Raimonds Pauls atklāj, kur slēpjas viņa mūzikas fenomens

tautaruna.lv 11.jan
 
F64
Nav noslēpums, ka komponista Raimonda Paula mūziku klausās dažādu paaudžu cilvēki. Gadi iet, bet Paula mūzika popularitāti nezaudē. Žurnālistes Agneses Meieres materiālā izdevumā "Ieva" Pauls atklāj, kāds tad ir viņa mūzikas fenomena noslēpums.

Pauls saka, ka visprecīzāk var atbildēt uz šo jāutājumu ar kādu krievu valodas vārdu.

"Krieviski ir tāds vārds "ņuh". Tulkojot latviešu valodā, sanāk - oža. Bet tas nav tas. Kaut kas ir tieši tai vārdā "ņuh". Tu dzirdi kādu bariņu, bet tieši viens ar kaut ko aizķer. Un es nezinu, ar ko viņš mani aizķer - kādreiz tas ir izskats, kādreiz balss. Viņa manieres.... Bet galvenais jau ir balss tembrs - līdzko viņš atver muti un izskan pirmās skaņas... Tas daudz ko nosaka," saka Pauls.

Raimonds Pauls arī atklājis, ka pasaulē ir viens komponists, kuru viņš apskauž.

"Tā ir sieviete Konsuelo Velaskesa. Viņa uzrakstīja tikai vienu melodiju, kurai līdz šim laikam nav konkurentu. Tā melodija saucas Besame Mucho. Tāpat kā mūsu Emīla Dārziņa Melanholiskais valsis. Nekas labāks laikam nav sacerēts," teicis Pauls.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Čujs,ņuhs, poņa. Bet galvenais paldies PSKP , kura Raimondu iecēla par galma komponistu. Volodimiru Ivasjuku iznīcināja, Staņislavu Požlakovu nobīdīja pie malas, Aleksandrs Zacepins aizbēga pats. Pirmos divus vērtēju krietni augstāk, nekā plaģiatoru, konjunktūristu, kompartijas pielīdēju, PSRS un Latvijas PSR mietpilsoņu elku Raimondu Paulu. Un arī Latvijas PSR bija daudz labāki, klausāmāki komponisti, par "pļumpapa" lielmeistaru.

11.janvāris Atbildēt

Nu tu esi goda vārds pajolins. Varētu ko vairāk teikt, bet nav tak jēgas.

11.janvāris Atbildēt

Tu tak esi goda vārds pamuļkis

11.janvāris Atbildēt

Kāpēc Tu kautrējies rādīt savu seju un nosaukt īsto vārdu? Cilvēkam ar tik gudru un pareizu pasaules redzējumu slēpties gan nevajadzētu...

12.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:59

Jaunākās diskusijas