VIDEO: Arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji sastopas ar lāčiem

tautaruna.lv 11.aprīlis, 18:32
 
Edmunds Brencis/ F64
Pēc ziemas no savām migām modušies lāči, un zinātāji norāda, ka brūnie lāči šajā pavasarī Latvijā ir sastapti biežāk nekā citus gadus, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Lāču fotogrāfijas šajā ziemā un pavasarī ir iemūžinājuši daudzi mednieki. Lielā mērā šie attēli ir iegūti, ja tā var dēvēt, ar fotolamatām, kas tiek izvietotas pie barotavām. Tiklīdz kāds dzīvnieks nonāk fotokameras redzeslokā, tiek veikta fotografēšana.

Arturs Šolis no mednieku biedrības “Province” ir mednieks, un arī viņš mežā ir uzstādījis fotoierīci, kas fotografējot uzreiz ziņo uz mobilo tālruni. Kādā bildē uzreiz nevarējis saprast, ka tajā redzamais dzīvnieks ir lācis, pie šādas atskārsmes nonācis vien vēlāk. Vēl kādā viņa uzņēmumā lācis ir apgūlies un jau barojas.

Žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska saņem daudz ziņu no medniekiem. Viņas novērojumi liecina, ka šajā pavasarī attēli ar lāčiem un video publicēšanai tiek sūtīti arvien biežāk.

“Ir unikāli kadri, kad izdodas to izdarīt, safotografēt tik daudz lāču. Tas nozīmē, ka populācija kļūst lielāka,” stāsta žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska.

Apgalvojamam, ka lāču skaits arvien Latvijā palielinās, apstiprina arī Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Komentē 6

 
Anonīms
 

Latvijas idioti neatlļauj atšaut l@ču limitu, gaida kamer saplosis kādu cilvēku! Bezsmadzeņu radijumi! Vini ir parekinajuši, cik gadā dzimst l@či??

11.aprīlis, 20:15 Atbildēt

Nekādi nevari savus slepkavnieciskos instinktus apvaldīt ? Tu un tev līdzīgie ir pirmie ko vajadzētu "atšaut".

12.aprīlis, 20:28 Atbildēt

Lāčiem pa purnu un no Latvijas ārā!

11.aprīlis, 20:16 Atbildēt

Tiešām esi īpaši stulbs!

11.aprīlis, 20:35 Atbildēt
īpaši stulbs > lauma.5d49bbd293d7c

Jā!

12.aprīlis, 15:32 Atbildēt

Lāča īstā vieta pie kamīna

13.aprīlis, 10:36 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:59

Jaunākās diskusijas