Ekonomists skaidro, kā sankcijas pret Krieviju izjutīs Latvijas iedzīvotāji

tautaruna.lv 24.februāris 2022, 15:12
 
Oksana Džadana/F64
Ekonomists Gundars Bērziņš, viesojoties kanāla TV24 raidījumā "Preses klubs" atbildēja uz jautājumu, kā sankcijas pret Krieviju izjutīs Latvijas iedzīvotāji.

Viens no variantiem ir iespēja, ka pilnībā tiek apturēts imports un eksports, par sankcijām saka ekonomists, piebilstot, ka šis ir galējais variants sankcijām.

"Mēs izjutīsim tā, ka, pirmkārt, tas ir tranzīts. Otrkārt, mums ir tirdzniecības bilance - vienā virzienā miljards, otrā virzienā gandrīz divi miljardi. Tie ir seši līdz astoņi procenti no kopējās Latvijas importa - eksporta bilances, kas nav maz," pauž ekonomists.

Viņš atzīmē, ka iedzīvotāji to izjutīs caur inflāciju, jo energoresursu cenas noteikti pieaugs.

G.Bērziņš arī norāda, ka uzņēmumiem jau tagad būtu ļoti uzmanīgi jāparrauga naudas pārvedumi - kas ir maksātāji, vai pārvedumi atbilst visiem drošības pasākumiem. "Jābūt ļoti uzmanīgiem, no kurienes tagad nāk nauda par precēm, kas tiek piegādātas," saka ekonomists.

Ekonomists gan arī atzīmē, ka sankcijas labvēlīgi varētu ietekmēt lauksaimniecības nozari, jo Latvija ir salīdzinoši liels graudu ražotājs un eksportētājs, kāda ir arī Krievija. "Sakarā ar to, ka esam diezgan lieli ražotāji un eksportētāji, tas varētu būt pozitīvi," saka G. Bērziņš.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:03

Jaunākās diskusijas