Kas notiek? Vidzemes tirgū atgriežas padomju laiki

Portāls nra.lv 7.dec 2017
 
facebook.com/ugis.joksts
Garas rindas pēc apelsīniem, cilvēki apģērbā, kas bija aktuāls pirms gadiem trīsdesmit četrdesmit un padomju laiku atmosfēra – tādi skati bija redzami Rīgā, Vidzemes tirgū.
Tiesa gan, tā nav atgriešanās pagātnē. Vidzemes tirgū tika filmēta kino lente, kas stāsta par leģendāro latviešu dziedātāju Noru Bumbieri.

Ar šādu informāciju sociālajā tīklā „Facebook” dalījies televīzijas personība Uģis Joksts, kuram arī tika dota iespēja piedalīties filmas tapšanā.

„Vidzemes tirgū ir “izmesti” apelsīni. Gardais deficīts uzreiz veido rindu. Pēkšņi satrauktais pūlis pieklust un pašķiras - paviljonā ienācis viens no visu laiku izcilākajiem duetiem - Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks. Arī pārdevēja viņus dievina un pasniedz turzu ar apelsīniem. Top filma “Nora,” raksta Joksts.

Jāpiebilst, ka filmā redzama arī aktrise Dārta Daneviča, Niklāvs Kurpnieks, Ieva Rozentāle.

Komentē 3

 
Anonīms
 

O super. !!!

7.decembris 2017 Atbildēt

Ko nu kurš atceras -, kāds apelsīnus un rindas, kāds radošumu un iedvesmu:"Raimonds toreiz teica: uzrakstām kaut ko Norai un Viktoram – Dziesmu svētku simtgadei. Uzrakstījām. Raimonds, atbraucis no kolhozu klubiem, kur viņu gaidīja un lutināja, teica tā: «Tu zini, kas notiek? Cilvēki ceļas kājās, kad Nora un Viktors dzied šo dziesmu.» Tas bija 1972. gadā. Tad par šo dziesmu ieinteresējās Imants Kokars, Jānis Dūmiņš, Edgars Račevskis... " NRA, 20.06.2014.

7.decembris 2017 Atbildēt

Attiecības starp kārtīgiem latviešiem padomju laikos:"1975. gadā bija kārtējie Dziesmu svētki, un Raimondu Paulu izsauca pie Ministru Padomes priekšsēdētaja vietnieka Viļa Krūmiņa, kurš aicināja Paulu kaut ko sacerēt Dziesmu svētkiem. Pauls saka: «Es jau sen esmu to dziesmu [Manai Dzimtenei] uzrakstījis.» «Kur tad tā ir?» «Koriem to neļauj dziedāt.» Pēc šīs sarunas viss mainījās: dziesma tika iekļauta repertuārā, un tā tur bija visos Dziesmu svētkos." Jānis Peters (NRA, 20.06.2014.)

7.decembris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:01

Jaunākās diskusijas