Džemmu Skulmi pēc operācijas apciemo īpašs viesis

tautaruna.lv 6.nov 2019
 
Kaspars Krafts/F64
Māksliniecei Džemmai Skulmei veikta gūžas kaula operācija un māksliniece sociālajā vietnē Facebook dalījusies ar attēlu, kurā redzams, ka viņu pēc operācijas apmeklējis kāds "mīļš ciemiņš".

Skulmes publicētajā attēlā redzams, ka mākslinieci apraudzījis bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš Skulmei sagādājis kūku.

"...šodienas mīļā ciemiņa atnestā kūciņa...," komentēts attēls.

Jau vēstīts, ka sociālajos tīklos cilvēki un arī pati māksliniece vērsās pie līdzcilvēkiem, meklējot palīdzību - pēc operācijas Džemmai Skulmei nepieciešama medicīniska aprūpe.

"Mans dēls Juris bija pie Samāriešiem un Svētā Jāņa palīdz. - diemžēl viņiem nav darbinieku aprūpei Mežaparkā. Tāpēc jālūdz palīdzība "neformālajā sektorā", jo ļoti vajadzīga sanitārīte, māsiņa, fizioterapeits arī mazliet...," vietnē Facebook rakstīja Džemma Skulme.

Džemma Lija Skulme ir latviešu gleznotāja, viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Māksliniece veicinājusi Trešās atmodas kustību.

Džemmai Skulmei ir nepārvērtējama loma 20. gadsimta otrās puses Latvijas mākslas attīstībā un sabiedriskajā dzīvē.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Visu cieņu māksliniecei, bet es gribu iemest kādu sīku akmentiņu makslinieces dārziņā. PSRS laikā viņa ļoti veiksmīgi bija iekļāvusies to ideologijā. Lielākā daļa mākslas darba bija darināti tam atbilstoši. Pateicībā bija visādi labumi. Presē bija pieminēta lielā māja mežaparkā, kurai ar Rīgas domes saskaņas partijas akceptu tika samazināts nekustāmā nodoklis. Sakaņas partija Rīgas domē reti kuram nāca pretī un samazināja mežaparkā māju nodokli. Esmu pārliecināts arī šoreiz tiks atrasts riisinājums mākslinieces atbalstam un aprūpei, neeieviejot to pansionata, bet kas ar milzīgo māju un tās nodokli.

7.novembris 2019 Atbildēt

Māja nav "milzīga".Nekustamā īpāšuma nodokļa samazinājums māksliniecei pienācās pēc likuma,ko viņa pati nezināja.Saskaņas partija nevienam nav nākusi pretī,ja samazinājums nepienākas pēc likuma.Cilvēki lielākoties nav informēti par to,ka viņiem pienākas nodokļa atlaide.

7.novembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:31

Jaunākās diskusijas