Bijusī Latvijas pirmā lēdija: Iztikas līdzekļu ir tik maz, ka nolaižas rokas

Portāls nra.lv 7.feb
 
F64
Bijušā Latvijas prezidenta Andra Bērziņa šķirtā sieva Dace Seisuma atklājusi, ka viņas dzīvē pašlaik nemaz neiet tik rožaini.

Endokrinoloģe Seisuma sarunā ar žurnālu ''Veselība'' neslēpj, ka dzīve kopš šķiršanās no Bērziņa ir mainījusies - summu ko viņa kādreiz tērēja uz vienu apģērba gabalu, tagad viņa nopelna tikai vairāku mēnešu laikā.

''Tagad, kad esmu šķīrusies un man ar ārsta algu ir sevi jāuztur, saņemot algas dienā kontā 430 eiro, rokas nolaižas,'' nopūšas eksprezidenta bijusī sieva.

''Man reāli slimnīcā jābūt četras stundas, par kurām man maksā algu, kaut gan tikai četras stundas es esmu pirmdienās, visās pārējās dienas tās ir virsstundas, par kurām neviens algu nemaksā. Savu darba algu varu viegli izrēķināt - bez nodokļiem stundas likme ir 4,36 eiro. Tātad dienā tie ir vidēji 17 eiro, pēc nodokļu nomaksas - ap 12 eiro dienā. Ja jāstrādā 20 darbadienas, šeit slimnīcā par nostrādātajām stundām saņemu ap 240 eiro lielu algu, bet, ja ir garās brīvdienas, tad tās iet kā bezalgas atvaļinājums un alga ir vēl mazāka,'' skaudro ikdienu raksturo Seisuma.

''Kad izeju no poliklīnikas, esmu nekāda - jūtos emocionāli un fiziski iztukšota, bet šobrīd nav citu variantu,'' neslēpj bijusī valsts pirmā lēdija.

Komentē 36

 
Anonīms
 

Nezinu,kaapeec vinjai bija jaashkjiras,bet zinu,ka ljoti maz ir sievieshu visaa pasaulee,kas uz to buutu speejiigas...Jauna ,skaista sieviete...Viss veel buus !

7.februāris Atbildēt

Nezinu, kādēļ viņai bija jāprecāas! Jauna, skaista sieviete, BET vai gudra - apprecēties OK, tā, tā, apprecēties ar vecu perdeli OK, var gadīties - bet apprecēties ar Berjozkinu - Kājiņu!

8.februāris Atbildēt

Un kur tad palika alimenti???

7.februāris Atbildēt

Nevar būt ! Citi saņem vēl mazāk un iztiek !

7.februāris Atbildēt

tie "citi" , kuru saņem šādu algu droši vien NAV 7 gadus augstkolā mācījušies...

7.februāris Atbildēt
Mārtiņš Prīliņš > el.na.sedleniece

nu jā tie kas nav mācijušies augstskolā tie nav cilvēki, un tapēc tiem mulķiem ir jāsaņem mazas algas!!! visi kas beiguši augstskolu sež uz to kakliem kas nav beiguši, visu pamats ir tas mazais cilveks. tikai nezinu kapec mazie cilveki to nesaprot.

7.februāris Atbildēt
Kaspars Namsons > el.na.sedleniece

Kaa tev augstskola paliidzeeja? Padalies pieredzee!

7.februāris Atbildēt
Reinis Tamanis > m.rti.pr.li

Taisnība

8.februāris Atbildēt
Haralds Elceris > m.rti.pr.li

ne jau visi, kas beiguši augstskolas nafvostņiki, bet. man galīgi neprofe$$ionāli sanāca - augstās skolas piebeigšanai pietrūka Vlasts eksāmena "Zinā†niskajā" komuņizmā, tā nu staigāju pa Pasauli bez izglītības. uz tā fōna, ka daži te ar Augstākās Par†ijas skolas izglītībām skaitās izglītoti un lielums "Zinā†niskā" komuņizma pasniedzēji tagad "Poli†ologi", man tas tomēr šķiet ne īsti pec bontona.

8.februāris Atbildēt
Filips Līcis > kaspars.namsons

....mans paziņa kādreiz paskaidroja : ...tie kas beiguši divas augstskolas ,...der tikai sētnieka darbiem .

8.februāris Atbildēt

Neticu, muļķības par šodienas algu!!! Nez kāpēc poliklīnikā jāgaida mēnešiem rinda pie endokrinologa, par maksu 30,00 Eur pieņem nedēļas laikā! Gan jau maksas pakalpojumus arī sniedziet!

7.februāris Atbildēt

Vai kauna nav sūdzēties?! Vai viņa labāka par simtiem citu cilvēku ,kuri dzīvo no rokas mutē,un tikai eksistē?

Kundze pieradusi tūkstošus tērēt vienā dienā,vairs nemāk dzīvot.

Tagad zin kā dzīvo tauta,agrāk bija vienalga,kā tauta dzīvo.

7.februāris Atbildēt

Absolūts fake news

7.februāris Atbildēt

Bet lielākā daļa latviešu iztiek ar tādu algu. Par 4. stundām 17eiri, tas jau ir daudz. Jā, un alimenti? Tie jau nav mazie. Nu jāiztiek, jāiztiek.

7.februāris Atbildēt

Tas viņai par sodu,ka uzmeta savu vīru Andri Bērziņu.Nu ko pirmā lēdija sāc mācīties dzīvot,kā visi pārējie cilvēki(liela daļa) Latvijā!

7.februāris Atbildēt

Man ir bijis gods strādāt kopā ar šo fantastisko cilvēku.Jauka, smaidīga, pretim nākoša, kura savu darbu pilda ļoti rūpīgi un labi.Nevienu mirkli nemanīju, ka dakterei būtu kādas problēmas, nekad to neizrāda.Priecājos arī par to, ka izlēma un spēra šo soli dzīvot tā, kā "mēs"...daudzas turētos pie naudas, tā ka, ja savu viedokli ir paudusi par esošo situāciju,,,nenozīmē, "ka kundzītei nav kauna",( kā šeit izpaužas) vienkārši godīgi pasaka realitāti.Ļoti cienu un apbrīnoju šo skaisto, smaidīgo dakterīti par izvēli, par to, ka ir fantastiska, laipna un, ka dara savu darbu labi.

Neviena makā mēs neredzam cik nu katram ir tā naudiņa....vai melo, vai ne-nevaram spriest.

Lai veiksmīgs turpmākais karjeras un ģimenes ceļš.

P.S. kad dzīvoja, kā pirmā lēdija-nemanīju"paceltu degumu", bija tik pat laipna, smaidīga, izpalīdzīga.

7.februāris Atbildēt

Jūsu vārdi un viedoklis uzrunā, paldies Jums. Īstenībā daktere Dace Seisuma ne par ko nesūdzas un neko nenožēlo, vien atzīst, ka šobrīd jādzīvo citādi. Lai veselība un veiksme ar visu tikt galā!

7.februāris Atbildēt

Nu kura gan spētu ilgstoši nodzīvot ar pensionāru? It īpaši šādai skaistai dāmai.

8.februāris Atbildēt

Nav šaubu ,ka daktere savu darbu padara izcili un nekurnot par to .

Problēma sākas naudas izteiksmē .Un te nu gribas oponēt pie visa teiktā

Cik daudzi Latvijā saņem divas ,pat trīs reizes mazāk un no tā vēl

jasamaksā par daktera apmeklējumu ,par analīzēm un izmeklējumiem .

Ir cilvēki ,kuri nostrādājuši 37 ,pat 40 .gadus pa 8; 10 ; vai 12 stundām un saņem pabalstu ! (to nevar saukt par pensiju ) un tagad saņem

ap 250 Eiro .! Neapmierinātība ? Protams liela ! Arī Guntim ULMANIM

aizejot pensijā ,.. kad vajadzēja durvīm nomainīt atslēgu ,bija izbrīnīts

..kāpēc tik dārgi ..30. Ls !

8.februāris Atbildēt

Ej strādāt "DEPO"

7.februāris Atbildēt

Visu cieņu šai fantastiskajai, skaistajai, gudrajai un līdz matu galiņiem dziļi inteliģentajai sievietei! Tādu sieviešu ir ļoti ļoti maz mūsu mazajā Latvijā!

7.februāris Atbildēt

Cienījamā Dace Seisuma!

Un kā jūsuprāt jūtas 90% Latvijas iedzīvotāju dzīvojot ikdienas par tādām algām un vēl mazākām? Plus jau vēl nedod Dievs, ja saslimsti, tad vēl par slimnīcu un zālēm jāmaksā, bet ko nu Jums visiem kas pie varas maisa tikuši apskaidrot - tad kad pašiem slikti, tikai tad sākat gausties,līdz tam jau visiem vienalga, ka pensionāriem knapi maizei pietiek! ;) Kad mūsu valdība beidzot sāks kaut ko darīt un domāt - īsti nav saprotams jau 25 gadus!

7.februāris Atbildēt

Tu tā kā mēģini pārmest Seisumai par to, ko viņa saka? Nesaprotu.

8.februāris Atbildēt

Būtu dzīvojusi pie Vecā Veča,būtu dzīvojusi cepuri kuldama.

7.februāris Atbildēt

Par dakteri es nemācīšos!

7.februāris Atbildēt

Karogu tev rokā,mācies par asenizatoru,smaka dikta,bet naudiņa turēsies:)

12.marts Atbildēt

Kaut kā neticas,tik vien kontā ir €?

7.februāris Atbildēt

Es domaju. Kad izglitotai . Inteligentai. Damai tik publiski. Nevajafzetu sudzeties.

Pie arstiem tiesam. Ir rindas. Atrak var tikt. Ja maksa naudinu. Daudz pazistamu damu strada Riga. Slinicas. Nemaz tik mazas algas nav.

Es 15 gadi stradaju par minimalo algu .

Bada nomirusi neesu. Arstus apmekleju. Kad loti vajag. Tiesam kad sap.

Vairak veltu berniem.

Tauta strada par tadam naudinam. Neviens nesudzas.

7.februāris Atbildēt

ko Tu lumudurē, neesmu vienīgais, kurš žēlabojās! tiesa, es to daru tikai tad, kad man tas izdodās mākslinieciski augstvērtīgi!

8.februāris Atbildēt

Kas lika viņai par ārsti mācīties 7 gadus ? Neviens. Vajadzēja iet Latvijas ceļus remontēt, pelnītu kādu 1000 eiro mēnesī.

7.februāris Atbildēt

OK, atklātību pret atklātību, teikšu atklāti kā mātei! es mācījies 7 vai 11 gadus, gan ne Āmerikā un nenokārtojos valsts eksāmenā "Zinā†niskajā" komuņizmā, dzīvoju neizglītots, bet nu ģēnijs un manas Sudraba (Zelta man kas cits!) rokas no pakaļas neaug. TIK lēti nestrādāju, bet es jau retīrējies, ne-1-nam nestāstu, cik man liela pensija un taisu tādu ģīmja bildi, ka nav man par varas makti jāstrādā ar rokām līdz elkoņiem sūdos "под руководством каких-то идиотов" par ubaga grašiem, lai nenosprāgtu badā. un liels atspaids Urlakova brīvbiļete sabiedriskajā transportā! uz Urlakova brīvatejām arī ietaupu - ja ne tās, varētu visu pensiju nočurāt, kaut neesmu liels mīzalnieks!

P.S. Zelta man sirds!

8.februāris Atbildēt

tizls tev tas izteiksmes veids, nu reāli tizls, āmerika, komuņizms, urlakovs, mīzalnieks, kkādi krievicismi.. brrr... Labi vien ir, ka tev tas diploms netika, dievs nav mazais bērns.

8.februāris Atbildēt

Šo pašu varētu pateikt liela daļa dzīvojoš Latvijā un tie paši kuri ir aizbraukuši prom. Ar ko šī kundze būtu īpašāka lai par viņu rakstītu?

Kad bija iespēja kaut ko darīt, kas notika?

Tagad lai dara savu darbu un izdzīvo reālo situāciju Latvijā, kā godīgi strādājošs cilvēks. Lai izbauda sistēmas greznības un priekšrocības, jo kā saprotu tad pa lielam izņemot izglītību, neko dzīvē nav sasniegusi paša saviem spēkiem...

8.februāris Atbildēt

Vai nu te kāds ir ļoti skops ka pat savas bijušo nevar uzturēt, vai nu bijusī taisa melīgu kampaņu. Iespējams arī abi :).

8.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:34

Jaunākās diskusijas