Latvijā arvien vairāk ar Covid-19 inficējas zīdaiņi

tautaruna.lv 21.janvāris 2022, 13:09
 
F64
Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatīšanās laikā viena no Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) visvairāk stacionētām pacientu grupām ir bērni līdz gada vecumam jeb zīdaiņi, atzina BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre, vēstīja LTV raidījums "Panorāma".

BKUS Covid-19 nodaļā šorīt ārstējās 14 ar koronavīrusu inficēti bērni. Slimnīcas ārsti novērojuši, ka pēdējās nedēļās irvērojams pacientu pieplūdums un arvien biežāk ārstējas arī paši mazākie.

"Omikrona laikā viena no visvairāk stacionētām pacientu grupām ir tieši bērni līdz gada vecumam. Viņus mēs medicīnā saucam par zīdaiņiem.

Savukārt tos bērniņus, kas ir vecumā līdz 28 dienām, mēs saucam par jaundzimušajiem. Šādi bērniņi mums arī ir bijuši Bērnu slimnīcā, bet ne daudz. Decembrī tādi ir bijuši divi," stāstīja Pavāre.

Bet šī mēneša laikā, līdz šodienai, vēl trīs. Labā ziņa, ka ar omikronu slimo vieglāk, nekā ar vīrusa delta variantu, kas dominēja iepriekš. Līdz ar to visbiežāk bērnus no slimnīcas var izlaist jau pēc divām, trim dienām. Pašus mazākos uzņem galvenokārt piesardzības nolūkos, viņus arī mēdz stacionārā paturēt nedaudz ilgāk.

"Tā slimības gaita bērniem ir līdzīga kā pieaugušajiem. Galvenokārt sūdzības ir par paaugstinātu temperatūru, par klepu, par sāpēm kaklā, iesnām, galvassāpēm. Tās ir galvenās sūdzības.

Mazāk mēs redzam pneimonijas, nekā tas bija ar delta variantu. Un noteikti mazāk ir nepieciešams arī skābekļa atbalsts,"

atzina BKUS bērnu infektoloģe Dace Zavadska.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

21.janvāris 2022

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas