Viņķele: Par šo kļūdu es atvainojos Latvijas iedzīvotājiem

tautaruna.lv 24.marts, 12:22
 
Dmitrijs Suļžics/F64
Bijusī veselības ministre Ilze Viņķele mikroblogošanas vietnē Twitter dalījusies ar zīmīgu paziņojumu, kurā atklāj, ka ir vērsusies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā, lai pārbaude par Covid-19 vakcīnu izvēli ritētu raitāk.

Viņķele publicējusi paziņojumu, kurā atklāj, ka atbalsta Ģenerālprokuratūras pārbaudi par Covid -19 iepirkšanas lēmumiem Veselības ministrijā.

Viņķele atzīst, ka viņas "stratēģiska, politiska un cilvēciska kļūda bija lēmums piedāvāt valdībai tādu Covid-19 vakcīnu iepirkumu, kurā no tobrīd teorētiski pieejamajām vakcīnām lielāko daļu veidoja "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" vakcīnas".

Viņa norāda, ka lēmums balstījās "Veselības ministriju konsultējošo veselības aprūpes ekspertu vairākuma viedoklī un informācijā, kas par vakcīnu piegādi bija pieejama tad, nevis šodien, kā arī pārlieku lielā paļāvībā uz Latvijas valdības un Eiropas Komisijas noslēgtajiem līgumiem par vakcīnu piegādēm, kuri pašlaik netiek pildīti".

"Par šo kļūdu es atvainojos Latvijas iedzīvotājiem," pauž Viņķele.

Ekrānuzņēmums no Twitter

Tāpat Viņķele lūdz neturpināt paštaisnu "tiesas spriešanu" par iesaistīto institūciju speciālistu ieteikumiem un lēmumiem, kurus "tie izdarīja pēc labākās zināšanas, tobrīd pieejamās informācijas, tiesiskuma, lietderības un pienākuma apziņas".

Jau ziņots, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns ceturtdien, realizējot savas pilnvaras, atzinis par nepieciešamu Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokuroram veikt pārbaudi par Covid-19 vakcīnu iepirkumu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Prokurora pārbaudes gaitā tiks vērtēti visi apstākļi, kas saistīti ar vakcīnu iegādi un tās rezultātā radušos situāciju. Tāpat pārbaudē vērtēs arī 9.marta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmumu par atteikšanos sākt kriminālprocesu saistībā par Covid-19 vakcīnu iepirkumu.

Vienlaikus, kā ziņoja aģentūra LETA, lielākā daļa valdību veidojošās koalīcijas frakciju līderu neredz nepieciešamību vērtēt arī Ministru kabineta locekļu krimināltiesisko atbildību par neveiksmīgo Covid-19 vakcīnu iepirkumu. Tikmēr opozīcijas politiķi aicina prokuratūru vērtēt ne tikai Veselības ministrijas ierēdņu, bet arī politiķu atbildību.

Kā ziņots, pirmajā vakcīnu pret Covid-19 iepirkumā, līdz 2020.gada 19.novembrim, Latvija varēja pieteikties līdz 860 000 "BioNTech/Pfizer" vakcīnu devām, bet faktiski tika pieņemts lēmums par 97 500 vakcīnu devu iepirkšanu. Nākamajā kārtā, kad tika piedāvātas 430 000 šī ražotāja vakcīnu devas, Latvija pieteicās tikai uz 100 000 devām. Līdz ar to, Latvijai sākotnēji bija pieejami tikai 97 000 "BioNTech/Pfizer" ražotās vakcīnas devas.

Kā zināms, janvārī premjers Krišjānis Kariņš (JV) pauda neuzticību toreizējai veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP). Kariņš līdz tam vairākkārt pauda neapmierinātību ar Veselības ministrijas (VM) un ministres darbībām Covid-19 izplatības ierobežošanā, bet pēdējā laikā kritika tika izteikta par skaidra Covid-19 vakcinācijas plāna neesamību.

Komentē 13

 
Anonīms
 

Kāda skaista politiski bezatbildīga atvainošanās! Tas nekas, ka daudzi ļaudis nosprāgst ....

24.marts, 12:43 Atbildēt

Ilze seksapīlu nezaudē nekādos apstākļos.

24.marts, 12:48 Atbildēt

Sapratu Tavu ironiju.

24.marts, 13:46 Atbildēt
īpaši stulbs > j.nis.lauks

Ko tagad, bļē, Ilze, pēc tava komentāra izlasīšanas domās par mani! Nav te nekādas ironijas!

24.marts, 14:46 Atbildēt

Japp tāds bērnišķīgi naivs un stulbs - es atvainojos... par to, ka vakcīnu nav, esam pēdējie ES vakcinācijas jomā un cilvēki slimo, visi tie ierobežojumi un aizliegumi mums būs spēkā vēl ilgi pēc tam, kad visur citur ES jau būs tā teikt pūļa imunitāte, tātad mūsu ekonomika zaudēs visos iespējamajos veidos vēl ilgi pēc tam, kad citur viss strādās uz pilnu jaudu....

24.marts, 13:24 Atbildēt

Kuram tā atvainošanās ir vajadzīga,mirušie klusē!! Kompensējamo zāļu iegādes kārtību arī sabojāja līdz nejēdzībai, kas robežojas ar kaitniecību. Lai taču vienreiz viņa pazūd no sabiedrrības acīm!!

24.marts, 13:39 Atbildēt

es atvainojos, ka manas nekompetences un alkatības dēļ, kāds bars latvāņu atmetīs federi.....Nirnbergā tādus pakāra

24.marts, 13:42 Atbildēt

Atbildību pilnā apmērā! Pilnā. Ministrs ir atbildīgs arī, ja klausās ekspertos, kas melo. Ministrs ir atbildīgs, ja izgāž visu, ko vien var izgāzt. Ministrs, ja vien neskaitās nepieskaitāms, ir atbildīgs arī par savu nekompetenci!

24.marts, 15:16 Atbildēt

tā notiek, kad varas kāre ir lielāka par zināšanām un saprašanu medicīnā

24.marts, 20:06 Atbildēt

Noziegums jāsoda, atvainoties varēs tiesā!

24.marts, 16:10 Atbildēt

Tāds sīkums..vienam seju paralizēja pēc vakcīnas,Norvēģijā 23 cilvēki no vakcīnas nolika karoti. Tas ir sīkums. Vakcinēties vajaga jo rūpes par tuviniekiem un kolēģiem ir galvenais. Nekas,ka tam vecim seja tagad karājas kā puņķis Viņķelei uz deguna.Toties visi būsim drošībā.

24.marts, 16:47 Atbildēt

Cietums pēc šitādiem noilgojies!

25.marts, 9:53 Atbildēt

ja nozelo.pieradi ar darbiem-atmaksa atpakal visu algu ko esi sanemusi par so laiku,ziedo labdaribai.nevis tuksas frazes

25.marts, 18:38 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:55

Jaunākās diskusijas