Sieviete ir pikta: Mani policisti soda, bet citus pārkāpējus klaji ignorē

Portāls nra.lv 18.apr
 
Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency
Kristina facebook dalās ar savu pieredzi, komunikācijā ar diviem policistiem. Viņa ir šokēta par policista darba stilu un attieksmi.

Esmu vnk šokēta par mūsu Dobeles policistu (konkrēti divu inspektoru) darbu,attieksmi,saskarsmi un komunikāciju ar cilvēkiem!


Braucot ar automašīnu (a/m), aptur policists, nestādoties priekšā pajautā vadītāja apliec. un tehn.pasi, tad jautā, vai es zinot kādu a/m apgaismojumu esmu ieslēgusi? Atbildu, ka tuvās gaismas un miglas lukturus!


Seko atbilde vai nezinot, ka šādi nedrīkstot braukt diennakts gaišajā laikā, lai sēžu un gaidu,iešot sastādīt protokolu-rakstisko brīdinājumu!


Sēžu,gaidu...,tāda dusma,vai tad nevarēja mutiski brīdināt par tik mazsvarīgu pārkāpumu!


Sodītu labāk vadītājus, kuri tiešām pārkāpj noteikumus-brauc dzērumā,nelieto drošības jostas,rupji pārkāpj braukšanas ātrumu,utt...,bet te dēļ lukturiem!


Atnāk inspektors,atnes protokolu, liek pārlasīt un parakstīt! Parakstu!
Braucu prom pārdomu pilna!


Pretīm brauc 2 automašinas, ieslēgtas gaismas tieši kā manai a/m, tuvās gaismas un miglas lukturi, intereses pēc apgriežos un braucu aizmugurē šīm a/m,lai redzētu, vai arī šie auto vadītāji tiks sodīti!


Bet...,par izbrīnu šīs a/m pabrauc garām policijas auto, abi inspektori sēž mašīnā, neviens cits vadītājs nav apturēts!


Apstājos aiz policijas auto, piegāju pie inspektoriem, kuri sēž mašīnā, atverās logs, es pajautāju, kapēc esmu sliktāka par citiem šoferīšiem, ka tikko viņiem garām pabrauca 2 a/m ar ieslēgtām tuvajām gaismām un miglas lukturiem, ka intereses pēc braucu aiz šīm a/m, lai redzētu, vai šie šausmīgie likuma pārkāpēji arī tiks sodīti, bet viņus neapturējāt!


Viņa atbilde bija izsmeļoša,ka viņi neredzot, kas notiek aizmugurē! Teicu,tad jau mani arī varējāt brīdināt mutiski, pateicu,ka tā nav smuki, viņa atbilde mani šokēja, ka nav vairs krievu laiki, kad bija mutiskie brīdinājumi, vai gribu, lai man uzliek kādu 7eiro lielu sodu?


Biju šokā par šādu atbildi!
Njā, Dobeles policija nebeidz pārsteigt,ne velti cilvēki vēršās televīzijā,lai visi redz savus varoņus!
Un tie saucās cilvēki,kuriem jārāda priekšzīme citiem?,tālu līdz tam!
P.S.paldies par pārdomām jaunākajam inspektoram I.K,"raksta Kristina.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Nesen sastapos ar līdzīgu bezkaunīgu policistu rīcību. Tikai mani “varoņi” ir Ogres pašvaldības policisti.

Piebraucot pie ēkas pašvaldības policisti veica pārrunas ar blakus stāvošā auto vadītāju par stāvēšanu invalīdu stavvietā bez attiecīgās atļauja. Ieejot telpās sapratu ka man traucē rokassomiņa un aptuvrni pēc 30 sekundēm atgriezos pir auto lai noliktu to automašīnā, tajā brīdī pašvaldības policisti bija jau noparkojuši auto citur un ar kājām devās uz manu pusi. Nolikusi somu atkal devos telpās. Pabiju tur kādas 10 minūtrs iznākot policisti man bija uzlikuši soda kvīti par neatstātu lapiņu logā ar laika norādi.

Protokols sākts rakstīt 12:13, brīdī kad es atkāpos no auto, tātad policisti mani redzēja.

Vai policisti mani redzot divreiz negribēja vei nevarēja mani brīdināt, tāpat kā invalīdu stāvvietā stāvošo sievieti, kurai arī logā nebija laika norādes lapiņas, kādēļ lielāka pārkāpuma laikā var tik veiktas pārrunas, bet ar manī nē. Vai tad citi cilvēki ir labāki un neaizskaramāki jo brauc ar labāku auto un izskatas labāk? Uzliek 30€ sodi.

Vēlāk devos uz dežūrdaļu kur vēlējos noskaidrot vai nav iespējams sodu kā samazināt jo 30€ nestrādājošai jaunajai māmiņai ir daudz. Tur man atbildēja tieši, par šo pārmāpumu nav paredzēts mazāks sods, ja nav naudas nevajag pārkāpt noteikumus

18.aprīlis Atbildēt

mutisks brīdinājums nav brīdinājums un pierādījums par to ,ka persona brīdināta . jāpriecājas , ka tikai brīdinājums . apgaismes ierīču nelietošana vai nepareiza lietošana var radīt apdraudējumu ne tikai pašam autovadītājam vai satiksmes dalībniekam , bet apdraudēt arī citus

18.aprīlis Atbildēt

Kristina pati atbildēja, kādēļ viņa tika sodīta par pārkāpumu, nevis tikai saņēma brīdinājumu. Citēju "Sēžu,gaidu...,tāda dusma,vai tad nevarēja mutiski brīdināt par tik mazsvarīgu pārkāpumu!" Policisti arī ir tikai cilvēki, ja autovadītājs ir agresīvs un pārkāpis satiksmes noteikumus sāk dusmoties, pacelt balsi un apstrīdēt soda pamatotību, tad ir tikai loģiski, ka vienkāršs brīdinājums ir par mazs sods, lai savu attieksmi mainītu. Ja citi pārkāpj likumus, tas nenozīmē, ka tas nav likumpārkāpums. Ja visi zagļi netiek saukti pie atbildības, tas nenozīmē, ka visi zagļi būtu atbrīvojami no soda izciešanas. Dažreiz uzķeras viens, citreiz cits. Ar pieklājību vienmēr var panākt daudz vairāk nekā ar dusmām un sašutumu. Respektīvi, esi pārkāpis satiksmes noteikumus, turi muti, izrādi nožēlu un esi pieklājīgs!

19.aprīlis Atbildēt

Izskataas,ka shii histeeriskaa daamiite neredz atskiriibu starp gabariiti+migla un tuvaas + migla.

P.S Noteikumi ir noteikumi un jaasoda ir gan dzeeraaji gan tie kas neprot miglas lukturus lietot.Shodien vina tikai miglas nepareizi lieto,naakamreiz riit veel kaut ko izdomaas,ka tas ir mazsvariigi,bet sekas var buut tragiskas shaadai anarhijai

20.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:34

Jaunākās diskusijas