Dumpis nosauc zāles, kas, iespējams, nepalīdz ārstēt Covid-19

tautaruna.lv 9.marts, 9:20
 
Lauris Aizupietis/F64
Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis vērš uzmanību ivermektīna noderīgumam Covid-19 ārstēšanā.
Atsaucoties uz kādu pētījumu, Dumpis raksta, ka tas neapliecina ivermektīna noderīgumu Covid19 ārstēšanā.

"Randomizēts placebo kontroles pētījums neapliecina ivermektīna noderīgumu Covid19 ārstēšanā. Vēl viens pretparazītu līdzeklis, kurš jau tiek plaši lietots daudzās valstīs uz nepietiekamu pierādījumu pamata," raksta Dumpis.

Tikmēr komentāros cilvēkiem dažādi viedokļi. Kāds vērš uzmanību, ka pētījumā ir runa tikai par Covid-19 "vieglajiem gadījumiem".

"Šis pētījums gan tikai vieglos gadījumus pētījis un autori arī norādījuši, ka citi pielietojuma veidi vēl jāturpina pētīt," teikts komentārā.

Tāpat komentētāji apšauba Dumpja teikto.

"Šī RCT rezultāti no Kolumbijas ir interesanti. Tā kā ar citu informāciju nedalāties kā tikai to, kas sakrīt ar Jūsu politisko nostāju, tad šeit būs norāde uz citiem ivermektīna RCT. Jebkurā gadījumā pašreiz notiek diezgan daudz pētījumu, kas ir labi," raksta kāds Twitter lietotājs, norādot uz citiem līdzīga tipa pētījumiem.

Iepriekš vēstījām, ka Dumpis Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" brīdināja, kā starptautiskie pētījumi rāda, ka Covid-19 jaunais paveids ļoti veiksmīgi izplatās starp maziem bērniem, kas nebija novērojams ar parasto Covid-19 vīrusu.

Līdz ar to, ja parādās lieli uzliesmojumi bērnudārzos un pamatskolās, slimie bērni dodas mājās un inficē ģimenes locekļus. Tādā veidā bērni kļūst par epidēmijas uzturētāju, skaidroja Dumpis, uzsverot, ka tā tas nenotika ar iepriekšējiem vīrusa variantiem, jo līdz šim bērni, īpaši mazākie, bija pasīvi dalībnieki šajā procesā.

Dumpis prognozēja, ka priekšā ir ļoti sarežģīts marts. Covid-19 vīrusa lipīgākā mutācija izplatās dažādos Latvijas reģionos, un esot skaidrs, ka tās īpatsvars pieaugs. Dumpis uzsvēra, ka ir jābūt gataviem rīkoties nekavējoties, tiklīdz redzams saslimstības pieaugums.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Lietderīgāk bija nosaukt zāles, kas, iespējams, ārstē Covid.

9.marts, 11:01 Atbildēt

To nu viņš ir diezgan klaji samelojis, bet ras lai paliek uz Dumpja sirdsapziņas!

c19ivermectin.com/ Bet nu prieks ka beidzot Latvijas medijos ir pieminēts Ivermektīns ar kuru Indija, Ēģipte pandēmiju ir pārvarējusi.

9.marts, 13:19 Atbildēt

Mudafone visadas aplamibas!!!!

9.marts, 21:24 Atbildēt

Alkans varēja pateikt,ka covid potes palīdz otakus saņemt...

10.marts, 12:24 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:11

Jaunākās diskusijas