Medmāsa par Covid-19: Pie nāves pierast nevar

tautaruna.lv 18.maijs 2021, 7:00
 
Dmitrijs Suļžics /F64
Vēl nesen Stradiņu A korpusa 3. stāva Uroloģijas nodaļā ienākt varēja tikai aizsargtērpos, cimdos un ar respiratoru uz sejas. Tur bija izveidota Covid-19 nodaļa. Arī Stradiņa slimnīcas 4. Uroloģijas nodaļas virsmāsai Evitai Lausei-Daģei tā bija jauna pieredze, vēstīts Aijas Kincas materiālā LTV Panorāmā.

“No sākuma arī mums tas bija liels emocionāls šoks. Neviens nezināja, kas tas ir, kā ar to tikt galā. Bet mēs ar to lieliski varam tikt galā. Jo māsas ir ļoti elastīgas, ļoti atbildīgas.

Tā mēs dzīvojam. Tīrā zona, netīrā zona. Bet gribas atpakaļ ierasto režīmu,” atzīst Lause-Daģe.

Ierastais režīms jau ieviests gandrīz visā nodaļā, bet zilais aizkars tagad slēdz ieeju pie sešām gultām, kurās ievieto tos, kuriem atklāts Covid-19.

Taču laikā, kad šeit ārstēja tikai ar Covid-19 inficētos, māsām nācās pierast arī pie nāves. Daudzi mira.

“Pie tā mēs negribam pierast un pie tā nevar pierast,” nosaka virsmāsa.

“Un māsa šajā Covid-19 laikā sniedz arī emocionālo aprūpi, jo tas bija laiks, kad pacientiem piederīgie nevarēja būt klāt. Tad māsa sniedza arī emocionālo atbalstu. Lai pašām cik grūti, to darīja no sirds un ar ļoti lielu mīlestību,” stāsta virsmāsa.

Atvaļinājumā, kas bija plānots decembrī, virsmāsa tika pavisam nesen. Un vislabākā atpūta pagaidām ir izgulēt nogurumu: “Atpūta pie dabas un mājās vienkārši izgulēties!”

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

Vēl sadaļā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:42

Jaunākās diskusijas