Epidemioloģe: Cilvēki, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, ir droši apkārtējiem

tautaruna.lv 11.aprīlis, 13:13
 
f64.lv, Dmitrijs Suļžics
Epidemioloģe, Rīgas Stradiņu universitātes Sabiedrības veselības institūta direktore Anda Ķīvīte - Urtāne kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" skaidrojusi, kāpēc cilvēki, kuri ir vakcinēti, ir drošāki apkārtējiem.

Speciāliste nenoliedz, ka arī pēc vakcinācijas cilvēks var saslimt ar Covid-19, bet vakcīna pasargā no smagas saslimšanas un pat nāves, par ko liecinot arī jaunākie dati.

Speciāliste norāda, ka, ja cilvēks ir vakcinējies, tad viņš var būt faktiski pilnīgi drošs, ka saslimšanas gadījumā slimības gaita būs viegla vai pat pilnībā bez simptomiem. Tas attiecas uz visām vakcīnām, arī uz "AstraZeneca".

Par iespēju inficēt citus pēc vakcinācijas, Ķīvīte-Urtāne saka, ka jaunākie dati "diezgan pārliecinoši" rāda, ka visi vakcīnu veidi pasargā arī no infekcijas pārnešanas tālāk.

"Šobrīd pasaulē tiek runāts, ka tie cilvēki, kuri būs vakcinēti, viņi ir droši apkārtējiem," norāda epidemioloģe.

Jau vēstīts, ka pēc Igaunijas medicīnas profesores Rutas Kaldas teiktā, patlaban var teikt, ka vakcīna pret Covid-19 ir efektīva vismaz gadu, raksta Postimees.

"Šodien mēs jau varam teikt, ka aizsardzība ilgst apmēram gadu, jo ir pagājis gads kopš vakcīnas klīnisko pētījumu sākuma. Laika gaitā kļūs skaidrs, vai tas darbosies vēl ilgāk," sacīja Kalda.

Komentē 20

 
Anonīms
 

droši ir ,bet namordņiks jāvalkā.Melot tak beidzot iemācaties

11.aprīlis, 15:04 Atbildēt

Lieliski, tad ar steigu vajag vakcinēt Rīgā, stacijas apakšzemes tuneļos kabatzagļus un tie kļūs droši garāmgājējiem.

11.aprīlis, 15:20 Atbildēt

Es vispār netaisos vakcinēties.Bet ja piespiedu kārtā tad man pieder tā krerīna dzīvība kurš gribēs mani vakcinēt.

11.aprīlis, 15:42 Atbildēt
eva

lielaku stulbumu neesmu dzirdejusi

11.aprīlis, 16:20 Atbildēt

Skatoties kā to ņem. Ja vakcinētajiem ir mazāka iespēja saslimt, tad loģiski, ka arī mazāka iespēja kādu inficēt, bet apgalvot, ka saslimušais, kurš ir vakcinēts ir drošāks apkārtējiem, gan ir stulbi.

11.aprīlis, 20:45 Atbildēt

Ko nozīmē "diezgan pārliecinoši"?

11.aprīlis, 20:04 Atbildēt

tas noziimee, ka paarliecinoshi ir tas, ka, tava energetiska aura ir izchakareeta = un turpmaak aarsteeties vari tikai ar farmas paliidziibu. pie tautas dziedniekiem vari neiet, paliidzeet nespees

11.aprīlis, 20:20 Atbildēt

Tas nozīmē,ka neesi gājis vispār skolā,ja nesaproti!

11.aprīlis, 21:20 Atbildēt

kā teiktu augsti godātais ebreju prezidents: "Miris indiānis ir labs indiānis, jeb ja tu nenomirsi no vakcīnas- tāpat kādreiz nomirsi.."

11.aprīlis, 21:32 Atbildēt

Cien. Elita Siliņa, dzīvojam Latvijā un mums ir mūsu tautas god.prezidents.

Latvijā dzīvo gan ebreji, gan latvieši, gan krievi, gan ukraiņi, gan lietuvieši, gan igauņi, gan lībieši, gan vācieši, gan armēņi, gan zviedri, gan poļi, gan armēņi, gan gruzīni etc.

Latvija vienmēr ir bijusi multikulturāla un ļoti daudz ir jaukto ģimeņu. Vai tie, kas ir no jaukām ģimenēm ir mazāk vērti, mazāk patriotiski?

Es tiešām nesaprotu šo dīvaino selektīvo izlasi.

11.aprīlis, 22:43 Atbildēt

Neatceros kur, bet ieguvu info., ka kāds vakcenēts nomira. Vai vispār kāds uzskaita tādus datus ? Iešpricē - un palaiž ! Kas tur ar to tālāk notiek- neviens nezina ? Atceros bērnībā man bija pote - tak gandrīz nomiru - bija 40 C ! Vai tas to ir vērts ! Mocīties piespiedu kārtā. Tipa - lai visiem tiek tas "prieks" !? Stulbi !

11.aprīlis, 22:44 Atbildēt

Aga,neraksta.Pamēģini pameklēt infu netā.Jūra.Norvēģijā 23 karoti nolika.

12.aprīlis, 7:49 Atbildēt

Krievijā nomira pēc - Sputņik V - vakcīnas, un vēl kaut kur 14 vai 16 cilvēki.

13.aprīlis, 1:17 Atbildēt

Drošības nav nekur,pat krūmos tupot nejūties drošš ,jo liela iespēja,ka netālu lūr Mārcis vai Kašers un gaida izdevīgu momentu.

12.aprīlis, 7:48 Atbildēt

Izskatās ,ka droši būs tie kuri nevakcinēsies ,palasot par tiem asins recekļiem pārņem šausmas ,tas tikai pierāda ,ka vakcinām pāris gadus vajadzeja testēšanu.....

12.aprīlis, 9:58 Atbildēt

nu vot uz tevis testēt ari grib. Ko tauta neko vēl nav sapratusi?

12.aprīlis, 21:12 Atbildēt

Nāves vakcīnu nesaņēmušie ir tikpat drosi apkārtējiem. Atšķirība tikai ta , ka tie sapotetie būs neatgriezeniski sabeigusi savu imunitāti un jau parskatama nakotnē mirs no visa irespējamā, tai skaitā onkoloģijas. Tapēc jau ta steidzas ar to vakcinēšanas projektu, ka drīz acīmredzamais jau kļūs nenopslēpjams. Bet gan jau to nosauks par kadu jaunu vīrusu un vajadzēs vel niknāku nāves poti. Nav jau nemaz tik neizpētīta ta nāves vakcīna, tiem, kas so afēru finansē un uzrauga ir tīri labi zināmi tie iedarbības mehānismi , termiņi utt Aunu baru viņi ieplanojusi samazināt. Kas ies līdzi baram tiks utilizēts.šaubīgos un gļēvos mēģinās piespiest ar šantāzu un draudiem.

12.aprīlis, 15:24 Atbildēt

zinātne ari risina pārabdzīvotības problēmas.Kurš lošara tic ,ka piem Indijā tos kuri dzīvo kartona būdās potē lai tie būtu veseli un vēl vairāk vairotos? Nu cik tupam jābūt?

12.aprīlis, 21:15 Atbildēt

Viņai vajag to windows pārinstalēt,lai tā paranoja pazūd

12.aprīlis, 22:29 Atbildēt

Neesmu potējies, un uz doto brīdi būšu izslimojis to pašu kovidu bez jebkādiem simptomiem.

13.aprīlis, 0:54 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:56

Jaunākās diskusijas