Latvijas infektoloģe: Izeja no omikrona gaidāma jau marta sākumā

tautaruna.lv 1.februāris, 10:30
 
Vladislavs Proškins/F64
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģijas galvenā speciāliste, profesore Ludmila Vīksna, viesojoties kanāla TV 24 raidījumā "Uz līnijas", atbildējusi, kad gaidāma izeja no pandēmijas.

Speciāliste norāda, ka jau pavisam drīz varēsim runāt par izeju no pandēmijas.

L. Vīksna atzīmē, ka marta sākumā varētu būt gaidāma situācijas atrisināšanās ar Covid-19 omikrona paveidu, taču piebilst, ka jābūt arī gataviem, ka parādīsies kāds jauns paveids.

"Tas, ka kaut kas nāks, ir pilnīgi droši, bet parasti un šajā gadījumā būs tā, ka būs kaut kādas modifikācijas, kas nebūs tik būtiskas ne iedzīvotājiem, ne veselības aprūpei," pauda infektoloģe.

Jau vēstīts, ka Pasaules Veselības organizācijas(PVO) Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge iepriekš neizslēdz iespēju, ka pēc koronavīrusa omikrona paveida pašreizējā viļņa pandēmija Eiropā varētu beigties.

Klūge intervijā AFP norādīja, ka tiklīdz pašreizējais omikrona vilnis, kas ir pārņēmis Eiropu, noplaks, "dažas nedēļās un mēnešus būs globālā imunitāte vai nu vakcīnas dēļ, vai arī tāpēc, ka cilvēkiem būs imunitāte inficēšanās dēļ. "Mēs sagaidām, ka būs klusuma periods, pirms Covid-19 varētu atgriezties tuvāk gada beigām, bet tā obligāti var nebūt pandēmijas atgriešanās," sacīja Klūge.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:12

Jaunākās diskusijas