Māris Grigalis varētu palikt bez darba

Viktorija Gabrjuna 12.nov 2019
 
Kaspars Krafts/F64
Kā zināms, pēc vairāk nekā 23 gadu ilgas darbības beigts pastāvēt TV kanāls LNT. Ko darīs atraktīvais LNT laika ziņu diktors Māris Grigalis, viņš stāsta Jura Vaidakova materiālā "Vai vēl redzēsim TV ekrānos atraktīvo laika ziņu vīru?" izdevumā "Kas Jauns".
Kā aizvadītās nedēļas nogalē atklāja Grigalis, viņam par savu nākotni televīzijā pagaidām nav nekādas nojausmas.

Māris skaidroja, ka plānotas individuālas sarunas ar kompānijas vadību, viņš savu sarunu vēl gaida, bet piebilst: "Bet mēs jau zinām, kāds iznākums ir tiem kolēģiem, kam šī saruna jau notikusi - viņiem darbs uzteikts".

Jāpiebilst, ka Grigalis uz LNT atnāca 21 gada vecumā, kad viņu uzrunāja režisore Žaklīna Cinovska.

Māris gan nākotnē raugās ar optimismu. Arī tad, ja nākotnē apvienotajā televīzijā viņam darbs netiks piedāvāts, viņš ir pārliecināts, ka dzīve kaut ko piespēlēs. Māris vēl piebilst, ka noteikti sevi vēlas redzēt televīzijā.

Jau ziņots, ka mediju grupa "All Media Baltics" no decembra Baltijā strādās ar TV3 zīmolu un veiks izmaiņas arī televīzijas kanālu portfelī, tostarp kanāls LNT vairs neturpinās darbu esošajā formā. Kompānija paplašināšot kanāla TV3 piedāvāto ziņu apmēru, pārnesot lielāko daļu no LNT ziņu dienesta radītā satura. Mediju grupa veidos arī vienotu ziņu dienestu.

Mediju grupā jau sākta darbinieku atlaišana. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, saistībā ar reorganizāciju plānots atlaist vismaz 30 darbiniekus. Tomēr "All Media Baltics" pārstāve Alise Mališko aģentūrai LETA norādīja, ka mediju grupa tikai sākusi sarunas ar telekanālu TV3 un LNT ziņu dienestu komandām, līdz ar to patlaban nebūtu korekti saukt atlaižamo darbinieku skaitu.

Tikmēr Kultūras ministrija ir uzdevusi NEPLP sniegt vērtējumu, kā telekanālu TV3 un LNT ziņu dienestu saplūšana ietekmēs viedokļu daudzveidību elektronisko mediju telpā, aģentūru LETA informēja KM pārstāve Lita Kokale.

NEPLP priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš aģentūrai LETA norādīja, ka "All Media Baltics" lēmums mainīt LNT formātu varētu būt pretrunā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Viņš skaidroja, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 24.panta trešā daļa skaidri nosaka, ka programmu formāts nav maināms. "NEPLP Apraides atļaujā apstiprinātā LNT saturiskā un tematiskā ievirze ir vispārēja un nekādā gadījumā nav maināma uz šauru nišas formātu, kas paredzēts kādai specifiskai auditorijai, kā izskanējis publiskajā telpā," uzsvēra Āboliņš.

"Latvijā veidots saturs neapšaubāmi ir viena no NEPLP prioritātēm. Esošā LNT Apraides atļauja paredz, ka vismaz 4% nedēļas raidlaika LNT ēterā jābūt ziņām," piebilda NEPLP loceklis.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka no nākamā gada vairs nebūs LNT ziņu raidījuma "Top 10", taču joprojām būs vērojami tādi LNT raidījumi kā "900 sekundes" un "Degpunktā".

Plānots, ka pēc reorganizācijas jaunajā platformā darba dienās plkst.6 būs skatāms raidījums "900 sekundes", plkst.18 sekos "TV3 ziņas īsumā", plkst.19.10 tiks pārraidīts raidījums "Bez Tabu", plkst.20 - "TV3 ziņas", plkst.20.35 - raidījums "Degpunktā", bet dienas ziņu pārraides noslēgs "Sporta ziņas" plkst.20.55 un "Laika ziņas" plkst.20.58. Savukārt sestdienās plkst.20 skatītājiem tiks piedāvāts raidījums "TV3 ziņas Sestdienā", kamēr svētdienās, kā ierasts plkst.19.10, skatītāji varēs vērot raidījumu "Nekā personīga", bet plkst.20 - "TV3 ziņas Svētdienā".

2017.gada 18.oktobrī tika noslēgts darījums, kura rezultātā starptautisks aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums "Providence Equity Partners" iegādājās Zviedrijas mediju grupas "MTG" biznesu Baltijā. Mediju grupa nodrošina televīzijas kanālu TV3, LNT, TV6, "Kanāls2", radio "Star FM", Latvijas video portāla "TVPlay", ziņu un izklaides portāla "Skaties.lv", "TVPlay Home" satelīttelevīzijas un "SmartAD" darbību Baltijas valstīs.

Komentē 16

 
Anonīms
 

Varētu gan palikt bez darba ... apnicis šis gailis zīmuļu mētētājs

12.novembris 2019 Atbildēt

mētātājs

12.novembris 2019 Atbildēt

Traki, būs jāiet bezdarbniekos. Neko citu jau šis mutes bajārs neprot, izglītības nav...

12.novembris 2019 Atbildēt

Kāds prieks, varēs ākstīties citur...

12.novembris 2019 Atbildēt

Sen to bļauri vajadzēja atlaist, abus ar pajoli skudru!

12.novembris 2019 Atbildēt

Tas Grigalim nav vienīgais darbs.

12.novembris 2019 Atbildēt

Mārim Grigalim būs darbs un nerunājiet muļķibas..Ka tik kādu noriet..:)

12.novembris 2019 Atbildēt

Atraktīvs un foršs tv cilvēks, ar labu auru un optimismu...

12.novembris 2019 Atbildēt

Tv visi atraktīvi..!Ja labi plaķī,visādi var izākstīties!

13.novembris 2019 Atbildēt

Kāpēc tāda ažiotāža, ja šis tipāžs paliek bez darba? Tie mūsu mēdiji ir vienkārši stulbi un nav saprotams, kas tos sponsorē. Vai nav nopietnākas lietas par ko informēt?

12.novembris 2019 Atbildēt

Jā tiešām!Nan vispār saprotams,kas vada lv valsti..!Saujiņa cilvēku izskatās visu nosaka..!

13.novembris 2019 Atbildēt

Protams ka kanāls LNT kas bija foršs ir jālikvidē bet kas rāda visādus stulbumus ir jāatstāj. Tā ir mūsu valsts politika.

12.novembris 2019 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu!

13.novembris 2019 Atbildēt

Un kas!?Gailis-Grigalis varētu arī savu reizi sūdus pamest kā visa latvju tauta..!

13.novembris 2019 Atbildēt

Negluži interesē, ka M.Grigalis varētu palikt bez darba ( nepaliks, tik nomainīs uz citu, jo atraktivitāde, zināšanas un harizma ir jaudīgs pamats ), bet netīkami apzinātie, ka no saturīgajiem TV paliks par vienu mazāk. LNT tāds bija !

14.novembris 2019 Atbildēt

Man ir viens jautājums , kā būs ar seriāliem

ko rādīja pa LNT ? Vai tos arī rādīs pa TV3 kanālu ?

18.novembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:45

Jaunākās diskusijas