Kašers rīko bērniem diskusijas par homoseksualitāti; vecāki neizpratnē

tautaruna.lv 1.februāris 2019, 11:33
 
F64
Multimākslinieks Kaspars Blūms- Blūmanis jeb Kašers savā "Instagram" profilā ievieto paziņojumus, piedāvājot piedalīties domubiedru vakaros par homoseksualitāti un vardarbību skolās pret netradicionāli orientētiem cilvēkiem. Kādas 13 gadus vecas meitenes mamma ir neizpratnē, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Tāpat māti nepatīkami pārsteidzis, ka multimākslinieks Kašers interesentiem par sarunu vakaru nejautā viņu vecumu. Sieviete parāda ziņojumu, kurā 13 gadus vecā meita rakstījusi Kašeram - multimākslinieks informējis par adresi, kurā pasākums notiks, taču vecumu sarunu vakara rīkotājs neprasījis.

Jaunietes mamma uzskata, ka delikātie temati būtu jāatstāj vecāku vai mācībspēka ziņā.

Savukārt pats diskusiju vadītājs Kašers tomēr nepiekrīt Aelitas uzskatam. Viņš stāsta, ka jaunieši, kuri vērsušies pie viņa pēc padoma, nespējot runāt ar vecākiem par orientācijas jautājumiem, jo viņos valdot tradicionāli uzskati par to, kādai jābūt ģimenei. Tāpat arī skolotāji neesot labākais variants, pie kā vērsties, jo vienmēr pastāvot iespēja, ka skolotājs varot to izstāstīt kādam tālāk.

Ideja sniegt morālu atbalstu un iedrošinājumu jauniešiem radusies pēc Kašera publiskā paziņojuma par savu orientāciju. Vēlāk saņēmis neskaitāmi daudz vēstules no pusaudžiem, kuri apkārtējo nosodījuma dēļ, nespējot pilnvērtīgi dzīvot.


Kašers uzsver, ka cenšas apskatīt “Instagram” profilus personām, kuras vēlas diskusiju vakarā piedalīties. Stāsta, ka gadījumos, ja redz, ka persona ir nepilngadīga, lūdz sagatavot vecāku zīmi, ka viņi ir piekrituši, ka bērns apmeklēs konkrēto sarunu vakaru.

Kašers ir uzsācis sadarbību ar organizācijām, kas aizstāv lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu tiesības, lai domubiedru vakaros piedalītos personas ar pieredzi konkrētajos jautājumos!

Avots

Komentē 25

 
Anonīms
 

Tam kretīnam vajag sadot pa purnu ar vārdiem viņi nesaprot

1.februāris 2019, 14:09 Atbildēt

Likvidēt!!

1.februāris 2019, 18:38 Atbildēt

Piekrītu Edgaram Kļaviņam.

1.februāris 2019, 14:46 Atbildēt

Kašers ir malacis. Ja homoseksuāla bērna vecāki ir kretīni, bērnam jāmeklē sapratne pie citiem cilvēkiem, un ir apsveicami, ka kādam pietiek drosmes to piedāvāt. Protams, kretīni ir arī heteroseksuālu bērnu vecāki, kā minētās 13-gadīgās meitenes mamma.

1.februāris 2019, 14:57 Atbildēt

Drosme....un vissatljautiba nav viens un tas pats. Kretinism ir tavas domas.

2.februāris 2019, 17:36 Atbildēt

Kāēc meitenes mamma ir jālamā? Ko viņa tādu īpašu pateica?

4.februāris 2019, 11:54 Atbildēt

Tad pieturies pie tā malača , bet citi cilvēki lai audzina savus bērnus ka viņi uzskata par pareizu .

4.februāris 2019, 12:54 Atbildēt

Ar kādām tiesībām pediņš lien skolās???? Un tad vēl brīnās, ka viņs neviens neieredz. ES arī viņus neieredzu.

1.februāris 2019, 18:33 Atbildēt

Viņš stāsta, ka jaunieši, kuri vērsušies pie viņa pēc padoma, nespējot runāt ar vecākiem par orientācijas jautājumiem, jo viņos valdot tradicionāli uzskati par to, kādai jābūt ģimenei.

-------------

izskatās, ka gomikam mazi puikiņi aprtrūkušies. Ķurķī šito pedofilu.... nē, labāk ko vairāk...

1.februāris 2019, 18:34 Atbildēt

Nesapratu! Kāpēc tu neieredzi? jo tev pašam ir slims prāts? No rakstā dotās informācijas var saprast ka cilvēks vēlas palīdzēt atsaucoties uz jauniešu lūgumiem! Kur te kādi slēpti motīvi parādās? Tu to pats tik izdomā! Labi es neko nezinu par to cilvēku jo personiski nepazīstu, bet vai tad pazīsti tu? un ko tev citu homoseksualitāte traucē pašam būt vīrietim? Nestāv ja citiem labāk stāv? Paša kaut kāda mazība un sviests! Man viņi galīgi netraucē... Reizēm par dažiem pasmejos, bet tur nav nekādas negativitātes! Drošvien ka pats esi pārskatījies pornogrāfiju un tagad visur rādās pedofīli! Tautai te no sevis naida vajag ārstēties...

2.februāris 2019, 10:47 Atbildēt

Viņiim vajag taću vairoties...un spěks ir jaunatně...Tāpěc vien tādu pidaru ir jāliek psiheně krātiņā lai tā suga nevairojas..

1.februāris 2019, 19:55 Atbildēt

Slimais gailis.

1.februāris 2019, 21:34 Atbildēt

Pats nešķīstenis un vēl cenšas citus vilkt savā zampā!!..

1.februāris 2019, 22:05 Atbildēt

Ja jau par ticību drīkst runāt tikai ar vecāku piekrišanu tad kur nu vēl vairāk par prata sajaukšanu ar nenormālu orientāciju... jo to tak zina visi mediķi, ka seksologa Jānim Zālītim bija taisnība, kad vīns rakstīja par šīm problēmām ar seksuālo orientāciju: “ šī nav mana darbības zona, bet gan psihiatra... jo problēma nav apakšā, bet galva “ vismaz es tādu rakstu izlasīju žurnāla 2007 vai 2008 gadā

1.februāris 2019, 23:49 Atbildēt

Fuj kāds radījums, bērnus lieciet mierā!

2.februāris 2019, 0:16 Atbildēt

Nost ar pidariem!

2.februāris 2019, 1:43 Atbildēt

Tie vēl ir bērni, viņi tikai pieaugot sapratīs un izvēlēties kādu dzīvi dzīvot, bet šobrīd 13 gados viņs vēl ir bērns , kam īsti nav jadomā par to!!!! Murgs!!!

2.februāris 2019, 9:20 Atbildēt

Jūs laikam neatceraties jaunību. 13 gadu vecumā cilvēki sāk par to domāt un daži ne tikai domā, bet arī pamēģina.

4.februāris 2019, 14:26 Atbildēt

To viņam liek darīt organizācija,kuru viņš pārstāv,un par to viņš saņem atalgojumu.Tiek izmantots arī vispārējais apjukums sakarā ar Saeimas un valdības maiņu.Skaidrs,ka vairākums no pašreizējās Saeimas atbalsta šādu pašdarbību,jo tā saucamās nvo ir "svētas'" un neaizskaramas."Neskaitāmi daudz vēstuļu no pusaudžiem,kuri nosodījuma dēļ nespēj "pilnvērtīgi dzīvot".vai tas nav ārprāts?Te nu būtu jāceļ pamatīga trauksme.

2.februāris 2019, 10:04 Atbildēt

Kašers par daudz atļaujas.Bērni vel nav attīstījušies ne seksuāli nekādā citā veidā.Beidziet bojāt bērniem prātus un viņu dzīves.

2.februāris 2019, 14:42 Atbildēt

Tas velk uz diezgan smagu krimināllikuma pantu par nepilngadīgo iesaistīšanu. Te darbs ir Valsts Policijai un prokuratūrai.

2.februāris 2019, 15:22 Atbildēt

Pats sev saskalojis smadzenes, ka tas ir normāli spēlēties diviem čaļiem ar dupšiem un vell tagad pie skolēniem līdīs... pašam kauns nav??!!

2.februāris 2019, 16:40 Atbildēt

Visi šie pretīgie komentāri mani nepārsteidz kā latvietim,to, ka vairums latvieši vēl dzīvo PSRS laikā. Es ticu, ka cilvēki, kuri te mētajās ar šīm rupeklībām un "pa galvu sodāšanām" ir vecāki. Un tieši tāpēc Kaspars rīko šo. Jo vecāki paši ir pret saviem bērniem un nepieņem tos, ka bērns var izstāstīt jums kaut ko vai parunāt, ja redz intermetā jūsu "jaukos" komentārus, kur pavīd "tādus vaig sist" , "pediņi" , "pa galvu jāsadod". Tad ja jūsu bērns izrādīsies homoseksuāls, jūs viņu arī sitīsiet ? Vai saukāsiet par pediņu.? Kas īsti arī mani nepārsteidz, ja latvieši tiešām tā darītu. Nokaunieties par saviem komentāriem.

3.februāris 2019, 17:10 Atbildēt

Tāpēc jau bērns ir jāaudzina,jāskatās kādu informāciju viņš uzņem ar ko viņš nodarbojas brīvajā laikā.

Cilvēces degradācija nevar būt modē.Stāties pretī dabai nav gudri,paši cietīsiet no tā.

6.februāris 2019, 21:38 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:55

Jaunākās diskusijas