"Sirds pilna"; Latvijas medicīnas iestādē sašutuši par vakcīnu pret Covid-19 piegādi

tautaruna.lv 13.aprīlis, 16:00
 
ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta
Sociālajā vietnē Facebook atklāts, ka medicīnas centra SIA "Ilstre" ģimenes ārsta - pediatra praksē sašutumu pirmdienas rītā izraisījusi informācija par vakcīnu pret Covid-19 piegādi.
Kā vēstīts iestādes lapā sociālajā medijā,iestādē nav informācijas, kāda ražotāja vakcīna tiks saņemta, turklāt piecu pasūtīto flakonu vietā, iestāde saņems tikai vienu.

"Pirmdienas rīts atkal sākas ar pārsteigumiem. Pasūtīto 5 flakonu vietā SIA "ILSTRE" ģimenes ārsta praksē šonedēļ tiks piegādāts 1 flakons COVID-19 vakcīnas - turklāt kuras firmas ražots- nezinām. Pēc kādiem kritērijiem lai sarakstā esošo 55 uzaicināto pacientu vietā vakcinējam vien 11? Vai kāds var atbildēt uz šo jautājumu?" - pausts ierakstā, vēršoties ar jautājumu pie Veselības ministrijas un Vakcinācijas biroja.
Iestādes darbinieki neslēpj savu sašutumu: "Ģimenes ārsta praksē tiek apzvanīti pacienti, veidoti saraksti tiem, kuri izsaka vēlēšanos vakcinēties. Un vēl ir ļoti sarežģīti katram pacientam skaidrot, ka viņš nevar izvēlēties, kuras firmas ražotu vakcīnu saņemt. Domāju, ka arī šo darbu vajadzētu veikt vakcinācijas birojam, nevis ģimenes ārstiem. Tālāk jau plānojam vakcināciju katru nedēļu savas kapacitātes ietvaros. Šorīt 12.04.2021 saņēmām vēstuli no SPKC : Informējam, ka turpmāk (no 12.04.2021) vakcīnu pieprasījumi tiek iesniegti SPKC elektroniski līdz katras nedēļas otrdienas plkst. 24:00 vai atbilstoši atsevišķiem norādījumiem. Pasūtījums jāplāno atbilstoši vakcinācijas kabineta nākamās nedēļas kapacitātei un gaidīšanas rindai. Arī šo nevaram izpildīt, jo nezinām cik, kādas un vai vispār vakcīnas mums tiks piegādātas.
Un atkal esam pie sasitas siles. Un atkal kāds teiks, ka mēs nemākam plānot-iepriekš jau šādus pārmetumus vakcinācijas birojs mums izteica. Un nav jau arī kam sūdzēties."
Ierakstā norādīts, ka sazvanīt Vakcinācijas biroju neesot bijis iespējams, bet saruna ar Vakcinācijas procesa koordinatoru pārtrūkusi.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Ekrānuzņēmums

Jau vēstīts, ka daudzām vakcinējošajām ģimenes ārstu praksēm šonedēļ katrai piešķirts tikai viens vakcīnas pret Covid-19 flakons ar desmit devām, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Viņas praksē, piemēram, patlaban 60 pacienti gaidot rindā uz desmit vakcīnu devām.

Veide norādīja, ka vakar valstī ievesta "Pfizer/BioNTech" vakcīnu krava, taču tās ģimenes ārstiem nevarot dot, jo neesot sakārtota dokumentācija. "Mēs jau pagājušajā trešdienā ar Veselības ministrijas ierēdņiem par to runājām, taču nedēļas laikā nekāds risinājums nav rasts," sacīja Veide.

Komentē 9

 
Anonīms
 

Noliktavās stāvot 49000 trīs veidu vakcīnas, bet ģimenes ārstiem nedod. Tā taču ir sabotāža. Atlaist Vakcin.biroju!

13.aprīlis, 16:58 Atbildēt

Vakcinācijas birojā strādā Putina diversanti un provokatori.

13.aprīlis, 17:03 Atbildēt

Visi no Jēkabpils?

13.aprīlis, 17:15 Atbildēt

Jo vairāk noteicēji par tām, jo lielāks bardaks. Izgāž miljonus kaut kādam steigā radītam nevajadzīgam birojam. Labāk tos būtu sadalījuši nabadzīgākajiem senioriem, vientuļām mātēm un bērniem invalīdiem. Pavļuts ar savu biroju nav izdarījis ne tik cik Viņķele viena. Vārdu sakot savu darbu uzkrāva birojam, kas visu laiž dēlē. Cik ilgi tas bardaks būs, kur Prezidents, ka neliekas redzam neko??

13.aprīlis, 18:16 Atbildēt

Nu par '' sirds pilna'' top skaidrs,jo nav noslēpums ,ka vakcinācijā ir iesaistītas privātās klīnikas un valsts maksā par katru savakcinēto cilvēku ar to ļergu.Jo vairāk iebīdīs tajās nāves katakombās ,jo vairāk nopelnīs.Samaksas summu tur noslēpumā. Esmu pārliecināts ,ka ne kapeikas,bet krietnu summu.Tas izskaidro slimo,nedabisko reklāmu un nenormālo uzbāššanos cilvēkiem.

14.aprīlis, 8:51 Atbildēt

Cik ilgi aizsargā Vaxzevria?

Pašlaik nav zināms, cik ilgi Vaxzevria nodrošina aizsardzību. Cilvēkiem, kas vakcinēti klīniskajos pētījumos, turpinās sekot vienu gadu, lai iegūtu vairāk informācijas par

aizsardzība.

Vaxzevria pašlaik nav atļauts lietot bērniem. EMA ir vienojusies ar uzņēmumu par plānu izmēģinājumu veikšanai ar bērniem vēlāk.

Ar Simgalvjiem, Skolotājiem, Ārstiem izmēģinājumus var veikt uz pilnu klapi.

www.ema.europa.eu/en/documents/...verview_en.pdf

14.aprīlis, 8:54 Atbildēt

Ē ,Ūdri kā var zināt ,ka gadu ,ja ir gads kā kovidu atklāja? Pa kuru laiku?Nu vot par plānu veikt eksperimentus tu uzrakstiji pareizi.Izmanto latvāņus eksperimentiem.

14.aprīlis, 16:30 Atbildēt

Cik man zināms, neviena vakcīna pagaidām nav aprobēta jaunākiem par 18 gadiem. Kāpēc pediatrei (bērnu ārstei) būtu jāzvana trauksmes zvani? Tam ir loģisks skaidrojums, līdz zināmam vecumam organismā notiek milzīgas izmaiņas. Vai tā nav fantastika, ka izaug pat mūsu galvaskauss? Citi kauli? Attiecīgi mitohondriskās ribonukleīnskābes (mRNA) preparātu ievadīšana organismā VAR radīt, bet, visticamāk, nerada traucējumus. Domāju, ka mRNA vakcīnas ir drošas arī bērniem, bet nevajag lieki riskēt, kamēr nav iegūti pārliecinoši zinātniski dati.

14.aprīlis, 19:08 Atbildēt

Un te mēs atduramies pret ētiskas dabas argumentiem. Pieaugušiem cilvēkiem mRNA neko vairs nespēj mainīt, jo organisms jau ir izveidojies.

14.aprīlis, 19:12 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:37

Jaunākās diskusijas