Stīvena Hokinga baisā prognoze: Zeme pārvēršas par elli

Portāls nra.lv 11.jan
 
Scanpix
Zinātnieks uzskata, ka klimatiskie apstākļi uz Zemes būs tādi, ka cilvēce nespēs izdzīvot.

Angļu izcelsmes fiziķis-teorētiķis un zinātnes popularizētājs Stīvens Hokings uzskata, ka Zeme atkārtos citas Saules sistēmas planētas - Venēras - likteni. Pēc Hokinga domām, klimata izmaiņas novedīs cilvēci līdz izmiršanai, bet Zeme karstuma dēļ kļūs par īstu elli.

Ja cilvēce nesamazinās kaitīgo gāžu izmešu daudzumu, tad agri vai vēlu vidējā gaisa temperatūra uz Zemes sasniegs 460 grādus pēc Celsija.
Zinātnieki uzskata, ka pirms 4 miljardiem gadu Venēra bija Zemes kopija - ar atmosfēru, jūrām un augiem, taču dažādu iemeslu dēļ vienkārši "sadega". Ja ņemt vērā, ka zinātnieki uzskata, ka Zemes vecums ir apmēram 4,5 miljardi gadu, tad Zemes bojāeja ir gaidāma pēc 500 miljoniem gadu. Taču negatīvas izmaiņas sākušās jau tagad.

Scanpix

Stīvens Hokings - pasaulslavenais zinātnieks, bijušais Kembridžas universitāte matemātikas profesors.

Komentē 4

 
Anonīms
 

dārzenis murgo atkal

11.janvāris Atbildēt

Hokings protams ir autoritate,un secinajumus izdara balstoties uz sodienu,bet atnaak riitdiena un viss mainas,vins tacu nav gaisregis,

12.janvāris Atbildēt

cilvēki izmirs ātrāk

13.janvāris Atbildēt

Es dzīvoju šodien-par ko nevar šodien teikt Hokings.Saka, lai vieglas smiltis!Kāda jēga to teikt saprātam, apziņai-tās substances ir vieglākas par smiltīm!Hokingi būs arī tad kad Zeme līdzināsies Venērai! Smiltīm lai viegls saprāts!

22.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:53

Jaunākās diskusijas