Covid-19: Dumpis atklāj, kas jādara, lai neinficētos darbā

tautaruna.lv 13.aprīlis, 7:00
 
f64.lv, Lauris Aizupietis
Infektologs Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter paudis, ko ieteicams darīt darba vietās, lai izvairītos no inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Dumpis norāda, ka iestājoties siltākam laikam, cilvēkiem arvien biežāk vajadzētu vēdināt telpas.

"Siltais laiks ļauj vairāk atvērt logus darba vietās. Tas arī būtu jādara, jo uzlabota gaisa apmaiņa varētu krietni samazināt inficēšanās iespējas slikti ventilētās telpās, kur ilglaicīgi kopā uzturas vairāki cilvēki. Nevajag baidīties no caurvēja, jo tas slimību neizraisa," norāda infektologs.

Tikmēr komentārā pie ieraksta kāds iedzīvotājs norāda, ka arī sabiedrisko transportu uzturētājiem vajadzētu parūpēties, lai transportlīdzekļos logi būt biežāk vaļā.

"Tieši tā. Un @Rigassatiksme_ , @PVilciens, utt būtu arī jātur obligāti logi vaļā," pauž komentāra autors.

Jau vēstīts, ka Latvijā vairāk nekā 70% no visiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem ir saistīti ar Lielbritānijas vīrusa paveidu un slimnīcās arvien vairāk nonāk smagi slimo pacientu vecumā no 29 līdz 39 gadiem, intervijā Latvijas Radio sacīja valsts galvenais infektologs Uga Dumpis.

Viņš atzina, ka lipīgākais Lielbritānijas vīrusa paveids ir strauji izplatījies Latvijā un tas visbiežāk skāris cilvēkus vecuma grupā no 20 līdz 39 gadiem, jo tieši šāda vecuma cilvēki slimnīcās nonāk ar smagiem saslimšanas simptomiem.

Viņš arī skaidroja, ka vakcīnas ir efektīvas arī pret šobrīd dominējošo Lielbritānijas Covid-19 paveidu, vakcinēties cilvēki lielākoties nesaslimst, bet neliela daļa saslimt vieglā formā un nenonāk slimnīcā.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Padomus dot nav liela māksla.

13.aprīlis, 7:41 Atbildēt

Tagad aktuāla viena konkrēta slimība. Tas, ka no caurvēja var saķert saaukstēšanās slimības, tikt pie ausu, zobu, muguras sāpēm, viņus šobrīd nesatrauc.

13.aprīlis, 7:44 Atbildēt

Katru dienu vismaz viens smaids garantēts, lasot virsrakstus. Tas vārdiņš "atklāj" liek padomāt, ka līdz šim tas bija noslēpums? Vai īpašs atklājums?

13.aprīlis, 8:26 Atbildēt

Malace!Uga no noziedznieka kļuvis par atklājēju.

13.aprīlis, 9:26 Atbildēt

Darbā lietoju masku un tik un tā saslimu. Pārslimoju bez vakcīnas. Parasta saukstēšanās

13.aprīlis, 9:39 Atbildēt

varbūt vajadzēja divas maskas? Jo vairāk masku, jo drošāk, kapēc latviešu valdiba to slēpj no cilvekiem?

13.aprīlis, 13:54 Atbildēt

Prieks dzirdēt.

13.aprīlis, 14:30 Atbildēt

Satiktu to tipu,policija pat mani nespētu apturēt....

13.aprīlis, 10:40 Atbildēt

Mārcim es pastāstītu kā no AIDS var izvairīties ņemoties ar večiem,bet esmu pārliecināts ,ka viņu inficēšanās neuztrauc.Lidz šim vēl nepazīstu nevienu kurš no feika kovida būtu smagi slimojis vai miris.Bij bezsimptomu feiks vienam,teica ,ka neko nejūt ,bet ārsti teica ,ka tas esot trakoti bīstami un vajag '' ārstēties''.

13.aprīlis, 13:50 Atbildēt

Sorosžīdu dirslaižas dzēš komentārus-domā ka kankariņš un Co ļaus jums dirsas bučot??)))Visus tos kropļus kovidbīdītājus ātrāk vai vēlāk noliks pie sienas un izfakcinēs ar AK47!

14.aprīlis, 16:46 Atbildēt

Vadim,tev taisnība. Es nelietoju necenzētus vārdus,bet manus ari dzēš ārā. Te notiek apmaksāta tautas indēšanas reklāma,ejat vakcinēties ar kaut ko nezin ko,kautko dos tas vai nedos nezin neko,paliksi kroplis vai noliksi karoti neviens nedod garantiju,bet vakcināties vajaga.Es ieteiktu AK-74 vietā izmantot 14.5 mm PSRS KPVT ložmetēju .PSRS armijā tiku tādu izmēģinājis. Kaifs būs ar to lielāks.

15.aprīlis, 10:45 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:44

Jaunākās diskusijas