FOTO: Toms Bricis parāda neparastu dabas parādību

tautaruna.lv 7.aprīlis, 7:00
 
Kaspars Krafts/F64
Meteorologs Toms Bricis vietnē Facebook publicējis fotogrāfijas, kurās redzama, pēc viņa teiktā, neparasta un ne pārāk bieži novērojama dabas parādība.

Runa ir par tesmeņveida mākoņiem.

"Tesmeņveida mākoņi (latīniski - mammatus) 2. aprīļa pēcpusdienā Jaunjelgavas novada Secē. Neparasta un ne pārāk bieži novērojama mākoņu forma.

Parasti šādi mākoņi veidojas negaisa mākoņu malās (visbiežāk, kad negaiss tikko pārvirzījies pāri jeb negaisa mākoņa aizmugurē). Mākoņu gubas pretēji ierastajam, veidojas virzienā uz leju, nevis uz augšu. Tas notiek, kad auksts gaiss no mākoņa augšējiem slāņiem krīt lejup. Šoreiz tesmeņveida mākoņi veidojās līdzīgā procesā, tomēr tas nebija gana disnamisks, lai rastos arī pērkona negaiss. Saule pēcpusdienā silda pietiekami, lai piezemes slānī gaisa temperatūra paaugstinātos daudz straujāk, nekā augstāk atmosfērā. Sākas konvekcija (saulē sasilušais gaiss strauji ceļas augšup), kas rada lielus gubu mākoņus. Pēc atdzišanas mākoņa augšējā daļā, aukstais gaiss slīdēja lejup, radot tesmeņveida mākoņus," skaidroja Bricis.

Jāpiebilst, ka jau iepriekš esam rakstījuši, ka Latvijā novēroti neparasti mākoņi. Piemēram, vasarā, kad Latvijā daudzviet plosījās pat stiprs negaiss ar krusu, jau novēroti neparastie tesmeņveida mākoņi. Vai Alojā novēroti neparasti virpuļojoši mākoņi.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Armagedons nemitīgi atgādina par savu klātbūtni.

7.aprīlis, 8:31 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:33

Jaunākās diskusijas