Kas tas bija?

Agate Grebže 14.decembris 2020, 13:00
 
F64, Dmitrijs Suļžics
Sestdien Rīgā notikošais iedragāja robu manā ticībā cilvēkiem kopumā. Dzīvojot savā "burbulī", kur cilvēki, šķiet, biežāk raduši lietās iedziļināties un analizēt apkārt notiekošo, pat nevarēju iedomāties, ka tik daudzi mūsu valstī dzīvo absolūti krasi atšķirīgā burbulī, kvadrātā vai vienalga kādā figūrā. 

Ja, nu, kāds vēl no cita burbuļa palaidis garām - sestdien notika divas kovidnoliedzēju "sapulces". Pasākumā bija pieteikta 25 cilvēku dalība - pulcēt vairāk Covid-19 pandēmijas dēļ patlaban ir aizliegts. Taču cilvēki plūda jūrām, jaunas māmiņas ar bērniem un mūsu mīļā riska grupa - gados veci cilvēki. Vairums bez maskām, toties bruņojušies ar plakātiem.

11.novembra krastmalā "Lielo tautas sapulci" organizēja Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme. Kā tās mērķis norādīts iestāties "par cilvēku ekoloģiju, Covid-19 pamatojumu", īsi pēc tam cilvēki pulcējās Brīvības laukumā. Kā sociālajos tīklos iepriekš norādīja rīkotājs, šīs protesta akcijas mērķis ir pieprasīt Ministru kabineta atlaišanu, pieprasīt atcelt nosacījumu par masku vilkšanu bērniem un pieprasīt kompensāciju 1000 eiro apmērā vienam no vecākiem, kurš ir spiests palikt mājās, ja bērniem tiek organizētas attālinātās mācības.

Uz vietas, protams, nebiju ne vienā, ne otrā - sekoju līdzi tiešraidēm. Baidījos, kā notikumi attīstīsies tālāk. Ausīs grieza automašīnu taurēšana vairāku stundu garumā, bet daudz grūtāk bija klausīties saukļos un notikuma vietas intervijās ar pašiem protestētājiem.

Ļaudis bija sanākuši, lai iestātos pret obligātajām vakcīnām. Vai tiešām viņi ir palaiduši garām pilnīgi visas ziņas, kurās diendienā tiek uzsvērts, ka vakcīnas nevienā brīdī nebūs obligātas? Tas savukārt liek uzdot jautājumu - cik šie cilvēki vispār ir ziņoši par jebko, kas nav iespējamās sazvērestības teorijas? Būtu pieticis kaut vienu reizi šomēnes atvērt kādu ziņu portālu, lai pietaupītu tinti visiem bezjēdzīgi sarakstītajiem plakātiem "tikai brīvprātīgu vakcināciju". Nekur un nevienu reizi neviens nav teicis, ka ar varu tev durs to šprici rokā.

Kripatiņu zinošāki bija ļaudis, kas rokās turēja plakātus, darot zināmu, ka ir pret maskām bērniem skolās vai drīzāk "ļaušanu bērniem elpot".

Mana mamma ir sākumskolas skolotāja, teju katru nedēļu te viena, te otra klase tiek sūtīta karantīnā, jo kādā ģimenē notikusi inficēšanās. Pēc vienas skolotājas inficēšanās visiem uztaisīja testus. Palika viena klase, kurai atļauts apmeklēt skolu klātienē.

Un šeit atliek tikai pievienot trešo plakātu kategoriju - tiem, kas ir pret attālinātajām mācībām, jo vecākiem taču ir jāstrādā. Varbūt, ja skolas varētu padarīt kaut drusku drošākas, tad varbūt nemaz nebūtu attālināti jāmācās. Ticiet man, sākumskolas skolotāji vairāk par visu negrib atgriezties pavasara režīmā, kad visiem mācības notika attālināti, jo tik maziem bērniem gluži iespējams nav reāli kaut ko iemācīt caur datora ekrānu.

Mīļie cilvēki, ārsti, aprūpējot Covid-19 pacientus, velk pamperus, jo gluži vienkārši nav iespējas aiziet uz tualeti. Un bērns nevar uzlikt masku skolā? Trakākais, ka teju katram, kas atradās sestdienas "sapulcēs", tas liekas normāli un viņi patiešām cilvēcīgi nesaskata nekādu problēmu tajā, neaizdomājas, ka, kaut kas tomēr nav riktīgi. Noteikti kārtējie "fake news" un ārsti slimnīcās šobrīd caurām dienām dzer kafiju un stūķē aiz vaigiem smalkmaizītes, čalojot par to, uz kādu ballīti kurš ies nogalē.

Un tad vēl tie, kuri vienmēr grib atlaist Saeimu. Padalīšos arī ar dažiem domu graudiem, ko dzirdēju piketētāju intervijās. Piemēram, vīrietis, kuram uz sejas bija maska ar izgrieztu caurumu, kas atsedz visu muti. Viņam tika jautāts, kāpēc atnācis uz šo protestu. Viņš pauda savu viedokli, ka vajadzētu atcelt visus ierobežojumus. Beigās gan nosprieda, ka "nu, okay, distancēšanos var atstāt". Vēl cilvēkiem gribas iet uz kafejnīcām un uz veikaliem. Valdība vispār neesot cilvēcīga un neko nesaprotot. Protams.

Ar lielām bažām, bet interesē kādi būs dati tuvāko dienu, nedeļu laikā, proti, pēc šīs "ballītes". Jā, jā, arī tiem, kas netic vīrusam, ar to saslimst. Arī tie nonāk slimnīcās. Bet, kā jau mēs (tie, kas tomēr kaut nedaudz seko līdzi notiekošajam) zinām, slimnīcās vietu ir tik, cik ir. Un nav daudz.

Cik sāpīgi būtu tas, ka tie, kas nogalē bļaustījās un spļaudījās Krastmalā, piepildītu pēdējās vietas. Un tad, piemēram, kādam skolotājam, kas ik dienu iet uz darbu skolā, kur bērni bez maskām nevar paelpot, nebūtu iespēja tikt pie aprūpes inficēšanās gadījumā.

Šīs sociālajos tīklos atrodamās idejas būtu tikai loģiskas. Bet tā jau nenotiks, valdība un mediķi cīnās arī par kovididiotu dzīvībām. Bet tik un tā profilaktiski uztaisīsim plakātus "atlaist viņus visus!" Un spriežot pēc intervijām un redzētā sestdien, nav jau pat pārāk svarīgi par ko. Vienkārši "prikolam".

Komentē 3

 
Anonīms
 
14.decembris 2020, 13:31 Atbildēt

Ļoti dezinformējošs, nepatiess raksts un liels aizvainojums cilvēkiem, kuri godīgi izgāja, stāvot aukstumā, lai iestātos pret pilnīgi bezjēdzīgiem, absurdiem ierobežojumiem, kuriem ar COVID izplatības mazināšanu nav nekāda sakara. Ļoti liela dezinformācija saukt to "kovidnoliedzēju sapulce". Kauns autorei - lai vispirms noskaidro, pret ko bija vērsta šī sapulce! Kurā, kā autore pilnīgi pareizi atzīme, bija arī vecākie cilvēki - vislielākā riska grupa - vai nav pamats aizdomāties - kāpēc? Interesanti uzzināt, cik daudz starp protestētājiem bija to cilvēku, kuri vēl pavisam nesen aicināja visus ievērot visus ierobežojumums? Paldies mūsu valdībai, kas noveda sabiedrību līdz tik vērienīgiem protestiem!

Tiešā nozīmē - paldies organizētājiem par pasākuma formātu - cilvēki tika aicināti pirmām kārtām protestēt ar mašīnām, lai nedrūzmētos - lai nebūtu tā, ka protestējam pret ierobežojumiem un tajā pat laikā vēl vairāk veicinām saslimstību, stāvot pūlī plecs pie pleca (apmēram līdzīgi kā protestēt pret meža izciršanu uz papīra lapām), tāpēc kaut arī cilvēku arī bija daudz, bet pat tuvu pasākuma epicentram varēja mierīgi atrast vietu, lai stāvētu drošā attālumā no citiem, paldies, ka par to arī tika padomāts. Nedomāju, ka pēc šī protesta būs liels lēciens jaunsaslimušo statistikā,ja, protams, tas netiks piekoriģēts. Visu cieņu cilvēkiem! Cerams, ka pēc šī protesta vismaz netiks pieņemti jauni - vēl absurdāki ierobežojumi, kas ne tikai nemazina vīrusa izplatību, bet drīzāk vēl vairāk veicina to (es visvairāk domāju pēdējos ierobežojumus). Tāpēc arī es, kaut arī man sestdien bija ļoti smaga un noslogota diena, jo šobrīd strādāju bez brīvdienām (domāju, ne mazāk kā mediķi), biju tur tikai 15 minūtes, bet biju. Taču vēl ir nekaunīgie cilvēki, kas vēl komentē to un raksta līdzīgus rakstus!

14.decembris 2020, 14:49 Atbildēt

Raksta saturs paaraak smirdiigs. Ko te apspriest, nav saprotams.

16.decembris 2020, 13:11 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:32

Jaunākās diskusijas