Artūrs Irbe kļuvis par sektantu?!

Portāls nra.lv 6.feb
 
F64
Kādreizējais latviešu hokeja vārtsargs Artūrs Irbe aktīvi pievērsies reliģijai un pievienojies sabiedrībā par sektu uzskatītajai Vasarsvētku draudzei.

Aizvadītajā nedēļā Irbem apritēja 51 gads un viņš to atzīmējis nākamajā dienā rīkojot ''vīrišķības un spēju iet uz katra izvirzītajiem mērķiem'' izklāstu pretrunīgi vērtētajā Rīgas Vasarsvētku draudzes ''Cerība'' telpās.

Lai arī pasākums tika visai aktīvi reklamēts, žurnāls ''Kas Jauns'' apgalvo, ka tajā bijis strikti aizliegts ierasties žurnālistiem un beigu beigās tas noticis teju slepenībā.

Jāatzīmē, ka Irbes aizraušanās ar reliģiju ir konkrēti ''pentakosti'', kuri ir kristietības atzars, kurš Dieva aktivitāti rod neartikulētās skaņās, kuras cilvēks izsakot ekstātiska pārdzīvojuma laikā...

Latvijā šī sekta eksistē vairākās draudzēs - dažas ir apvienojušās Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienībā, citas ir neatkarīgas, bet vēl dažas sevi uzskata par jaunām baznīcām, kā piemēram bēdīgi slavenā ''Jaunā Paaudze''.

Tikmēr sarunā ar žurnālu ''Privātā Dzīve'', Irbe par ''labāko lēmumu savā dzīve'' dēvē apprecēšanos ar vairāk nekā 20 gadus jaunāko Madaru, kura esot izteikti dievbijīga un tam visam pievērsusi arī viņu. Arī abu mazais dēlēns tiekot ņemts līdzi uz draudzi.

''Ļoti daudziem tuviniekiem tas likās nesaprātīgi, taču tas ir vislabākais ātrais lēmums, ko savā dzīvē esmu pieņēmis,'' savu laulību komentējis Irbe.

Irbe arī atklājis, ka sākotnēji viņu Dievam ''pievērsusi'' maza meitenīte, kura lidostā viņam paziņojusi, ka ''Jēzus tevi mīl'', pēc kā hokejists sācis raudāt. Tad bērns aizvedis Irbi pie saviem vecākiem, kuri viņu iesaistījuši savā draudzē un tur latvietis varējis ''izraudāt visas savas sāpes un grūtības''.

Irbe ir pārliecināts - mazā meitenīte patiesībā bijis pats Dievs!

Komentē 23

 
Anonīms
 

Mjā! Kāda ripa ir tomēr trāpījusi nevietā.

6.februāris Atbildēt

Spēcīgi un starp acīm !

6.februāris Atbildēt

Rīga ripo?

6.februāris Atbildēt

žēl, labs cilvēks bija! bet ja tā padomā tad viņš ne ar ko neatšķiras no pārējiem 99% pasaules iedzīvotājiem kuri tic kaut kādām dievībām

7.februāris Atbildēt

Tas, kam Artūrs tic, patiesībā ir tikai viņa darīšana.

6.februāris Atbildēt

Kopš kura laika Vasarsvētku kustība par sektu ir atzīta? Tā neatbilst nevienai sektas pazīmei.

6.februāris Atbildēt

nožēlojami tumsonīga un neizglītota tauta tie Latvijas žurnālisti------ un kroplīgajā "'valstsvalodā" liecinot par savu tumsonībi atkal aopkauno labus loatviešus visas pasaules priekšā L{{{{ Jāatzīmē, ka Irbes aizraušanās ar reliģiju ir konkrēti ''pentakosti'', kuri ir kristietības atzars, kurš Dieva aktivitāti rod neartikulētās skaņās, kuras cilvēks izsakot ekstātiska pārdzīvojuma laikā...

Latvijā šī sekta eksistē vairākās draudzēs -.. }}}}}

,,,,,,,,apkaunijoša un nožēlojama tumsobība ,.......

Patiesībā ""vasarsvetku'' tipa garīgums ar uzsvaru uz Svēto Garu ko Jēzus atsūtīja 50 dienā kā skolotāju un aizstāvi ir absolūti pareiza klasiskā kristietība --- arī katoļu baznīcā ir gana t.s harizmātu gan laju gan priesteru vidū --- lūgšana vai arī dziedāšana mēlēs ir absolūti normāla -- jau apustulis Pāvils liecina ka arī viņš mēlēs lūdzas .... esmu katolis un ļoti labprāt atrodos tur kur harizmati slavē Dievu un aizlūdz mēlēs ,,,un citas savas haizmas lieto lai Sv Gars cietējien parādītu viņu problēmu dziļākās saknes un dvēseles savainojumus bet Jēzus atpestītu no ""sliktas iedzimtības un glupas audzināšanas sekām ""

6.februāris Atbildēt

labi teikts

6.februāris Atbildēt

Ja var redzet kada tumsoniba ir cilvekos Lv .Elkdieviba nem virsroku ik uz sola ,bet dzied himnu par Dievu ,ta patiesam Dieva zaimosana .Un neko nesajedzot kas ir ticiba .Ir prieks ka cilveks ir atradis Dievu ,vienalga kada konfesija ta nebutu . Lai Dieva svetiba ir ar Irbi !

6.februāris Atbildēt

Piekrītu..drīzāk tumsonība ir visi latvju pagāniskie ticējumi,rituāli utt...

6.februāris Atbildēt

Ev, es šajā zemē biju krietni senāk pirms baznīcas. Latvija ir mana zeme! Monoteismam šeit būt nav lemts!

7.februāris Atbildēt

Labāk sektants nekā krāsainais!

6.februāris Atbildēt

Par sektantu kļūst, bet par krāsaino piedzimst. Mēs nevaram nosodīt cilvēku par īpašībām, ar kurām tas piedzimis.

7.februāris Atbildēt

heiteri jus mazie.ka jus nesaprotat ka ticet ka mus ir radiji Dievs ir normali nevis ticet ka esam no pertikiem celusies .tas ir tik nozelojami ka ticigu cilveki ta noliek tikai tapec ka pats nekam netic .vina interviju esmu noklausijies un tas rakstins kas te publicets ir tik apgraizits , rtraka dezinformesana.

6.februāris Atbildēt

Kopš kura laika Vasarsvētku draudze ir sekta? Raksta autoram vajadzētu vismaz Latvijas likumdošanu palasīt, jo Vasarsvētku draudzēs par var legāli reģistrēt laulības tāpat kā luterāņos, katoļos...

6.februāris Atbildēt

Rakstu autoram iesaku pastudēt KĀRTĪGI vasarsvētku kustības vēsturi pirms kādu cilvēku saukt par sektantu, bet pirms to darīt iesaku vispirms viņam izlasīt Bībeli, precīzāk sakot Apustuļu jeb Svētā Gara darbus!

Ja kādam interesē kā attīstījās tālāk vasarsvētku kustība sākot no agrīnās draudzes (kādu mēs lasām Jaunajā Derībā) līdz mūsdienām iesaku nopirkt un izlasīt grāmatu latviešu valodā "SVĒTĀ GARA DĀVANU DARBĪBA KRISTIETĪBAS 2000 GADOS.

EDIJS L. HAIJATS" Grāmatu var nopirkt jebkurā kristīgā gramatnīcā! Grāmata dokumentē patiesus faktus un notikumus Svētā Gara darbību cilvēkos no Vasarsvētku dienas (Ap.d.2.nod.) līdz pat mūsdienām.

6.februāris Atbildēt

Autor- tu vari nesaprast, bet vai tapec butu jacel neslava?

Un kas par to, ka cilveks nevelas, lai visas vina runas tiktu publiksi apspriestas un fotografetas? Arturs Irbe ir publiski izteicies par savu ari televizijas raidijuma Overtime. Tada zina ticiba nebutu jaunums, bet kads tam sakars ar sektu? Kadas ir vina sektantiskas pazimes? Vasarsvētki, kas Latvijā ir ilgak, neka Jusu dzives gadu gajums?

6.februāris Atbildēt

Pilnīga ņirgāšanās par cilvēku un viņa dzīvi. Ja latvijā populāri cilvēki paziņo, ka ir Latvju pagāni, piedalās dažādos rituālos/bluķa vilkšanā, veļu mielastos un citos dīvainos paradumos/ - tad viss ir kārtībā. Ja cilvēks paziņo, ka ir monoteiski ticīgs - problēmas. Vajag pazemot, izņirgāties un arī bildi atrast, pilnīgi kroplu un nesaistītu ar konkrēto notikumu, mirkli un dzīvi. Vajag ciniski izteikties par cilvēka piedzīvoto un pārdzīvoto.

Draugi un komentētāji/komentāru rakstnieki - atcerieties vienu: "Ko sēsi, to pļausi!" Jums patīk spriest par lietām, ko nezināt un risināt rēbusus, kas jums par sarežģītu. Vasarsvētku kustība ir pastāvējus līdztekus visai kristīgajai baznīcai un tā nav sekta - bet gan Latvijā un arī citviet valstiski atzīta kustība/draudze. Aktivizējusies 20.gs sākumā un izveidojusies par vienu atsevišķu un atzītu baznīcu.

Kāpēc,neviens nesatraucās par vasarsvētku kustību katoļu baznīcā, luteriskās baznīcas paspārnē esošo vasarsvētku/harizmātisko novirzienu vai citviet? Tāpēc, ka prakse rāda - ko nezinu, par to ķengājos, ko nesaprotu un neesmu pats piedzīvojis - to pazemoju, jo ir bail.

Atšķirībā no daudziem - Arturam Irbem nav bail pateikt to, kas viņa dzīves gājumā ir nozīmīgākais. Ne viņam ripa trāpīja, ne arī kas cits!

Viņš ir Irbe un arī ar Dievu kopā esot - MŪRIS!

7.februāris Atbildēt

Nu, pagāniem mūsdienās ir švaķi. Latvju Dievu panteons ir gandrīz iznīcināts. Trūkst Dievību Senlatviešu panteona darbībai, jo tas vairs neaptver visas dzīves jomas. Mūsdienās Latvju Dievi, prezīcāk, Latvju Dievu zīmes, ir kļuvušas par preci veikalos un tirgos. Nav pieejamu maģijas rituālu. Nav lāstu un dziedināšanas metožu (visu jāveido pašam, jāeksperimentē). Latvijā Latvju Dieviem nav elku (es nezinu, kur ir) pie kuriem Latvju Dievus baro. Piemēram, Skandināvu Dievi un Slāvu Dievi kristanizācijas tirāniju ir izsturējuši veiksmīgāk. Man kaut kā ir jāglāb savus vecākus - Latvju Dievus...

7.februāris Atbildēt

Šajā valstī manu senču Dieviem ir grūti. Latvju Dievi ir kā cietumnieki savā zemē. Man drošības apsvērumu dēļ pat rituālus nākas veikt naktī nomaļās vietās. Tomēr es nepadošos. Latvijas inkorporāciju es neatzīstu!!!

7.februāris Atbildēt
Andris Antmanis > skolnieci.visatvijas.skaud.bas.diev.ba

"Švaki" tie Jūsu dievi, ja reiz cietumā nonākuši.

13.februāris Atbildēt

Kāpēc uzreiz sekta? Par sektu var uzskatīt pagaidām oficiāli neatzītu reliģiju, taču pēc kāda laika sabiedrību to var atzīt. Sektas evolucionējot var kļūt par dominējošām pasaules religijām. Kristietība - katoļi, vecticībnieki, pareizticīgie, luterāņi - arī ir sektas. Visi ticīgie ir lielā vai mazā mērā sektanti. Tikai ateisti (tie cilvēki, kas netic pārdabiskām parādībām, dievam un reliģijām kā tādām) nav sektanti.

No egregoru teorijas raugoties, kristietības egregors vel mēģina pielāgoties un izdzīvot. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(

7.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:37

Jaunākās diskusijas