Iespaidīgi skaitļi! Zināms, cik patiesībā pelna Raimonds Pauls

tautaruna.lv 21.mai 2019
 
F64
Saistībā ar nodokļu parādu, kas izveidojies komponistam Raimondam Paulam, kļūst zināms arī tas, cik patiesībā pelna Pauls. Tas atklāts Intas Mengišas materiālā "Raimonds Pauls: Es neesmu noziedznieks!" izdevumā "Kas Jauns".

Kā nesen kļuva zināms, Paulam būs jāmaksā 14 000 eiro liels nodokļu parāds, kuru noteicis VID.

“Es rakstu brīvajā laikā dziesmiņas. Un, kad tās dziesmiņas kāds dzird, tad par to man maksā autorhonorāru. Tad no tā tiek novilkti 23% nodokļos. Tagad man pēkšņi paziņoja, ka es esmu valstij parādā lielu summu. Tie ir apmēram 14 tūkstoši eiro,” tā Maestro Raimonds Pauls RīgaTV 24 raidījumā “Uz Līnijas” komentēja savu nokļūšanu nodokļu parādnieku sarakstā.

Pauls saka, ka nekad neies pa to ceļu, ka nemaksās valstij nodokļus un šo parādu arī apmaksās.

Viņš skaidro, ka jau līdz šim valstij ir samaksājis milzu summas, jo katru gadu no autoratlīdzībām viņam nodokļos aiziet 23%.

"Tā ir liela nauda - ik gadu sanāk vismaz 20-30 tūkstoši eiro," atklāti paziņo Pauls, neslēpdams, ka gada griezumā viņa autoratlīdzību apjoms svārstās vidēji 86 000 - 130 000 eiro robežās.

Komentē 30

 
Anonīms
 

Valstij ar 1/4 no honorāra par maz. Redzko valsts dara, ja tai ļauj līst savā makā. Likumi attiecas uz maestro, uz pārējiem 80 % nē. Forša valsts. Te nu bija Latvija un sabiedrība vēl "uzlec". Ne uz to kārti uzlika, vajadzēja likt uz krieviem tagad būtu miljonārs ar ārzemju īpašumiem un saglabājis savu pašcienu. A te savējie aptīra līdz vīlītei. Visu mūžu ieguldījis mūsu kultūrā un vecumdienās "figa", kapeikas jāskaita un jāzemojas, te jātaisnojas pa mēdijiem. Te ir spilgts piemērs, ko valsts dara ar cilvēkiem.

21.maijs 2019 Atbildēt

Neaizmirsti, ka šis tā saucamais maestro diezgan ilgu laiku sēdēja Saeimā.

21.maijs 2019 Atbildēt

LV neciena savus māksliniekus!

21.maijs 2019 Atbildēt

Un cik no mums vēl strādā uz pilnu klapi ,pēc 80 ...?Naudu ,ko nopelnījis ar savu talantu un darbu ! Nav jau nozadzis,kā to dara daudzi Latvijā !

21.maijs 2019 Atbildēt

Interesanti-kāpēc Pauls ir pārsteigts par to,ka jāmaksā nodokļi no darba augļiem!Es pat no pensijas maksāju!Tas ir interesanti.

21.maijs 2019 Atbildēt

Jā...interesanti.Viņš varbūt domāja,ka uz Viņu likums neattiecas,bet labi,ka tomēr samierinājās.Laikam atcerējās,ka pats bija divu partiju biedrs,deputāts un pat ministrs.Tāpēc dīvaini lasīt tādus komentārus,kuru autori raksta,ka mākslinieks netiekot cienīts,valsts viņam darot pāri.Ļoti interesanti.Laikam viņi domā,visiem pensionāriem jāmaksā nodokļi,bet Paulam nē,jo viņš ir Pauls.Pārējie komponisti taču arī maksā.Jocīgi.

21.maijs 2019 Atbildēt

Vai Jūs vispār lasāt rakstus? Vai tikai virsrakstus? Pauls nav pārsteigts par to, ka viņam jāmaksā nodokļi, jo viņš jau regulāri maksā nodokļos 23% no saviem honorāriem. Viņš ir pārsteigts par to, kā šādā situācijā varēja izveidoties nodokļu parāds. Runa ir par to, ka ar Paula ienākumu apmēriem acīmredzot ir jāmaksā vairāk nekā 23%, par ko viņš nav bijis informēts.

21.maijs 2019 Atbildēt
Laura Vanadziņa > dzintra.5afe6f04c82ee

Vai Jūs vispār izlasījāt visu rakstu? Ko Jūs tajā nesapratāt? Pauls nav pārsteigts par to, ka viņam jāmaksā nodokļi, jo viņš jau regulāri maksā nodokļos 23% no saviem honorāriem. Viņš ir pārsteigts par to, kā šādā situācijā varēja izveidoties nodokļu parāds. Runa ir par to, ka ar Paula ienākumu apmēriem acīmredzot ir jāmaksā vairāk nekā 23%, par ko viņš nav bijis informēts.

21.maijs 2019 Atbildēt

Kur rakstīts, ka pārsteigts?

21.maijs 2019 Atbildēt
Ivars Pelss Pelss > laura.vanadzi.a

Tie jau tik suņi, kas rej....

21.maijs 2019 Atbildēt
Ivars Pelss Pelss > dzintra.5afe6f04c82ee

Tu savā žultī vari aizrīties. Varbūt esi jauna un... Pat nezini cik pasaulslavi cilvēki dzīvo vai dzīvoja. Tāpēc, ka ka valstij ir poh....

21.maijs 2019 Atbildēt

Bet viņš tak maksā! brīnās, kā varēja vēl parāds sanākt? Gribējās, acīm redzot pazemot VIDam Cienījamo maestro! Skatieties, redziet- Maestro jūsu arī ir parādnieks! Un to vajadzēja skaļi izbazūnēt pa Latviju! Citādi jau nebūtu VIDam prieka!

21.maijs 2019 Atbildēt
Solveiga Pelnēna > dzintra.5afe6f04c82ee

Dzintra! lasīt māki? Viņš maksā! maksā! Nesaprotams ir nodokļu parāds,kaza tāda!

21.maijs 2019 Atbildēt
Dace Ozola > dzintra.5afe6f04c82ee

Kur ir teikts ka Maestro domá ka likums uz viņu neattiecas!Dzintras kundze Jūs rakstu izlasīját,bet vai sapratàt!Ja nebūtu mums tàds Maestro,nebūtu arī tàs brīnišķīgás mūzikas ko tikai Viņš spèja radīt!Paskataties kádu mákslu 100 gudrie veido,un tad salīdziniet.Baigi jau mums latviešiem skauź citu veiksme!Skumji!

22.maijs 2019 Atbildēt
Rita Sproge > ivars.pelss.pelss

Tas tiesa.Kur vel mums tads kads ir?Tagad tos dzinglus nevienu nevar pat atcereties!Mums genijus neciena!

22.maijs 2019 Atbildēt

Lieciet RAIMONDU PAULU mierā!Viņš ir nopelnījis savus honorārus ar tautas mīlestību. Ja mūsu Valsts ir tik rijīga- aicinu tautu ziedot un atdot viņa ,,parādus"

!?

21.maijs 2019 Atbildēt

Jebkurā Eiropas valstī ieviesta progresīvā nodokļu sistēma. 23% no 86.000-130.000nav tik ievērojama summa, jo tos pašus 23% atvelk no minimalās algas. Tad, kad Pauls deputātēja algu viņam maksaja tā pati tauta, kas šodiem maksa par koncertiem.

21.maijs 2019 Atbildēt

Secinu: daudzi "pareizie" tautas labklājības cēlēji te vairāk par izlaktās alus divlitrenes pēcatraugu neko sakomponēt nav spējuši! Bet kā izsakās!

21.maijs 2019 Atbildēt

Paulu visu mūžu apkrāpj...gan ar īpašumiem,gan ar naudiņu...nau jau brīnums...viņš jau nav biznesmenis,ir tikai Mākslinieks

21.maijs 2019 Atbildēt

++++

22.maijs 2019 Atbildēt

Ja kādam žēl,lai pierāda.

21.maijs 2019 Atbildēt

Nu, nav vis"tā saucamais maestro"bet ir Maestro un citādi viņu nesauc! Tas ir viens! Otrs- kad Pauls sēdēja Saeimā, tad Saeima vēl nebija tik badīga un tādus likumus kā tagad nepieņēma un negrozīja. Ne no Saeimas tā nauda! bet no viņa Ģenialitātes! Kā dziesmiņa- tā aiziet tautā! Kā mūzika- tā teātrim vai filmai! Nerunājot nemaz par koncertiem, kuros Paula kungs var būt koncerta dvēsele līdz pat beigām, neskatoties uz cienījamo vecumu! Puse, ja ne vairāk, Latvijas vīriešu Paula gados var vien dīvānā gulēt un , pāris reižu iemiegot, hokeju skatīties. Ar to negribēju nevienu aizvainot- jo tā ir. Pati pie šī vecuma tuvojos un zinu kā ir. Lai gods un slava Maestro vēl ilgus un ilgus gadus!

21.maijs 2019 Atbildēt

Rakstā teikts, ka no autorhonorāra tiek novilkti 23% nodokļos. "TIEK NOVILKTI". Tātad, ne jau pats RP maksā, bet nodokļi tiek novilkti..... tātad vainīgs kas? Tas, kurš nepareizas summas novelk.... grāmatvedis, vai pati VID sistēma..... vainīgais jāsoda...

21.maijs 2019 Atbildēt

Latvijā tikai zagļiem nau jāmaksā nodokļi

22.maijs 2019 Atbildēt

Starp citu, VID elektroniskā sistēma nemaz nedod iespēju izvēlēties ("ieķeksēt") citu nodokļa procentu, kā tikai tos 23%. Kā tad, lai cilvēks maksā, ja pats VID nenodrošina iespēju to darīt???

22.maijs 2019 Atbildēt

Es arī padalīšos::Man šķiet ka Pauls ir vienīgais bagātākais cilvēks Latvijā, kas savu naudu godīgi nopelnījis, bet kad izzog valstī, kādus nodokļus ņēma no nevajadzīgā veidā izlietotos 9 mīl. eiro, un nauda kas bija domāta slimu bērnu pabalstisanai un rehabilitācijai, aizgāja tā nauda ierēdņu prēmijām un vēl šur tur, vai no tās arī tika vilkti nodokļi, pareizi, ja zog, tad zog, uz pilnu klapi, bet tauta vienalga redz, un es ļoti ceru, ka vadzis reiz lūzīs!?

22.maijs 2019 Atbildēt

Pauls ir bagāts, viņam nevajadzētu sūdzēties, ka slikti iet. Cik tad var kāst to naudu. Ej pensijā un miers.

23.maijs 2019 Atbildēt

lasot jūsu komentārus man kauns paliek par tiem cilvēkiem kas spēj vēl muti vērt vaļa par RAIMONDU PAULU Es ar viņa mūziku esmu izaudzis un es paklanus viņa priekšā par tādu talantu ko viņam Dievs ir devis. Un kad viņš bija Kulturas ministrs mana mamma pie viņa strādaja es tik laipnu cilveku nēsmu vairs saticis pa visiem saviem 40 gadiem. Un tie kuri viņu kritizē lai neiet uz koncertiem,pasākumiem un neklausās viņa muziku. Un beidziet viņa labo vārdu ķengāt. Vins katru centu ar savām rokām ir nopelnijis.Tadas stundas pie klavierēm nospēlet ne kurš katrs spej. Visa Latvija ir VID parada

23.maijs 2019 Atbildēt

Visi tie lielie kliedzēji un tautas aizstavji kā nonak saeimā tā tkai pirmā doma kā savas kabatas pēc iespējas vairāk piebāst.Ko tad tad savus solijumus aizmirst.Un viss kas Maiestro pieder ir ar savām rokām nopelnījis koncertējot un komponējot mūziku. Un no mums tautas viņš neko nav nozadzis.Pasekojiet līdzā kas sēž saeimā vieni parādnieki.Kā var vadīt valsti ja tu pats valstij parādā tūkstošus un miljonus eiro. Un cik īpašumi pieder .

23.maijs 2019 Atbildēt

Vismaz viena tā saucamā maestro melodija ir pavisam tiešs plaģiāts. Starp citu, aizdomas ir arī par "Mežrozīti".

23.maijs 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:12

Jaunākās diskusijas