Latvijas internetveikals par milzu naudu pārdod Covid-19 testu

tautaruna.lv 9.aprīlis, 14:30
 
F64
Skaistumpreču internetveikalā par bargu naudu piedāvā iegādāties Covid-19 eksprestestus. Lai gan tos var iegādāties, to lietošanai mājas apstākļos jēga maza un iegūtais rezultāts nav saistošs, jo testi paredzēti tikai profesionālai lietošanai, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Sieviete informēja, ka skaistumpreču internetveikalā “Mylook.lv” starp parfimērijas, kosmētikas un citām skaistuma precēm tirgo veikala sortimentam šķietami netipisku produktu - Covid-19 eksprestestu. Iepakojums ar 20 testiem internetveikalā maksā 199 eiro.

"Es esmu par vīrusa Covid-19 mazināšanu un mērķtiecīgu tā ierobežošanu, bet savā e-pasta kastītē saņēmu ziņu no kāda skaistuma e-veikala. Viņi pārdod Covid-19 eksprestestus. Biju ļoti pārsteigta! Vai tos drīkst tā piedāvāt veikals, kurš nav medicīnas preču tirgotājs? Cena šiem testiem arī ir ļoti liela," viņa pauž.

Valsts zinātniskajā institūtā “BIOR” raidījumu informēja, ka šādu Covid-19 eksprestestu un to ražotāju tirgū esot ļoti daudz. Tos izmanto, piemēram, lielos uzņēmumos, lai apzinātu potenciāli infekciozos kolēģus, tādējādi neļaujot vīrusam izplatīties kolektīvā. Eksprestests rezultātu paziņo ļoti ātri, un, ja tas ir pozitīvs, personu nošķir no pārējiem un dod norādi doties veikt visprecīzāko pārbaudi - polimerāzes ķēdes reakcijas jeb PĶR (angliski PCR) testu - uz kādu no laboratoriju testēšanas punktiem.

Konkrētajā skaistumpreču internetveikalā nopērkamie un citi eksprestesti gan paredzēti tikai profesionālai lietošanai, jo vispārpieņemts, ka ar tiem vislabāk prot apieties, apstrādāt analīžu paraugus tikai speciālists, kurš, piemēram, piesaistīts darba kolektīva testēšanai ar eksprestestu. Ja pārbaude ar eksprestestu tiek veikta mājas apstākļos paša spēkiem, pārbaudes rezultātu neviens nedrīkstētu ņemt vērā, piemēram, ļaujot atgriezties darba vietā ar negatīva testa resultātu (ja iepriekš, piemēram, izpaudušies slimības simptomi), jo testa veikšanai nav piesaistīts speciālists.

Konkrēto eksprestestu ražotājs, Vācijas uzņēmums “Nal von minden” pauda neizpratni par profesionālai lietošanai paredzētu eksprestestu tirgošanu skaistumpreču veikalā.

"Mēs netirgojam ātros testus šāda veida uzņēmumiem. Iespējams, kāds, kuram pārdevām, pārdeva tos tālāk. Latvijā, visdrīzāk, likumdošana ir neskaidra, neregulē, kam šādus testus var pārdot. Šķiet, tiek izmantots šis likuma robs. Piemēram, Vācijā šāda tirgošana būtu nelikumīga."

Komentē 7

 
Anonīms
 

Vai tad kāds pērk? Es par velti tās neņemtu, kam man tās.

9.aprīlis, 21:20 Atbildēt

ej ieskrieties ar savu testu. Iespraud to testu sev ūkstā.

9.aprīlis, 22:10 Atbildēt

Pirms dažiem mēnešiem, kad panikoju, arī meklēju tos interneta veikalos. Šie testi bija tikko apstiprināti. Un cena daudzviet bija stipri lielāka. Neesmu pārsteigts par cenu. Neesmu arī pēdējā laikā meklējis, bet šķiet salīdzinoši adekvāta, 10€ par testu. No otras puses, tiešām šiem testiem īsti nevar uzticēties. Tomēr šur un tur Eiropā tieši tādus veic bērniem, kas ierodas skolā, darbiniekiem, kas ierodas darbā. Pilnīgi precīzi viņi, protams, nav. Turklāt arī jāskatās, kas ir ražojis, vai ir sertificēti, jo padjobku ir pilns tirgus.

9.aprīlis, 23:58 Atbildēt

Būs jāizmēģina.

10.aprīlis, 9:48 Atbildēt

Es akal lasiju,ka ir tā,ja pakakāt vari tad kovida nav. Ja kaka ir brūna un izdala ne visai jauku aromātu tad kovida tev nav.Kovidā kaka smaržo pēc rozēm.

10.aprīlis, 14:10 Atbildēt

Nē es visu varu saprast,bet nesaprotu vienu tu ko kakas osti?

10.aprīlis, 14:38 Atbildēt
dzintars > sarmite.nikitina

ir tāds teiciens....sava kaka nesmird.

11.aprīlis, 18:53 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:48

Jaunākās diskusijas