Vācu televīzija: Krievvalodīgie Latvijā ir tik apspiesti, ka baidās pat ierunāties

Portāls nra.lv, Elvijs Lazdiņš 1.mai 2018
 
Ekrānšāviņš
''ARTE Re'' ir televīzijas kanāls, kuru finansē Vācijas un Francijas valdības, un viņiem tapusi dokumentālā filma, kura daudziem Latvijā izraisīs neizpratni.

Filmas nosaukums ir ''Kulturkampf in Lettland'', kas latviski būs ''Kultūru cīņa Latvijā''.

Apmēram pusstundu garā dokumentālā īsfilma pauž dzelžainu pārliecību - Latvijā krievvalodīgie tiek apspiesti. Tas tiek parādīts vizuāli, kad Rīgas Centrāltirgū krievvalodīgie ''baidās'' pat ierunāties savā dzimtajā valodā, lai nekavējoties nesāktos problēmas ar likumsargiem.

Kā minoritāti apspiedošais vairākums tiek attainoti latvieši. Vācu žurnālistei par iedvesmu dokumentālajai īsfilmai esot kalpojis tas, ka Latvijā notiks pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā.

Ar viedokļiem par notiekošo Latvijā nekautrējas dalīties arī Tatjana Ždanoka, Josifs Korens un Elizabete Krivcova, kuri vairumam iedzīvotāju labi zināmi ar savām prokrieviskajām aktivitātēm daudzu gadu garumā.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Laikam vācieši galīgi nojūgušies, sakarā ar migrantu masveida uzņemšanu ?

1.maijs 2018 Atbildēt

Jā, krievavalodīgiem latviešiem patiešām iet bēdīgi. Viņi tiek nosisti, izvaroti, pakārti un sarauti gabalos, ja savas dzimtās valodas - latviešvalodības- vietā lieto krievvalodību. Toties krievi dzīvo zaļi un tiem neviens neaizliedz krieviski runāt. Bet kā to lai zin vācieši, kam visas TV un radio programmas tikai vācvalodībā vien?

1.maijs 2018 Atbildēt

Vācija jau vāciešu nemaz nav! Tur vai nu ,izvaroto(vācu sieviešu) krievmongoļu pēcnācēji ,vai ari jauna cilts turkvāci....Īstie vācieši dzivo Karalienes Modas zemē,Jāunajā Švābijā....

1.maijs 2018 Atbildēt

Pēdējais laiks Vācijā sākt atvērt skolas ar krievu mācību valodu, jo tur krievu nav mazums un krievvalodīgo arī. Kā vāciešiem nav kauna tā apspiest nabaga krievvalodīgos?

1.maijs 2018 Atbildēt
aha

vai precīzāk nebūtu teikt, ka krievvalodīgie Latvijā ir tik apspiesti, ka baidās pat ierunāties latviešu valodā?

1.maijs 2018 Atbildēt

NRA dezinformē sabiedrību. Tāda telekanāla ''ARTE Re'' nemaz nav, un nekad nav bijis. Kopš 1994.gada regulāri skatos Vācijas un Francijas kultūras kanālu ''Arte'', un tur arī varētu būt tā filma demonstrēta. NRA ir pie meliem pieradusi, jo meli ir tās korespondentu DZĪVES VEIDS un SATURS, bet tās NEATKARĪBA ir 100% no barona asinsnaudas ATKARĪGA.

2.maijs 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:16

Jaunākās diskusijas