Kurzemes mežos atrod pārsteidzoši labi saglabājušos vēsturisku objektu

tautaruna.lv 4.aprīlis, 15:43
 
F64
Kurzemes mežos militārais mantojums sastopams visai bieži. Taču, veicot mežizstrādes darbus Brocēnu pusē, mežziņus pārsteidzis kāds labi saglabājies bunkurs, kas tur, visticamāk, atrodas kopš 1945. gada, vēstīts Madaras Līcītes sižetā raidījumam "Aculiecinieks".

Zvārdes mežzinis Mārtiņš Rutkis stāsta, ka tik labi saglabājušos bunkuru viņš atradis pirmo reizi un bijis patīkami pārsteigts. Tad arī apturēti mežizstrādes darbi, lai speciālisti var izpētīt vēstures liecinieku.

Izpētes darbos pieaicinātais vēsturnieks Roberts Sipenieks stāsta, ka Baltezerā pie Brocēniem 1945. gada pavasarī notikušas aktīvas kaujas un minētajā vietā atradusies vācu 122. kājnieku divīzija. Bunkurs kā militāra būve bijusi atpūtas vieta frontes aizmugurē. Bunkura galvenais uzdevums - lai būtu kur karavīram patverties.

Izbrīnu raisījis, cik labi tas ir saglabājies.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Vēl taču pilni visi meži ,kur notika karadarbība, ar līdzīgām būvēm.

4.aprīlis, 18:12 Atbildēt

Vēl jau kartupeļus pa ziemu varētu glabāt.

5.aprīlis, 11:43 Atbildēt

Var vest vietējās maukas

5.aprīlis, 15:23 Atbildēt

Ieteiktu sazināties ar Kara muzeju(Pulvertornis)!Uz veitas viņu saglabāt,būs nenormāli dārgi,kaut esam bagātākie pasulē(ha-ha).Muzejs varētu atbrīvot vienu ekspozīcijas zāli un pēc bunkura demontāžas,to atdod resauratoriem,Vēlāk šajā bunkurā(kara muzejā) var izlikt citas ekspozīcijas.Cenas viņam naf,bet mežā ilgi pat restaurēts,būs ar neilgu mūžu,bet tas jāskata saimniekam.

6.aprīlis, 13:12 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:15

Jaunākās diskusijas