No bezdibeņa līdz jaunai dzīvei; krasi mainās kādas rīdzinieces dzīve

tautaruna.lv 18.jūl 2018
 
F64
Labdarības biedrība "Palīdzēsim viens otram" pastāstījusi par kādu sievieti no Rīgas vārdā Dzintra, kurai palīdzējusi sākt dzīvi no jauna.

Dzintras sapnis par labāku nākotni bija pievīlis viņu - smagi strādāt, spēlēt pēc noteikumiem, bez iespējām uz izaugsmi, bija beidzies.


"Kā ir tad, kad esi palicis pavisam viens, bez dzīvesvietas, ieņēmumu avota, uzkrātajiem līdzekļiem un nākotnes perspektīvām? Kā ir tad, kad grūtā brīdī vienīgais radinieks novēršas un esi sociālā dienesta normatīviem neatbilstošs- veselīga, pusmūža sieviete, bez bērniem un kaitīgiem ieradumiem?
Satiekoties, nospraudām kopīgu mērķi - mainīt dzīvi viena mēneša laikā, atrodot dzīves vietu, darbu un iespēju šo darbu apmeklēt.
Bija nepieciešams tik daudz, bet vairāk par visu atbalsts, mentors, draugs.
Sākot no pagaidu dzīvesvietas atrašanas, CV izveides, izsūtīšanas, beidzot ar veiksmīgu darba interviju, pastāvīgu dzīvesvietas atrašanu un pārvākšanos," raksta biedrības pārstāvji.

Pēc mēneša Dzintrai tiešām ir cita dzīve - viņai izdevies nostāties pašai uz savām kājām, atrast darbu un dzīves vietu.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Tas ir traģiski, ka cilvēki, kuri GRIB strādāt ir "sociālā dienesta normatīviem neatbilstoši"......

Prieks par šo pozitīvo gadījumu! :)

Cik vēl cilvēki no strādāt gribošiem un varošiem tiks novesti līdz strādāt nespējīgiem vai strādāt negribošiem, lai ierēdņi beidzot saprastu, ka jāpalīdz ir SAVLAICĪGI, nevis tad, kad vairs nav kam palīdzēt......

18.jūlijs 2018 Atbildēt

Jauki, ka manai vārda māsai palīdzēja, kaut gan es to nevaru teikt par savu dzīvi, kaut gan ļoti līdzīgs liktenis. Vienīgi man ir neliels miteklis no Rīgas pašvaldības, toties esmu pensionāre / 2.gr.invalīde, lūdzos visām RD vadošiem darbiniekiem palīdzēt ar papildus platību,kura atrodas aiz mana mitekļa sienas, jo mani māc sāpes bez palīglīdzekļiem, Dzīvokļu pārvalde atsakās palīdzēt un tos 23.kv.m. kuri stāv neapdzītas 10.g. un pieder RD šodien tiek nodotas uz izsoli par 17500.euro, tur nav ne krāsns, ne tualetes, ne gāzes, ne elektrības, toties kāda summa graustā.

Mans miteklis arī pieder RD, to par saviem līdzekļiem, kad vēl strādāju izveidoju par īstu ļeļļu namiņu, ja nebūtu invalīde varētu dzīvot normāli, bet par cik man ir smagi kustību traucējumi, pēc insulta nepieciešama lielāka platība. Kurš varētu man palīdzēt? Lūgtu dieviņu viņa veselībai un ilgam mūžam! Varbūt kāds var man palīdzēt?

18.jūlijs 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:29

Jaunākās diskusijas