Latvijas profesors: Būs vēl jauni Covid-19 paveidi

tautaruna.lv 5.marts, 11:15
 
F64
Latvijā arvien vairāk diskutē par bažām piedzīvot Covid-19 trešo vilni. Aizdomas saistītas ar jaunā Lielbritānijas paveida izplatīšanas mūsu valsts teritorijā, vēsta raidījums "Bez Tabu".

LLU Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko norāda, ka šobrīd nav skaidri zināms, kur Lielbritānijas celms ir parādījies - nav redzams starpposms. Tomēr ir skaidrs, ka kādā potenciālajā indivīdā vai dzīvniekā ir notikušas nepieciešamās mutācijas, lai jaunais celms parādītos un diemžēl veiksmīgi izplatītos.

Ar ko tas atšķiras no mums jau zināmā? Šis celms ir daudz lipīgāks, tomēr pagaidām trūkst informācijas, cik tas varētu būt klīniski smagāks. Lai turpinātu dzīvot un vairoties, vīruss pielāgojas jaunai populācijai, tāpēc arī turpmāk mēs saskarsimies ar jauniem vīrusa paveidiem!

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģe Sniedze Laivacuma norāda, ka šobrīd ir pāragri runāt par ierobežojumu mīkstināšanu, jo jānovēro, kā izplatās jaunais vīrusa celms. Arī vakcīnu ražotājiem jādomā par vakcīnu pielāgošanu jaunajiem celmiem.

"Vakcīnu ražojošās kompānijas arī ir gatavas, ja būs nepieciešams, mainīt vakcīnu sastāvu, bet šobrīd nav pamata teikt, ka vakcīnas mūs pilnīgi noteikti nepasargā no jaunajiem celmiem," viņa pauž.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Būs, būs..! Kur nu šie paliks.

5.marts, 11:22 Atbildēt

būs būs , noķers un vēlreiz būs, cik zināms "labā klubiņa" covid plāns ir līdz vismaz 2025 gadam. Ja mēs tam neuzliksim veto tad līdz 2025 gadam vairs nebūs ko ierobežot.

5.marts, 12:26 Atbildēt

paši tik štancē tos paveidus,bet pēc tam tik tirgo to indi pfizerus un zenekus.Nez kā var zināt par tiem paveidiem ja nu vienīgi pats piedalies to ražošanā.Miljardus pelna ka čauksts

6.marts, 10:57 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:48

Jaunākās diskusijas