Ērglis izsakās par saslimušajiem ar Covid-19 kūrortos

tautaruna.lv 2.maijs, 11:14
 
Dmitrijs Suļžics/F64
Kardiologs, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Andrejs Ērglis kanāla Rīga TV24 raidījumā "Ziņu TOP" paudis viedokli par kūrortos pieaugošo ar Covid-19 saslimušo Latvijas valstpiederīgo skaitu.

Ērglis norāda, ka šis ir viens no jautājumiem, kurā cilvēkus var tikai mudināt rīkoties citādi. "Tā ir sabiedrība un sabiedrība nav gluži A un B, melns un balts," norāda ārsts.

Runājot par aizliegumiem, viņš norāda, ka tas ir jautājums, vai mēs esam ar mieru ieviest diktatūru, lai novērstu Covid-19.

Viņš norāda, ka jāizvērtē dažādu lēmumu sekas ilgtermiņā, proti, vai aizliegumi un ierobežojumi pret saslimušo skaita samazinājumu ir līdzvērtīgi tam, kādas sekas šiem ierobežojumiem būtu ilgtermiņā uz veselību, ekonomiku un citiem aspektiem.

Taču runājot par atpūtniekiem Ēģiptes kūrortos, viņš pauž, ka šobrīd šādi ceļojumi, iespējams, tomēr ir atliekami.

"Es domāju, ka Ēģipti varbūt var atlikt un drīzāk mēs varam šeit [Latvijā] kaut ko padarīt," pauž ārsts.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā iespējas doties uz Ēģipti atpūtas braucienos, Ārlietu ministrija (ĀM) un Veselības ministrija (VM) vērš uzmanību uz Latvijas valstspiederīgo saslimstības pieaugumu ar Covid-19 Ēģiptē.

ĀM rīcībā ir informācija par šobrīd Ēģiptē slimojošiem septiņiem valstspiederīgajiem, tomēr faktiskais skaits varētu būt ievērojami lielāks, jo par saslimšanas gadījumiem neinformē visi tūroperatori. Pēc ĀM paustā, ja personai, atrodoties Ēģiptē, tiek konstatēta saslimšana ar Covid-19, tā nedrīkst atgriezties Latvijā ar plānoto pasažieru pārvadājuma reisu. Personai jāuzturas Ēģiptē, kamēr tā atveseļojas.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka ievesto Covid-19 gadījumu skaits pa nedēļām kopš marta ir pieaudzis. Ja marta sākumā bija 16 gadījumu nedēļā, tad pagājušajā nedēļā tie bija jau 34 gadījumi, tai skaitā 15 gadījumos - no Ēģiptes. Vienlaikus pieaudzis ievesto gadījumu skaits arī no citām ārvalstīm, pauda ĀM

Komentē 15

 
Anonīms
 

Ēģiptē tūrisma sezona parasti ir no oktobra līdz martam. Pašlaik tur gaisa temperatūra dienā ir +34 grādi, daudz par karstu latvietim parastajam. Un ne jau covids pašlaik tur ir lielākā bēda, bet gan ļoti biežās kuņģa - zarnu trakta saslimšanas karstā laika un higiēnas prasību neievērošanas dēļ.

2.maijs, 12:30 Atbildēt

Tā ir cilvēku bezatbildība pret sevi un citiem, ja cilvēkam nav prāta, tad nekādi aizliegumi nelīdzēs, vienīgais, kas var līdzēt - nāve, kamēr ir dzīvi, tikmēr viss atļauts, nekas nav aizliegts. Tāda suga!

2.maijs, 13:06 Atbildēt

Nu un ko darīt cilvēkiem pēc 60 gadiem, kuri grib paceļot? Gaidīt vēl 20-30 gadus, kamēr COVID-19 pilnībā izzudīs? Daudzi vecumā 60+ turklāt jau ir 2 reizes vakcinēti un it kā COVID-19 viņus nevarētu skart.

2.maijs, 20:47 Atbildēt
Andris > viesturs.pumpurs

Tiem dauņiem, kas vakcinēti vēl kādas 20 dozas derētu. Drošībai. Lai vairs ne uz kurieni negribētu jeb nevarētu. Nekad........

2.maijs, 22:29 Atbildēt
Viesturs Pumpurs > andris.5a42bb622370e

Es atkal par dauņiem uzskatu tos, kuri nevakcinējas. Ja neviens nevakcinēsies, tad mēs mūžīgi "sēdēsim ierakumos" un ekonomika panīks pilnībā. Cik gadu desmitus tā kā pašlaik varēs turpināt??? Nepietiks naudas pabalstiem.

2.maijs, 22:42 Atbildēt

DIEMŽĒL TAISNĪBA...................

3.maijs, 0:18 Atbildēt
Dace > viesturs.pumpurs

TEV--vakcīndauni DAUNI KINŽALU RĪKLĒ !!! --JA NEVIENS NEVAKCINĒSIES ar mākslīgu brūvējumu tad agrāk vai vēKLĀK DABISKA imunizēšanās notiks--ar edzīvajām vakcīnām--katrs klīniski slimaias kovidnieks dsabiski imunizē vismaz 20 gabalus--tu kinžalu rtīklē DABŪSI JA TUMSONĪGU ALKATĪGU FAĶIRU BRŪĪVĒJUMUS MĒģinās8i9 uzxspiest-- dabiska imunizācija nmotiek ātri un lēTI--BET TAD VALDĪBAS PIDERI UNMM ALKATĪGI FAķiri miljarduis nevar izgrozīt --- slimo absolūtais m,azākums0--tie kuru biorobotu sistēmās kolīzijas sākas --slimo tie kuiru imūnsistēma sūdīga -- 10-15-- vissliktākajā sityuācija 20% --- un no slimajioem nomirst apm 1% --špicka --pie gripas mirst 4% saslimušo --tu kinžalu rīklē dabūsi ja turpināsi feikžoiņas tautai ar bidlizēto apziņu iebarot -- iZRAĒLĀ UZSKATA KA 15% IR DABISKI IZVAKCINĒJUŠIES SASKAROTIES AR VĪRUSA VIELU--AR TA ģenetisko kodu --- vīrusi ir nekaitīgi --sūdīgie bioroboti slimo jo to sistēmās kolīzijas-0-tevi nogal;ināt vajag ja vīrusu kā dzĪVU REKLQAWmē--TEV KINŽALU RĪKKLĒ ja neatzīsti ''inficēšanos'' par katras dzīvas šūnas dabisku pienākumu nolasīt ģernetisko kodu un to mēzpildīt-----tev kinžalu rīkklē ja savu paranoju no savas slimās galvas tu mēģini pārkrautr uz citu veselasjām--tev kinžalu rīklē JA TU PARANOIĻ,I IZLĪDĪSI NMO STIKLLA BURKAS UN SĀKSI PIST SMADZENES NORMĀLIEM ĻAUŽIEM--TUPIO BURKĀ JA BAIOL UN TURI MUTI --

3.maijs, 8:18 Atbildēt
Alens Delons > dace.5da221844c04d

Dacei, Tavas zināšanas par covid un pārējo ir stipri aprobežotas, izskatās ka Tavas intelekts ir stipri zem nulles un tieši tādi kā Tu arī izplata šo vīrusu un citas kaites !

3.maijs, 11:25 Atbildēt
Viesturs Pumpurs > alens.delons

Dacei - laikam esi sadzērusies vai arī narkotiku "perebors". Pasaule galu galā ar vakcīnām uzvarēja gan bakas, gan citas smagas infekcijas, kuras agrāk bija 100%-īgi nāvējošas. Un nesenais Zviedrijas piemērs pierāda, ka saslimstība, ilgu laiku paļaujoties uz kolektīvo imunitāti, ir ievērojami augstāka nekā tajās valstīs, kuras daudz vakcinē un piemēro gandrīz totālu LOCKDOWN. Latvija iet zeltå vidusceļu ar mēreniem ierobežojumiem un līdz šim lēnu vakcinācijas tempu.

3.maijs, 11:44 Atbildēt
Irma Šiškova > dace.5da221844c04d

Aizver savas žaunas, aprobežotā kaza! Pašai tev to kinžalu rīklē!

3.maijs, 11:46 Atbildēt
dzintars > viesturs.pumpurs

pret katru paveidu vajag savu poti,tāka ej tik un potējies vēl .Kovidfani.

3.maijs, 14:24 Atbildēt
dzintars > irma.i.kova

šiskova ej tik vakcinējies ,jo katram paveidam vajag savu vakcīnu. 3 mēnešu laikā nekādas vakcīnas izstrādāt nav iespējams. Var tikai no peļķes pasmelt ūdeni un iepotēt kovidfanam

3.maijs, 14:27 Atbildēt

Es nesen ceļoju pa Gostiņiem, nekāda vaina. Rīt apceļošu Api.

3.maijs, 13:47 Atbildēt

Kas tā par vājprātīgu 'daci"!

3.maijs, 18:07 Atbildēt

Meli dezinfotmacija ,es nesen biju Egipte neko tadu nemaniju!!!

3.maijs, 20:04 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:08

Jaunākās diskusijas