"Vai nav par traku?" Pavļuts atbild kritikai par vakcīnu trūkumu Latvijā

tautaruna.lv 4.marts, 10:45
 
f64.lv, Vladislavs Proškins
Veselības ministra Daniela Pavļuta uzmanību pievērsis kāds ieraksts mikroblogošanas vietnē Twitter, kur Latvijas iedzīvotāja kritizē vakcinācijas procesu (runa ir par Covid-19 vakcīnām) valstī.

"Izsmiekls - vakcīnu nav, bet Vakcinācijas birojs visā nopietnībā medijos salicis reklāmas, aicinot seniorus vakcinēties. Kāpēc cilvēkus tracināt un radīt vēl lielāku haosu? Tiešām šī ir atbildīga un saprātīga komunikācija, par kuru mēs maksājam," raksta Twitter lietotāja, jautājumu adresējot Pavļutam.

Tikmēr Pavļuts nepiekrīt izteiktajai kritikai. Ministrs pauž, ka vakcīnu kravas Latvija saņem katru nedēļu.

"Es saprotu, ka ir grūts laiks un gribas paust izjūtas ar piesātinātiem vārsiem. Bet vai nav par traku? Vakcīnas pienāks arvien vairāk, ja līdz šodienai 2 mēnešos saņemti 95k, tad atlikušajā martā vien jābūt vēl 140k, aprīlī vēl vairāk. Kravas ir katru nedēļu. Ja mūsu sarakstos, kad lielākas kravas pienāks, nebūs vakcinēties gatavu senioru un vakcinācija sabremzēsies, kādus epitetus mūsu virzienā gaidīt tad? Visiem drusku jānomierinās. Mēs darām savu darbu, lai kā mūs strostētu un kauninātu," pauž Pavļuts.

Tikmēr arī citi Twitter lietotāji kritizē valdību par skaidras komunikācijas trūkumu.

"Atbildīga komunikācija, īpaši par nodokļu maksātāju naudu, godīgi skaidro situāciju, nevis nedomājot medijos iestumj iepriekš sacerētas, bet realitātei neatbilstošas reklāmas. Patlaban senioru masveida vakcinācija notiek tikai valdības un biroja iztēlē, ne realitātē," teikts kādā komentārā.

Vēl kāds raksta: "Pirms dažām dienām Vakcinācijas birojs komunicēja, ka vakcīnu nav, jo AstaZeneca nogrieza piegādes. Tā taisnojās par iespējamo vakcīnu "gaidīšanu plauktā". Šodien piegādes jau dāsnas! Saprotu, darbs grūts. Bet jums tur tiešām normāla PR cilvēka nav, lai līdzsvarotu komunikāciju?"

"Tikmēr biroja vadītāja saka, ka marts būs ļoti izaicinošs vakcīnu trūkuma dēļ. Kam lai tic?" teikts vēl kādā komentārā.

Tikmēr, kā vēstīts, trešdien pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 3550 cilvēki, bet otro - 152, tādējādi kopumā tikušas vakcinētas 3702 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Kopumā Latvijā pirmo poti pret Covid-19 tādējādi ir saņēmuši vairāk nekā 52 000 cilvēku. Sākotnējos vakcinācijas plānos aptuveni šādu vakcinēto skaitu jau gada pirmajā ceturksnī bija iecerēts sasniegt nedēļā, tomēr nepietiekamās vakcīnu pieejamības dēļ tas prasījis vairāk nekā divus mēnešus.

Komentē 22

 
Anonīms
 

A ne-Vakcinācijas biroja vadītāja teica, ka martā vakcīnu nebūs vai gandrīz nebus! Bet Pāvpļuts saka, ka būs 140 000!

4.marts, 11:24 Atbildēt

Ivar, lūdzu neapsaukājies. Ja Pavļuts teica tad būs. Nomierinieties.

4.marts, 22:27 Atbildēt

Jā, katrs saka kaut ko citu. " Bija paredzēts nedēļā, bet tagad ir 2 mēnešos." Tas arī izsaka visu. Visi tikai muld, tēlo gudrīšus. Kad sodīs tos, kas atteica vakcīnu piegādes Latvijai? Ir taču kāda konkrēta persona, kas to izdarīja. Bet mums jau vienmēr - visi gudri, un neviena atbildīgā.

4.marts, 11:55 Atbildēt

Mieru, tikai mieru! Maijā latvija saņems Sputņik V un visiem pietiks.

4.marts, 22:41 Atbildēt
Indra Nātra > kuku

Es ar par Mieru!

5.marts, 0:24 Atbildēt

Pavļuts to vakcinācijas biroju izveidoja speciāli savai mīļākajai.Un ar lielu algu,lai pašam nebūtu viņa jāuztur.Un to mēslu AZ viņi var laist sev kaut -irsā!!!Daudzas valstis to mēslu nepotē cilvēkiem,kas vecāki par 55 gadiem!

4.marts, 12:03 Atbildēt

O! Eksperts!! Visu cieņu!

4.marts, 22:29 Atbildēt

Muļķības !Arī Francijā uzsāks senioru vakcināciju ar Astra Zeneka.

4.marts, 12:50 Atbildēt

Tas nav par traku, tā ir katastrofa !! Ko Pavļuts dara?!

4.marts, 12:58 Atbildēt

Jāievēro diēta.

4.marts, 14:58 Atbildēt

Pavļuts malacis, vismaz viens kas kaut ko dara.

4.marts, 22:45 Atbildēt

Ko nozīmē burts k pie cipariem? Vai tik būs cietumnieku žargonā ,,kusoki,,. Ja tā tad valsti vada bandīti!

4.marts, 16:01 Atbildēt

Es nekādi nespēju saprast teikumu "Es saprotu, ka ir grūts laiks un gribas paust izjūtas ar piesātinātiem vārsiem". Kas ir piesātināti vārsi?

4.marts, 16:26 Atbildēt

Nu nemeklē kašķi! Speciāli Tev lai saprastu - "vārdiem".

4.marts, 22:33 Atbildēt

Pret ko mūs vakcinēs! vai pret trakumsērgu , un gudriem Valsts darboņiem!

4.marts, 19:50 Atbildēt

No valdības katrs saka kaut ko citu. " Bija paredzēts nedēļā, bet tagad ir 2,5 mēnešos." Tas arī izsaka visu. Visi tikai muld, tēlo gudrīšus. Kad sodīs tos, kas atteica vakcīnu piegādes Latvijai? Ir taču kāda konkrēta persona, kas to izdarīja. Bet mums jau vienmēr - visi gudri, un neviena atbildīgā. Un tā vienmēr. Tad kuram ir taisnība ? Tauta jau vairs JUMS NETIC. Attopieties reiz taču. VAI ARĪ DEMISIONĒJIET. Ir divi variani. Izvēle IR Jūsu ziņā.

4.marts, 20:40 Atbildēt

Runājam paši ar sevi.

5.marts, 0:26 Atbildēt
Fra

Pavļ uts saka, ka "...atlikušajā martā vien jābūt vēl 140k..." Solīts jau tika sen, taču visu laiku kaut kas noiet greizi. Nav ne mazākās pārliecības nevienam solījumam. Un ja tā ir regulāri, tad tas tā noriebjās, ka gribās tiem solītājiem "ielaist pakaļā kādu lielāku šprici pretsolīšanas vakcīnu". Šķiet, ka tik bezspēcīgi un neenerģiski, kā arī neidejiski un nemākulīgi kaut ko noorganizēt, Latvijā nav bijuši. Man vismaz tas izskatās pēc pilnīgas profesionālas degradācijas.

4.marts, 21:22 Atbildēt

tu pat lienot tur iekšā, saprati ka ir dirsā, jautājums,... ko tu tur līdi??

4.marts, 21:36 Atbildēt

Nu tiešām nav par traku, jo gribētāju jau īpaši nav, ir tikai tie, ko vakcinēs piespiedu kārtā.

4.marts, 22:27 Atbildēt
Fra

te nu tu, Baltiņa, maldies, gribētāju ir ļoti daudz, vakcīnu ir ļoti maz

5.marts, 0:03 Atbildēt

Man ir apriebusies šī tukšā pļāpāšana.. esmu 67gadi, astma un sirds problēmas.. reģistrējos manavakcina, sazinājos ar ģimenes ārstu.. neviens nevar atbildēt KAD BŪS MANA KĀRTA??????? ģimenes ārste gaida no manavakcina.. datu nav vakcīnas nav.......

5.marts, 7:24 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:24

Jaunākās diskusijas