Modinātājs viduslaiku gaumē

tautaruna.lv 17.oktobris, 20:15
 
instagram.com / @ugisu
Gandrīz katrs rīts mūsu dzīvē sākas ar pašu uzstādītu modinātāju. Tagad modinātājpulksteņi jau izgājuši no modes, tos aizstāj telefonā iestatīts signāls. Bet kā mošanos noteiktā laikā nodrošināja viduslaikos?

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" kāda profila īpašnieks padalījies ar diezgan vienkāršu, bet domājams, ka efektīvu metodi, kas piekopta viduslaikos, lai ieplānotu pamošanos noteiktos laikos.

"Viduslaiku modinātājsvece — pirms dodas gulēt aizdedz un pēc iepriekš noteikta degšanas laika, vaskam kūstot, svecē attiecīgā augstumā iedzītās naglas spalgi krīt uz metāla šķīvja, pamodinot gulētāju. Vairākkārtēja modinātāja iestatīšana nav nekas jauns."

Pie ieraksta verojami arī komentāri, kuri atklāj lasītāju viedokli.

twitter.com

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 3

 
Anonīms
 

"Ideāli" atstāt degošu sveci naktī bez uzraudzības! Modinātāja vietā pamodinās ugunsdzēsēju sirēna vai labākajā gadījumā dūmu detektora aurošana. Cilvēki, ieslēdziet taču reiz savas smadzenes.

17.oktobris, 20:31 Atbildēt

Nevajag tiražēt savu pārcilvēcisko stulbumu, "roze puķīte", labi? Nekas nenotiks uz metāla šķīvja uz nakti atstājot droši nostiprinātu degošu vaska sveci. Centies nebūt TIK ļoti stulba. Cilvēki senatnē nebija infantili, atšķirībā no tevis.

17.oktobris, 22:12 Atbildēt

Viduslaikos ugunsdzēsēju sirēna un dūmu detektors - super! Stulbumam nav robežu :) Un tu vēl runā par smadzenēm :D

17.oktobris, 23:25 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:23

Jaunākās diskusijas