Maligina neklusē: Pēc Dziesmu svētkiem publicē skarbus vārdus

tautaruna.lv 12.jūl
 
Gints Ivuškāns/ F64 Photo Agency
Vien pāris dienas pēc XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma māksliniece Elīna Maligina sociālajā tīklā facebook publicējusi skarbus vārdus.

Kamēr vieni sociālo tīklu lietotāji nebeidz spriest par to, kāda kārtējo reizi svētku noslēgumā bijusi Valsts preizdenta Raimonda Vējoņa uzruna, tikmēr māksliniece Elīna Maligina savas sajūtas pacentusies atspoguļot dzejā.

"Dzīres mēra laikā
Tingeļtangeļi
Senīli danči
Cik skarba ir īstenība.
Cik aprobežots prāts.
Cik Tuvs skats.
Nabagi bijām- nabagi paliksim- viena doma, kas pāršalc “lētu dvēseļkampaņu rosināšanā” un, diemžēl, nekas vairāk.
Tautumeitas un bāleliņi...bērniņi, tie kas vēl nav paspējuši tikt līdz Īrijai, Londonai un citai zemei. Šķiet dienas ir skaitītas... skumji...
Mana valsts un mana tauta. Mana zeme. -
Uz nedēļu.
Un tad atkal sūdi un samazgas...
Bet nu piedzimst, kur piedzimst...," dzejā raksta E.Maligina.

Pāris stundu laikā viņas publikāciju komentējuši vairāki desmiti sociālā tīkla facebook lietotāji. Kā parasti bijuši tādi, kuri piekrīt viņas vārdiem, gan tādi, kuri nav kautrējušies kritizēt.

"Nevajag čīkstēt un noniecināt visu par sliktāku nekā ir - vajag saņemties un vienkārši darīt! Viss ir iespējams un Latvija nav nekāds izņēmums salīdzinājumā ar citām valstīm un cilvēkiem Tur," atbildot uz mākslinieces dzejā pausto viedokli norādījis kāds komentētājs.

Kāds cits uzsvēris, ka ar valsti, bet ne valdību, viss ir kārtībā. " Ar Latviju viss ir kārtībā, nav kārtībā ar Latvijas valdību. Latvija nav vainīga, ka mums ir tik sūdīga valdība, kas mūsu valsti nevis padara labāku, bet taisni otrādi, pazudina to. Bet neskatoties ne uz ko, katram sevis cienīgam latvietim, sava zeme ir jāmīl, jāciena, gan priekos, gan bēdās, vienmēr un visur. Ne tikai Dziesmu un Deju svētkos!"

Jau vēstīts, ka XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notika simtgades zīmē. Svētki noslēdzās ar koncertu "Zvaigžņu ceļā", kurā piedalījās teju 16 500 koristu.

Komentē 39

 
Anonīms
 

Skarbi vārdi! Bet pareizi!Mūsu prezidenta uzruna drausmīga,izklausījās,ka Vējonis bija piedzēris,kaut gan tas tā ir gandrīz vienmēr!

Andris

12.jūlijs Atbildēt

Nu vai zini! Vējonis jau nav vainīgs,ka kadam andrveidīgajam izklausījās.

12.jūlijs Atbildēt

Tiešām, dīvaini izskatījās un izklausījās prezidenta runa Mežaparkā...

12.jūlijs Atbildēt
Tuudalu Cuuka > ir.na

Un kā vēl ir vainīgs, tu, blozga!

12.jūlijs Atbildēt

viņa par prezidentu nav bildusi ne vārda.Viņa tikai nodēvēja Dziesmu svētkus par tingeltangeli un senīlām dejām.Ja jums,Andri,tas liekas pareizi,jūs esat tikpat "gudrs",kā šī sieviete.

12.jūlijs Atbildēt
Itamārs Toledano > dzintra.5afe6f04c82ee

Protams, ka tingeltangelis, kas ikvienam, kas pieradis ar galvu domāt, un pasauli ar sirdi un dvēseli tvert, ir skaidrs. Palasiet 1873. dziesmu svētku repertuāru, un tad varēsiets redzēt un saprast, kur un kā bijuši SVĒTKI (ar SVĒTUMU,nevis lēts balagāns un tingeltangelis bez jebkāda svētuma, kā nupat notikušais.

14.jūlijs Atbildēt

Dziesmu svētki bija izdevušies un skaisti,paldies šiem melna darba darītājiem vadītājiem kuri organizēja šo pasākumu,milzīgs darbs...šos skaistos svētkus iegāza mūsu valsts prezidents un premjerministrs,kauns ka dzimto zemi vada tādi neprašas,kuri uzrunu tautai un svētku dalībniekiem nemāk nolasīt pat no lapiņas,kāda starpība sveiciens dziesmusvētkos vai ziemassvētkos...kauns par tādu prezidentu.Saprotams,ka cilvēks pārcietis smagu sirds operāciju un varbūt sekas nāk līdzi,bet tad lai uzrunas un vēlējumus teikt prezidenta vietā valsts kanceleja nozīmē citus cilvēkus!

12.jūlijs Atbildēt

Ko šitā vecā krievu miljonāru piegulētāja saprot no latviešu tautas izjūtām ??!! Kurš idiots iedomājās publicēt viņas pretīgos izteicienus ??

12.jūlijs Atbildēt

Katra jau ar kaut ko pieguļ vai Tev labāki bija?

12.jūlijs Atbildēt

Pilnīgi piekrītu Elīnas vārdiem

12.jūlijs Atbildēt

Un kam pieguļat jūs???Kas devis jums apvainot cilvēku,kura bija likumīga sieva,kautgan šodien lielāko tirs ,ir piegulētājas.UN Elīnai ir 100% taisnības.

12.jūlijs Atbildēt

Edītei Dovkantei piegulēšana vairs nekādā veidā nedraud... tāpēc arī ir tik škrobīga.

12.jūlijs Atbildēt
Itamārs Toledano > tuudalu.cuuka

Kā redzams, tev gan DRAUD sarkanguļa, cūka!

14.jūlijs Atbildēt

Vai tad viņa ir kāda augsta amatpersona kuras vārdos ir jāieklausās un jākomentē. Smieklīgi, lai neteiktu vairāk.

12.jūlijs Atbildēt

Māksliniece Maligina...apčurājos no smiekliem!

12.jūlijs Atbildēt

Tā arī staigājiet smirdēdama pēc urīna!

13.jūlijs Atbildēt

Mīzelei mīzējas nelaime. Mīšanas māksliniece Šanita. Mīze.

14.jūlijs Atbildēt

vai tad ir jāklausās šādā cilvēkā....

besī jau tas vārds skanēja katru dienu sociālajos tīklos par mantojumu :-( tagad vēl pēc tā visa uzpeld ar pilnīgu sviestu..

12.jūlijs Atbildēt

Nabagi bijām- nabagi paliksim-

------------------------------------------------

Nū... taču ne visi...Nu ko miljonāra madāmai par mums , nabagiem, cepties? Mantojumu dabūja, Austrijā dzīvo-ko vēl kundzītei vajag? Neaiztiec mūs, kā mēs tevi. Lai dzīvo un priecajas un par Latviju aizmirst. Bet nav taču miera- skauž! Gribas būt personībai...Bet cilvēku cieņu un talantu par naudu nenopirksi...

No sērijas-bagātie arī raud...Nabagie atļaujas svētkus svinēt, būt priecīgi un pacilāti...Nekrietni, protams, no nabago puses.

12.jūlijs Atbildēt

Un fonā Jack Daniel un citi jauki iepildījumi ..............

Netiesājiet, lai paši tiesāti netiktu - laikam kaut kas no Bībeles, ne tā?

12.jūlijs Atbildēt

Ja Roberts nav nekad bijis kafejnīcā, tad vajag sadūšoties un ieiet, vismaz pie durvīm pastāvēt. tur tā var fonā būt ar pudelēm un tasēm. Bet Elīnai ir un ir zināma taisnības un tāpēc jau skrobījaties, ka nav ko pretstatīt.

13.jūlijs Atbildēt

Muļķiba allaž pati sevi tiesā. Elīna ta vismaz skarbu, bet patiesu dzeju raksta, un, ja patiesība acīs kož, tad tas ir bībliski.

14.jūlijs Atbildēt

Valsti jau veido cilvēki. Ir tādi, kas ar prieku dara un tādi, kas nespēj ieraudzīt sasniegto, bet uzsver negācijas. Turklāt pārākajā formā.

12.jūlijs Atbildēt

Un kā tad tev izdevās ieraudzīt? To SASNIEGTO?

14.jūlijs Atbildēt

Var jau kādam nepatikt tā Elīna, tomēr viņai šoreiz simtprocentīga taisnība.

12.jūlijs Atbildēt

MERDE.....

12.jūlijs Atbildēt

Perfekti pateikts.

13.jūlijs Atbildēt

Lai ko nu katrs teiktu bet kārtīgā valstī ir jābūt kārtīgiem cilvēkiem te ir cūku kūts. Te pat pastaigājoties pa mežu ir jādomā vai nenositīsies uz mēsliem tātad kaut kas nav kārtībā. Tie kas aizbrauc a tie maksā dārgi bet mēs vēl dārgāk.

13.jūlijs Atbildēt

Nevajag iet uz mežmalu, lai iekāptu sūdā,tepat pie daudzstāvenēm pie pašas ieejas mājā mazo sunīšu turētāji nevīžo aiz sava "dārguma" savākt fekas. Par to nedēļu, kur vienkāršie mirstīgie varēja padzīvot uz mākoņa maliņas ir samaksāts pārāk dārgi.

13.jūlijs Atbildēt

Erlana Dzelmja atbilde Elīnai Maliginai Dziesmusvētku nomelnošanas sakarā

Kamēr vieni sociālo tīklu lietotāji nebeidz spriest par to, kāda kārtējo reizi svētku noslēgumā bijusi prezidenta Vājoņa uzruna, tikmēr „māksliniece” Elīna Maligina savas sajūtas pacentusies atspoguļot dzejā, kura acīmredzot ir satraukusi kādu mazpazīstamu latviešu dzejnieku Erlanu Dzelmi, kurš kasjaks.lv redakcijā iesūtīja un atļāva bez honorāra nopublicēt savu dzejoli ar nosaukumu „Baļļuks bēru laikā”, kas domāts kā atbilde Elīnas skarbajiem vārdiem. Nu tad, lai runā māksla!

"Baļļuks bēru laikā,

Sasmakusi bute riesta laikā,

Nošļukušas vīriešu krūtis.

Cik sekla ir patiesā Dzelme.

Cik mantkārīgs prāts.

Cik vulgāra aura!

Plikadīda bija – bagāta palika – viena soma, kas pilna “plikpaurainu bārbiju un augstākās mākslas vārdā nogriezto matu” un, par laimi, nekas vairāk.

Jēlais Juris un kriminālas aprindas... biznesa cilvēki, tie kas vēl nav aizrijušies, strebjot no siles latviešu tautas garīgās un kultūras asinis. Šķiet šīs dienas vēl nav skaitītas... tik tiešām skumji...

Maligina miljoni un pudele krievu šņabja. Skābs nokarens gurķis – viņas zakuska. -

Kodiens uz nedēļu.

Un tad atkal vēmekļi un morālās pohas...

Bet nu par kuci piedzima, par kuci jādzīvo...,"

dzejā raksta E.Dzelmis, atbildot uz E.Maliginas skarbajiem vārdiem par Latviju, latviešiem un Dziesmu svētkiem.

Erlans Dzelmis

www.kasjaks.lv/noderigie/erl...nosanas-sakara

13.jūlijs Atbildēt

Nu jā. Ko skābs nogarens gurķis taisīja, un ko kuce dzemdēja, tam mēslu pilna dvēsele un gars.Tad nu arī visas sievietes kā kuces rādās.

14.jūlijs Atbildēt

Malacis!Paldies Erlanam Dzelmim!

13.jūlijs Atbildēt

Tev arī, mīļā paldies. Bez tevis Erlāns tikai sūdu čupa, bet tā - veselas divas.

14.jūlijs Atbildēt

čiekuru iespraust i no priekshas i no pakalas,bet lielos no sibirijas ciedru egles,lai spalishi nemoka ar savu niezi- dizeno makslinieci,bet klitoru amputet.....

13.jūlijs Atbildēt

Zemteksts vārsmām ir patiess. Pašiem dziesmu svētkiem nav ne vainas. Vaina ir tajā faktā, ka tūkstošiem cilvēku var dejot un lēkāt valstī, kur grimst nabadzībā un kurā valda pilnīgs bardaks visos sektoros tsk. valdībā. Ka neskatoties uz sagrauto sociālo sistēmu, veselības aprūpi, tagad jau arī grimstošo finansu sektoru, lielo migrāciju cilvēki aizrāvušies ar nenozīmīgām lietām. Kultūru kopt ir skaisti un cēli, bet tā nav pirmā/galvenā prioritāte. Prezidents nevar būt neizglītots klauns, bez sava viedokļa un nostājas.utt. Latvija nav tik bagāta, lai dzīvotu nemitīgos svētkos. Valsts labklājibu neuzcelt aizmalējot acis ar tautasdziesmām. Patriotismam jābūt apziņā, tautai jābūt vienotai un stiprai garā. Elīnai pilnīga taisnība! ko mēs varam un mākam izdarīt valsts attīstībai! Kāpēc tauta pieļauj tādu patvaļu nelietīgiem politiķiem??! Par to vajag domāt! Nevis pakalpīgi dzīvot dejojjot un dziedot, kamēr valsts brūk kopā!!

13.jūlijs Atbildēt

Taisnība.Erlanam Dzelmim arī ir pilnīga taisnība,kad viņš raksta par Elīnu-kasjaks.lv

13.jūlijs Atbildēt

Maliginas netīrā veļa smirdēja mēnešiem.Labāk būtu paklusējusi. Un pārējie rējēji-ar ko Jūs labāki?

14.jūlijs Atbildēt

Mēs esam labāki, jo neožam tantukas piedirstās drēbes, kas viņai smird JAU NO DZIMŠANAS, jo smirdēja elle, kas tantuku DZEMDINĀJA.

14.jūlijs Atbildēt

Vējonis ir vislabākais un labsirdīgākais prezidents. Pamēģinat paši norunāt tāda pūļa priekšā un tik atbildīgos svētkos. Kivičš lai pats padomā kā runā, un vai viņam sanāk ideāli dziedāt!!!!! Nevienam nav tiesību izteikties skarbi par citu cilvēku, jo paši nekādi ideāli neesat, un nezinat ko par jums domā citi. Ir jāciena vienam otru. Un tie komentāri, kuri izskan katru reizi par mūsu prezidentu jau noriebušies, jums laikam vajadzētu tādu kā Trampu!!!!! Mums visiem būtu jaatbalsta mūsu VĒJOŅA kungs, bet mēs tik aprunājam cik viņš slikti runā, varbūt tad nāciet viņa vietā un norunājiet paši, un lai par jums ir tik nievājoši komentāri. Atceraties, ka neviens nav ideāls un nekad nebūs, kaut arī domajat, ka jūs esat tie ideālie cilvēki, bet paskatoties uz visiem, kuri ir apspriesti žurnālistiem, liekas vēl tālu līdz ideālai uzvedībai un intelekta augstākajam līmenim, bet sadomājušies nezko.

15.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:54

Jaunākās diskusijas