Cipules iemesls vakcinēties pret Covid-19 izraisa diskusijas soctīklos

tautaruna.lv 12.aprīlis, 14:30
 
Kaspars Krafts/F64
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule mirkoblogošanas vietnē Twitter atklājusi iemeslu, kādēļ vakcinēsies (vai ir vakcinējusies) pret Covid-19.

Daudzi cilvēki sociālajos tīklos dalās ar attēliem, kuros atklāj vakcinēšanās iemeslu, jautājot citiem, kāds ir viņu iemesls vakcinēties.

Attēlu publicējusi arī Cipule, atklājot, ka vakcinēsies, jo vēlas īstas ballītes bērnu dzimšanas dienās.

"Mans jaunākais dēls nemaz nezina, kas ir īsta bērnu ballīte," piebilst Cipule.

Tikmēr komentētāji dažādi reaģējuši uz Cipules ierakstu, neslēpjot arī kritiku.

"Jūs tiešām domājat, ka uz ballītēm brauks policija pārbaudīt vai visi vakcinēti? Jūs strādājat pietiekoši augstā amatā lai nenodarbotos ar šāda bullšita izplatīšanu," teikts kādā komentārā.

"Vispār šis ir labs iemesls nevakcinēties. Dzirdēju, ka esot baigi antisociāli pamatīgi aizliet ģīmi, lai izturētu bērnu ballīti," raksta vēl kāds.

Kāda komentētāja gan piebilst: "Mūsu sāpe - pirmos gadus veiksmīgi izspurkām, bet pagājušajā gadā meita pirmo reizi pēc tādas lūdza - rezervējām telpas marta beigām, izdalījām ielūgumus. Bilance - 2 dzimšanas dienas bez viesiem."

Tikmēr, kā ziņots, No šodienas vakcīna pret Covid-19 pienākas 52 392 pedagogiem, savukārt no 3.maija varētu sākt potēt atlikušos 23 924 pedagogus, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

No šodienas visā valstī vakcinē bērnudārzu, speciālo skolu, 1.-6.klašu un 50 drošo pašvaldību vispārizglītojošo skolu skolotājus. Vienlaikus aptuveni 15 000 pedagogu šobrīd ir pieteikušies pa tālruni 8989 vai "manavakcina.lv". Turklāt sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) vakcinējamo pedagogu saraksti tiks atjaunoti ik nedēļu.

Savukārt no aprīļa beigām plānots sākt kolektīvo vakcināciju. Lai to nodrošinātu, izglītības iestādes veidos sarakstus ar vakcinējamiem pedagogiem, bet pēc tam šos sarakstus nosūtīs vakcinētājiem, kuri tiks publicēti NVD mājaslapā. Vakcinētāji vienosies ar izglītības iestādi par konkrēto datumu, organizējot izbraukuma vakcināciju. Minimālais kolektīvā pieteikuma personu skaits ir 25.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Pat Cipule padevās. Nav vairs mums tādu cilvēku kā Astra...

12.aprīlis, 15:30 Atbildēt

Tev maksā, lai tās stulbības rakstītu?

12.aprīlis, 18:56 Atbildēt
Uģis Jansons > zane.l.vmane

Zani stumj lai trļļotu...

13.aprīlis, 12:19 Atbildēt
say > zane.l.vmane

bērni bildē izskatās kā nozombēti, tādi kā daļa Latvijas sabiedrības, kas tic valdībai.

13.aprīlis, 15:05 Atbildēt

Pēc tik absurda reklāmas plakāta, kuru tiražē Cipule, jo kā paši šie teic, vakcīna nepasargā no saslimšanas, liek secināt, ka ne velti šī ir tikusi tieši par Vienotības biedru iecelta, jo pretrunīgāku varzu ir grūti sameklēt.

12.aprīlis, 17:15 Atbildēt

Mani parsteidz fakts ,ka Cipule, kas ir atras palidzibas dienesta vaditaja vel nav vakcinejusies!!!!!! Tas vien parada, ka nekas traks ar to kovidu nav un nav jegas uztraukties! Valdiba ari nevakcinejas! Pilnigs bullshit notiek Latvijaa! Cipule, neaizmirsti saaicinat ta vairaak to viesu! Nekaa Personiiga bus iemesls kaut kadu sizetu uzkiileet!!!!

12.aprīlis, 18:28 Atbildēt

da viss ir farss,nauda,politika

12.aprīlis, 23:43 Atbildēt

Tevi vienīgo tas nepārsteidz.

13.aprīlis, 12:20 Atbildēt

Viss jau būtu "pofig", ko viņa raksta, BET- tak taisās pa deputāti, tāpēc pārāk aizdomīga ir šī parasta NMPD vadītājas pārāk biežā gozēšanās un viedokļa sniegšana medijos "Da, par jeb ko"...

13.aprīlis, 12:39 Atbildēt

Cipules ģīmis ir atbaidošš. Par tādām es parasti saku ,ka tādas redzot suņi gaudo. Circenes fizionomija pārsteidz visas šāda veida kopā ņemtas vēl vairāk.

13.aprīlis, 13:54 Atbildēt

Kā Vaxzevria darbojas?

Vaxzevria darbojas, sagatavojot ķermeni aizsardzībai pret COVID-19. To veido cits

vīruss (adenovīruss), kas ir pārveidots, lai saturētu SARS-CoV-2 tapas radīšanas gēnu

olbaltumvielas. Tas ir proteīns uz SARS-CoV-2 vīrusa virsmas, kas vīrusam nepieciešams lai iekļūtu ķermeņa šūnās.

Pēc vakcīnas ievadīšanas vakcīna piegādā SARS-CoV-2 gēnu ķermeņa šūnās. Šūnas izmantos gēnu smaili proteīna ražošanai. Pēc tam personas imūnsistēma to atpazīs

olbaltumvielas kā svešas un ražos antivielas un aktivizēs T šūnas (baltās asins šūnas), lai tai uzbruktu.

Vai tas viss nav biedējoši? Uz Uz manu jautājumu, kā Mēs izdzīvojām 2003. gadā, Es atbildes nesaņēmu.

14.aprīlis, 8:45 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:55

Jaunākās diskusijas