Ārste par vakcīnu blakuspārādībām: Tas ir jārisina ārsta kabinetā

tautaruna.lv 18.maijs, 15:15
 
f64.lv, Dmitrijs Suļžics
"Tas nav tik vienkārši risināms jautājums," runājot par vakcīnu blakusparādībām kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" pauž Latvijas ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.
"Tas patiesībā jārisina ir katram pacientam ar savu ārstu vai dodoties uz to vietu, kur viņš dodas vakcinēties," saka Aizsilniece, komentējot vakcīnu blakusparādības.

Viņa atklāj, ka savā praksē ir sagatavojusi septiņu lapu dokumentu, kurā skaidro vakacīnu iespējamās blakusparādības un lūdz pacientiem ar to pirms vakcinācijas iepazīties un parakstīt.

Aizsilniece arī norāda, ka viņai ar pacientiem ir noruna, ka viņi ziņo par pilnīgi visām blakusparādībām pēc potes saņemšanas, ja tādas ir.

Ārste arī pauž, ka vakcīnu pret Covid-19 gadījumā vajadzētu vairāk runāt par potēm, lai neveidotos maldīgi priekšstati un bailes.

Jau vēstīts, ka pirmdien Latvijā poti pret Covid-19 kopumā saņēmuši 7423 cilvēki, apmēram puse jeb 3809 no tiem vakar saņēmuši pirmo vakcīnas devu. Otro poti, noslēdzot vakcinācijas gaitu, saņēmuši 3304 cilvēki, savukārt 310 aizvadītajā diennaktī sapotēti ar "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Līdz pirmdienai ieskaitot vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši vismaz 392 955 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēgušas 121 686 personas. Par vakcinācijas procesu noslēgušiem tiek uzskatīti cilvēki, kuri saņēmuši "AstraZeneca", "Pfizer"/"BioNTech" vai "Moderna" ražotās potes abas devas vai "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva. Imunitāte pret Covid-19 izraisošo vīrusu pēc dažādu vakcīnu saņemšanas gan iestājas atšķirīgos laikos.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Ja nenomirst, tad blaknes nav.

18.maijs, 16:04 Atbildēt

Man ir 63 gadi un vienīgās veselības problēmas man sagādā mugurkauls ( spondiloze, lurdoze u.c.). Visa šī sviesta laikā, kas ilgst teju pusotru gadu, neesmu pat nošķaudījusies. Hronisku saslimšanu nav, tāpēc uzskatu, ka man to vakcīnu nevajag, ne jau tāpēc , ka būtu bail, vienkārši negribu riskēt ar savu veselību, man uz to IR tiesības

18.maijs, 20:58 Atbildēt

Un kur dabuut aarstu-es nevienu nepaziistu!!!!! Tabletes nelietoju nekaadas,un kaadus 20 gadus nebiju pie aarstiem.

20.maijs, 21:50 Atbildēt

Blakusparādības uz 7 lapām o jā cik ļoti gribas visas izbaudīt!

22.maijs, 16:03 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:06

Jaunākās diskusijas