Kas pētniecei sakāms par "tārpiem" maskās?

tautaruna.lv 15.aprīlis, 7:00
 
Kaspars Krafts/F64
Šobrīd internetā strauji izplatās dažādi video, kuros tuvplānā tiek filmētas sejas maskas, apgalvojot, ka tajās dzīvo tārpi. Valsts zinātniskā institūta ”Bior” pētniece atklāj, ka tā nav patiesība un tas nemaz nav iespējams, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Pētniece pārbaudījusi vairākas sejas maskas, dažādus to slāņus. Atsevišķos gadījumos tiešām maskās izdevies pamanīt ko neiederīgu, tomēr, aplūkojot to tuvāk, speciālistei uzreiz ir skaidrs, kas ir acu priekšā.

Parazitoloģijas grupas vadošā pētniece Gunita Deksne atklāj, ka arī internetā pamanījusi video, kuros it kā maskās tiek atklāti tārpi. Pētniece norāda, ka atsevišķos video redzams, kā tiek muļķoti skatītāji: ”Pie maskas pieliek gaismas vadus, tad pēkšņi ekrānā parādās tārpi. Gaismas vadi nav palielināmās ierīces, ar tiem nav iespējams apskatīties, kas atrodas zem apgaismojuma, tam nepieciešams mikroskops!”

Sterila maska nav piemērota dzīves telpa parazītiem. Tajā nav ne atbilstošu apstākļu, ne arī tārpiem nepieciešamo barības vielu.

"Tas, ko esam redzējuši maskās, tie ir cita veida diedziņi. Tie mēdz būt dažādās krāsās, pati redzēju dažādās krāsās - melnus, tumši zilus, sarkanus. Tie ir nekustīgi, iepīti šķiedrās. Pat ar 200 reižu palielinājumu katrā maskas kārtā redzam cita veida šķiedras. Var, protams, spēlēties ar mikroskopu un darīt visādas lietas, kas radīs imitāciju, ka kaut kas kustās, bet tur nav nekā dzīva, nekas nekustas," skaidro Deksne.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Izārdīju divas maskas, tārpi tur dzīvo apmēram cm gari un sīki, skatījos caur lupu.

15.aprīlis, 8:09 Atbildēt

Nevaru ierubīties, kāpēc pie maskām būtu gaismas vadi jāliek. Lai menti tumsā redzētu, ka bez maskas nestaigā..?

15.aprīlis, 8:56 Atbildēt

Kārtējsis mazziglītoto Latvijas iedzīvotāju murgs vai stāsts.Kur viņi tādi rodas?

15.aprīlis, 9:53 Atbildēt

Tie ir tādi, kas skatās discovery science seriālu vietā. Kuri izprot, kā darbojas dators, auto, kā tiek uzbūvēta māja, no kā ražo desu. Kāpēc IT jomas monstrs interesējas par vīrusiem, utt. Visu grib izpētīt un saprast. Citi tos dīvainos sauc par tumsoņām. Varbūt arī "tumsoņas" kļūdās, viņi cenšas izpētīt un izprast, pirms patērēt.

15.aprīlis, 18:41 Atbildēt

Morgelloni?;)

15.aprīlis, 10:03 Atbildēt

Pats personigi nolemu parbaudit. Izradas visi video par "tarpiem" ir 100 % taisniba. Nekadas manipulacijas nav javeic, lai tos redzetu ka tie kustas, eksperimentu veicu ar divam jaunam maskam, katra maska bija iepakota individualos plastikāta iepakojumos. Tikai tie nav paraziti musu izpratne, bet margelons, nanoboti. Ja jus savus spriedumus darat no shiem latvieshu zinatnieciniem, tad saprotams, ka neesat diez cik informeti, ja nesaredzat pashi savam acim, kas apkart notiek, tas saucas luck of common sense.

15.aprīlis, 10:05 Atbildēt

Mārča kazai ar maskām viss o.k.,viņš tās liek abos galos,tāpat kā sev.

15.aprīlis, 12:48 Atbildēt

:DDD

15.aprīlis, 13:53 Atbildēt

bija video, kur to matu vai šķiedru, vai tārpu, izvilka no maskas un turēja ar pinceti. Tas turpināja locīties.

15.aprīlis, 17:36 Atbildēt

Izklausās pēc kārtējā ieilgušā pirmā aprīļa joka.

17.aprīlis, 12:02 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 7:46

Jaunākās diskusijas