcelties.Palika garlaicìgi. Bùtu paźèlojusi savus bèrnus. Televizijà tèloja tik pareizu un sterilu .

9.janvāris Atbildēt

Cerams, ka šis nav tas klasiskais hipiju pārītis, kurš pārtiek no līdzekļiem, kas iegūti, izīrējot sievu vietējiem cilšu vadoņiem

9.janvāris Atbildēt

Tas taču ir skaisti ceļot. Ko jūs te cepaties par bērniem.

9.janvāris Atbildēt

Jā, kam gan skola vajadzīga, lielai gudrībai nav jābūt, galvenais, lai piķa daudz...

12.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:03

Jaunākās diskusijas