Raimonds Pauls: Krievu valoda Latvijā ir jāzina

tautaruna.lv 19.jan
 
F64
Komponists Raimonds Pauls radio Baltkom ēterā paudis, ka Latvija nekad nav runājusi vienā valodā, arī pašā latviešu valodā ir daudz vārdu no citām valodām.
Pauls sacīja, ka ciena savu (latviešu valodu), taču krievu valoda arī ir jāzina.

"Latvija nekad nav runājusi tikai latviešu valodā. Tā nekad nav bijis un nebūs. Kaut kad visi vāciski runāja. Mums ir maza nācija. Mūziķiem ir divi tirgi: izņemot latviešu valodu, mēs varam dziedāt krievu valodā, tad ir iespēja tikt Krievijas tirgū. Kāds domā, ka var dziedāt arī angļu valodā, bet tur mūs īpaši neviens negaida. Tā kā jebkurā gadījumā mums ir jāzina krievu valoda. Es cienu savu valodu. Paskatieties, latgalieši arī pieprasa tiesības savai valodai. Mēs 800 gdus bijām zem vāciešiem, mums daudz vārdu, uzvārdu ir no vācu valodas," pauda Pauls.

Viņš arī piebilda, ka šo valodas tēmu nevajadzētu saasināt, lai cilvēki nekonfliktē.

Raimonds Pauls ir latviešu komponists, pianists, politiķis, bijis vairāku Saeimas sasaukumu deputāts. R. Pauls ir viens no visu laiku populārākajiem Latvijas komponistiem. Pauls ir sarakstījis mūziku vairākiem mūzikliem, 3 baleta izrādēm, vairāk nekā 50 filmām, kā arī daudzām teātra izrādēm. R. Paula dziesmas 11 reizes ir uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā.

Komentē 44

 
Anonīms
 

Kādēļ???

19.janvāris Atbildēt

Tādēļ, lai cilvēki nebūtu tik tupi kā tu.

19.janvāris Atbildēt
Ivars > tuudalu.cuuka

Cūkai cūkas intelekts!:DDDD

19.janvāris Atbildēt

Ja tā vulgāri ,... kad Tevi pratinās ,lai varētu saprast ko no Tevis grib ?

Uz tulku i neceri !

21.janvāris Atbildēt

Var viņš(Raimonds Pauls), kaut vai bez ziepēm līst krieviem pakaļā, bet vienalga no "īsteno krievu" samazgu spaiņiem Youtube komentāros neizsprūk. Es arī lieliski zinu krievu valodu, un labprāt klausos padomju laika krievu dziesmas, izņemot Paula dziesmas, saprotams.

19.janvāris Atbildēt

vienīgais, kur latvieši lien, tas ir pēc kartupeļiem. Tur ziepes nevajag. Latvietis nenolaidīsies līdz beļģa vai šveicieša limenim, kur zināt 4 valodas ir dzīves norma. Kas grib komunicēt ar latvieti - lai runā latviski, cieti. Latvietis arī nav skops - pats nemācēs, bet citus izmācīs runāt pa latviski. Tūlīt pat zinātnieki izdiskutēs, kas ir latviskums un tad latvieši parādīs pasaulei patieso nokiju.

19.janvāris Atbildēt
antivate > jabis

Četras vai sešas valodas nebūt nenozīmē, ka kādai no tām būtu jābūt krievu. Runa ir par civilizētu tautu valodām. Bidlām ne tikai svešvalodas, bet pat pašu - krievu sagādā grūtības.

Tādiem kā Busulis, vienīgā iespēja izrauties, ir dziedāt krieviski, bet īstam talantam arī Rietumos pielietojums atradīsies.

19.janvāris Atbildēt
Tuudalu Cuuka > jabis

toties tūdali, atšķirībā no visiem citiem, var likt bēdu zem akmeņa un, lepnumā piesārtuši, pāri iet dziedādami un laimē diedami! Vot kur veiksmesstāsts, jedritvaj!

19.janvāris Atbildēt

Pa latviski????? Vnk.LATVISKI

20.janvāris Atbildēt
Filips Līcis > natalja.teiv.ne

Un skaitās latvieši !

21.janvāris Atbildēt

Mūzika ir tikai viens un nelielam cilvēku lokam aktuāls process!Valoda NAV jāzin,lai kādam izpatiktu,to der zināt daudz plašāku iemeslu dēļ!

19.janvāris Atbildēt

katram pašam jānonāk pie šis atziņas, tāpat kā pie izglītības vajadzības.

19.janvāris Atbildēt

Pauls politiķis? Būdams deputāts nevirzija nevienu priekšlikumu, debatēs nepiedalijās. Gadiem sēdēja, par deputāta algu bikses deldējot! Nesaprotu, kādēļ mums cenšas iepotēt, ka viņš kas vairāk par talantīgu muzikantu?

19.janvāris Atbildēt

Nekorekts vērtējums!

19.janvāris Atbildēt

...Kad beigsi vienā katlā bērt valodu un politiku ! Beidzamais laiks iemācīties nodalīt vienu no otra ! Krievu valoda ir un paliks apbrīnas vērta !

21.janvāris Atbildēt

Raimondam Paulam - komponistam, radošai personai, izcilai personībai, kas pacēlusi latviešu estrādi Olimpā - cepuri nost, gods un slava uz visiem laikiem!

Raimondam Paulam - cilvēkam, kas taisīja biznesu un pelnīja savu popularitāti, aizvietojot dzimto latviešu valodu ar krievu, cilvēku, kas, varbūt pat neapzinoties, tomēr tapis par okupantu zābaku laizītāju - kauns un negods!

Puškins "Mazajās traģēdijās" ielika Mocarta mutē vārdus, ka ģēnijs un ļaundarība ir divi nesavienojami jēdzieni. Puškins kļūdījās. Žēl, ak, cik ļoti un ļoti žēl...

19.janvāris Atbildēt

par latviešu estrādes pacelšanu olimpā , jautājums ir diskutabls, derētu norādīt saites uz kādu analītisko materiālu. Taisni otrādi, 80 gados tipogrāfiski izdotā grāmatā, par Latvijas mūziku, esmu lasījis tam laika muzikologu viedokli, ka Pauls zināmā mērā deģenerē latviešu estrādes mūziku

19.janvāris Atbildēt
Dainis Dreimanis > jons.dylda

Ej izgulies ampli.

20.janvāris Atbildēt
Jons Dylda > 1726715157648706

O sancta simplicitas

20.janvāris Atbildēt

Arī krieviem jāprot latviešu valoda,ja reiz te ieperinājās dzīvot un jāciena valsts un tauta,kas viņus baro.

19.janvāris Atbildēt

Tu kādu te baro? Patiešām?? :DD

19.janvāris Atbildēt

>>>Ligita Abramenko ! Nesmīdini ar saviem komentāriem . Ir ļoti daudz cittautieši ,kuri ciena šo valsti , ir gatavi to aizstāvēt (arī t.sk.krievi )

tā kā nevajag raustīt kādu aiz ūsām -tā izsaucot naidu un nicināšanu vienam pret otru . Esmu pietiekami daudz bijis viņu vidū un zinu ,kas ir

kas !!

21.janvāris Atbildēt

Es pārvaldu ļoti labi,labāk vai sliktāk 6 valodas (esmu pabijis vismaz 50 -60 valstīs) - vislielākā pateicība Raimondam Paulam par viņa mūža devumu daudzinot Latviju vai pusei no pasaules valstīm un tautām !!! Raimond - neņem galvā to neizdevušos mākslinieku,skauģu un slimo bezsmadzeņu radījumu vaukšķēšanu un ķēzīšanos - vēstures mēslu kaste jau viņus gaida...

19.janvāris Atbildēt

Desmitniekā!

19.janvāris Atbildēt

Precīzi!

20.janvāris Atbildēt

Jā, valodas ir jāzina.Latviešu-tādēļ ka tu dzīvo Latvijā un latviešu valoda ir valsts valoda!Bet jāzina arī citas valodas,kaut vai tādēļ lai redzētu pasauli.Ja tu aizbrauc uz citi valsti,Tev vajadzētu zināt tās valsts valoda kaut vai sarunu līmenī!

20.janvāris Atbildēt

Latviešu valoda arī JĀZINA....

19.janvāris Atbildēt

Nevis "arī", bet "tikai" latviešu valoda ir jāzina Latvijā.. Tāpat kā Krievijā ir jāzina tikai krievu valoda.. Ja zini vairākas valodas LATVIJĀ, tā ir Tava priekšrocība, be tas nemaina lietas būtību- vienīgā valoda, kuru IR JĀZINA- tā ir un paliek tikai LATVIEŠU VALODA..

20.janvāris Atbildēt

Kurš apgalvo pretējo?

20.janvāris Atbildēt
Mareks > 1726715157648706

Pseidolatvietis Raimonds..

20.janvāris Atbildēt

Vecie Stagnāti jau ir pagātne,domāju ka katrs pats zinās ko viņam zināt...

19.janvāris Atbildēt

Varbūt tomēr Latvijā vajadzētu zināt un runāt latviešu valodā?!! Cik var propagandēt Latvijā krievu valodu? Tāpēc jau krievi negrib mācīties latviski...

19.janvāris Atbildēt

Maza nācija ir tikai čurkas osetīni, mutācija kas sapņo būt krievi

19.janvāris Atbildēt
aha

mātes valodas ziņā krievu valoda ir neaizvietojama!

19.janvāris Atbildēt

Precīzāk pateikt nemaz nevar !

21.janvāris Atbildēt

:DDDD Tūdaļu cūka plosās komentos......rublis cēlies vai intelekts krities!

19.janvāris Atbildēt

Veco oncīt, runāt tādās kategorijās, ka Latvijā ir jāzina krievu valoda vai vienalga vācu vai angļu valoda, ir nožēlojami.. Katrā valstī ir pienākums zināt tikai savas tautas pamatvalodu un, ja kādās valstīs ir likums par otru vai vairākām valsts valodām, tā ir viņu problēma; (LATVIJĀ NAV TĀDA LIKUMA, KAS REGULĒTU UN NOTEIKTU ZINĀT KRIEVU VALODU, TO, PAVĻIK, VAJAG IELĀGOT; LATVIJĀ VAJAG ZINĀT LATVIEŠU VALODU ) ; ja zini vairāk, labi- tā ir priekšrocība.. Bet pateikt: ir jāzina svešas zemes valoda savā zemē, tā ir nodevīgas un okupantu ideoloģijas intelektuāli apstrādātas dvēseles pazīme.. Tā ir, ka gadiem klanās okupantvaras priekšā, nezin vairs nekādu robežu saviem izteikumiem..

20.janvāris Atbildēt

Manā rīcībā nav šīs intervijas ieraksta. Pieļauju, ka cienījamais komponists tās laikā teica, ka papildus latviešu valodai būtu derīgi/ noderīgi zināt arī citas valodas, tostarp - krievu valodu.

20.janvāris Atbildēt
Mareks > dzelzavietis

Ir milzīga atšķirība starp kategorisma frāzēm un ieteikumu frāzēm.. Nezinu ierakstu, bet, ja ir tā, kā rakstīts šeit, tad tas ir Paula murgojums, jo vēlreiz atkārtošu, Latvijā ir jāzina tikai latviešu valoda un lv krieviem arī jāzina latviešu valoda, nevis mums jāzina viņu vai jebkuru citu iebraucēju valoda Latvijā..

20.janvāris Atbildēt

Komponists Raimonds Pauls paudis, ka Latvija nekad nav runājusi vienā valodā, arī pašā latviešu valodā ir daudz vārdu no citām valodām.

Te iespējams Cienījamais komponists kļūdās, varbūt citās valodās ir latviešu vārdi? :)

20.janvāris Atbildēt

Te iespējams Cienījamais komponists kļūdās, varbūt citās valodās ir latviešu vārdi? :)

Bet ja nopietni, lai veiksmīgi pabeigtDDD procesu

Deinustrializācija

Depopulācija

Debilizācija

Bez izglītības vienā valodā, kurā pieejams ļoti neliels informācijas daudzums derētu vēl aborigēniem ierobežot vārdu krājumu līdz 180. Pārējo izdarīs uzdzīve un vēlme patērēt :)

P.S. Fima Sobak no 12 krēsliem tak iztika ar 180 un zinājā vienu gudru vārdu - homoseksuālisms :) :) :)

20.janvāris Atbildēt

Paula kungs! Vai krievi ir galīgi dauni un nespēj iemācīties tikai valodu, kur viņi dzīvo. Muns tādi nav vajadzīgi,pašiem tād irpilnas internātskolas

20.janvāris Atbildēt

Principā Paulam taisnība: dzīvojot Latvijā, jāzina latviešu valoda, krievu valoda un vēlams vēl kāda valoda. Piemēram, ķīniešu nenāktu par ļaunu.

21.janvāris Atbildēt

Pauls jau gan par latviešu valodu vispār neieminējās-viņam-izskatās-pietiktu tikai ar krievu.

21.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:26

Jaunākās diskusijas