Luterāņi savu arhibīskapu Vanagu nosauc par ''sliktāku kā tukšu vietu''

Portāls nra.lv 8.apr
 
F64
Sašutumu daudzu ticīgo vidū esot izsaucis portāla e-baznica.lv 1.aprīļa joks, ka Latvijas luterāņu arhibīskaps Jānis Vanags atkāpies.

1.aprīļa joks esot bijis sekojošs - ''Latvijas luterāņu arhibīskaps Jānis Vanags esot iesniedzis kapitulam atlūgumu un atdevis amata zizli''.

Tagad e-baznica.lv paskaidrojuši savu skandalozo joku, veicot vēl izbrīnu raisošākus izteikumus.

''Konservatīvi noskaņotie kristieši, neiedziļinoties, metušies aizstāvēt teju vai neaizstājamo Latvijas evaņģēliski luteriskas baznīcas arhibīskapu, kurš viņuprāt ticis nežēlīgi izņirgāts,'' raksta portāls.

Tad sekojis teksts, kurš visticamāk tuvākajā laikā saņems vēl vairāk uzmanības: ''Taču tie ir vienkārši ignorējusi plašāk neatzīto prātulu, ka katrā jokā ir daļa joka, un nav saskatījuši apslēpto vēstījumu, ka Latvijas luterāņu arhibīskaps pēc amata - galvenais atbildīgais par tīras luteriskās mācības uzturēšanu Latvijā (teorētiski reformācijas karoga turētājs) - ir sliktāks kā tukša vieta.''

''Vai nu viņš ir pilnīgā neprātā no luterisma atkritis un tikai vārda pēc vien vairs atsaucas uz luteriskajām ticības apliecībām, ka nedzirdam viņu taurējam trauksmes trompeti. Jebšu viņš nekad patiesi luterisks nav bijis un kā kangars, pilnīgi oficiāli ir nostājies kontreformācijas pusē (nu aizelsies pūš savu stabuli pāvestības ekumenisko dūdu darbināšanai),'' skaidrojumu par skandalozo joku ar vēl skandalozākiem izteikumiem noslēdz luterāņu portāls.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Lai tur būtu tā vai šitā, pēc luterāņu mācītāja Vanags nu gan nekādi neizskatās. Kā to redzēju 70- un 80-os gados, mācītāja tērps vienmēr bija solīds un atturīgs, bet tradīcijas - nemainīgas. Tagad regulāro Ticības apliecību vairs nedzird (ir tikai kaut kāda nikājas), Vanaga izdarības ļoti atgādina pravoslāvu ieražas un metodiku, savukārt tērps - kā jaungada eglīte: spoži karuļi, zīds un brokāts, un vairāk meitu mājā iederošs kā baznīcā. Jau jaunībā man tika mācīts, ja nav IEKŠĒJAS ticības, tad parādās ĀREJA izpausme - pāva spalvas un lēta bižutērija, smiņķis un kosmētika.Vanaga seja vairāk Kaligulu(uzburbis vaigs, sarkans dzērāja deguns, kaislību saēsti vaibsti u.t.t.) atgādina, par cēlumu un garīgumu nemaz nerunājot, kad -savulaik - Matuļa vai Gailīša bija tikuma etalons.

9.aprīlis Atbildēt

Redzi, kas ir, labais cilvēk (kurš nezin kāpēc sauc sevi par, hm,...."Dibena Dievību"?....;-)): TU SKATIES LABĀK VAIRĀK UZ SEVI, MĪĻOTO, lai PATS NEESI "vairāk meitu mājā iederošs kā baznīcā" VAI KĀ "Kaligula - uzburbis vaigs, sarkans dzērāja deguns, kaislību saēsti vaibsti u.t.t."! TĀ. Lai DIEVS ar Tevi, un lai veicas visā labā! :-)...

10.aprīlis Atbildēt
Tautas balss > inocents.xeno

Tev arī, mīļais! Lai veicas VISĀ LABĀ! Un uz SEVI arī skaties, un uz SAVU Inkoentes Hano ibenu.

10.aprīlis Atbildēt

Kāpēc diez tik bezsakarīga ziņa tiek tik plaši izplatīta? Ko portāls ebaznīca saka par arhibīskapu Vanagu, nudien nav nekas jauns. Viņi ir oponenti līdz pat tam, ka ir izstājušies no LELB, nu un nekādi nevar teikt, ka Vanags būtu viņu arhibīskaps.

9.aprīlis Atbildēt

Vanags ir sava bara un savu kājslaižu archibīskaps, ne kristiešu. Kas zin vēsturi, zin arī to, kā kristieši no varām tika vajāti un iznīcināti,nevis greznojās un dižojās kā Vanags. Esmu pārliecināts, luterāņu cēlākie un dižākie priesteri jūt dziļu riebumu, nožēlu un nepatiku pret to, kas šodien iekš LELB notiek.

10.aprīlis Atbildēt

Dievs ar Tevi. Tu neesi nekāds "luterāņu cēlākie un dižākie priesteri", labāk paklusē! :-)

10.aprīlis Atbildēt
Tautas balss > inocents.xeno

Tu arī, mīļais paklusē. Jo neesi ne CĒLĀKIE, ne DIŽĀKIE.

10.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:22

Jaunākās diskusijas