Rīgā pazūd sabiedriskā transporta pieturas; kas notiek?

tautaruna.lv 4.marts, 13:09
 
Dāvis Ūlands/F64
Gandrīz detektīvstāsts. Tas sākās ar kāda rīdzinieka zvanu - Ķengaragā pazudusi sabiedriskā transporta pietura. Šī stāsta atšķetināšana prasīja vairākas dienas. Bet tagad ir skaidrs, ka tuvākajā nākotnē galvaspilsēta var zaudēt simtiem transporta pieturu, ziņo raidorganizācija LTV7. No Rušonu ielas pieturas palikušas tikai pēdas. Pēc vietējo iedzīvotāju teiktā, tā tika demontēta ļoti ātri, 24 stundu laikā.

"Rīgas satiksme" LTV7 izteicās vienkārši: viņi nezina, kur palikušas pieturas, nepārvalda tās. Nākamā struktūra ir Rīgas pilsētas Būvvalde. Tās pārstāvis Edgars Butāns sacīja:

"Šīs konkrētās pieturas ir JCDecaux īpašums. Tās tika uzstādītas 2000. gadu sākumā. Pieturām beidzās atļauja uzstādīt reklāmas. Un, kā es saprotu, tāpēc īapšnieks nolēma demontēt pieturvietas. Bet, lai likumīgi demontētu pieturvietas, ir jāvienojas ar būvvaldi, jāsaskaņo attiecīgie dokumenti. Šādu dokumentu nav, tāpēc pagaidām citu pieturu demontāža ir pārtraukta.

Šim uzņēmumam pieder aptuveni seši simti pieturvietu visā Rīgā.

Uzņēmums tās izveidoja un uztur par saviem līdzekļiem. Un par to uz tām izvieto reklāmas, maksā nodokļus. Uzņēmuma vadītāja Jeļena Brokāne saka, ka tas nav jautājums par atļauju izvietot reklāmu. Fakts ir tāds, ka pieturvietām ir beidzies ekspluatācijas termiņš. Un būvvalde par to esot zinājusi jau ilgu laiku:

"Visas atļaujas par pieturvietu ekspluatāciju beidzās 2016. gadā, un pēdējos 4 gadus mēs runājam ar Rīgas domi: ko mums darīt ar šīm pieturām?"

Atbilde saņemta šogad. Uzņēmumam sāka piemērot naudas sodus par reklāmu izvietošanu autobusu pieturās. Ir jau 44 administratīvie akti vairāku tūkstošu eiro vērtībā. Uzņēmums vairs negaida un tagad nojauc vecās pieturas. 20 demontētas. Priekšā vēl 80.

Pasažieriem, lai arī ne visur, sola soliņus, sacīja RD komunikāciju nodaļas pārstāve Lelde Rudzika:

"Tur, kur ir vairāk vecāka gadagājuma cilvēku, tiks uzstādīti soliņi. Tas ir pagaidu risinājums, līdz Rīgas dome izlems, kā atjaunot pieturas."

Avots

Komentē 10

 
Anonīms
 

Nu kur vēl mēs atradīsim tādu bardaku visās vietās un lietās? Var pabrīnīties,ka labā roka nezina ko dara kreisā!

Manuprāt pēc iespējas ātrāk ir jālikvidē visādi nesprotami starpnieki! Lai tak Rīgas satiksme kotrolē savus tā saucamos sadarbības partnerus.Tur to ir vesela čupa!!!

4.marts, 13:57 Atbildēt

Debīlisma paraugstunda.Neviens ne par ko neatbild,neko nezina.Kāds var būt ekspluatācijas termiņš?Pieturas bija jāapseko un varēja atpirkt no tās firmas vai arī pagarināt līgumu.Soliņi vajadzīgi ne tikai veciem cilvēkiem,visi mēdz piekust.

4.marts, 14:35 Atbildēt

Paldies Staķim un visai paristu komandai par jauko dzīvi Rīgā - var jau saprast, autobusu pieturas ir tādi hemoroīdi, ja arī nepūlas ar sniega novākšanu, tik daudz sāls tajās jāiegāž...labāk deletēt pavisam, pie reizes kādu firmu noslaucot. Cerams, jūrmalnieki nebūs tādi muļķi,lai šos ākstus pie sevis ieviestu.

4.marts, 14:47 Atbildēt

Pie mums te, Jēkabpilī, gan tā nenotiek. Autobusu pieturas stāv vēl no krievu laikiem.

4.marts, 14:56 Atbildēt

Pie mums jau ar no krievu laikiem.

4.marts, 15:01 Atbildēt

Sen visas pieturas, īpaši siltākā laikā ir bomžatņiku vasaras mītnes, dzer, guļ, smēķē, tā kā pensionāriem un māmiņām tur tāpat nav ko meklēt. Ja liks soliņus, tad tikai tādus, kur atspiest smagāko (.), lai uz tiem nevarētu gulēt, augstus, un ieapaļus.

4.marts, 15:12 Atbildēt

Satiksme ir Timrota lauciņš, lai veic izmeklēšanu un ziņo tautai.

4.marts, 15:56 Atbildēt

Valentina Saleniece Nezinu vai ar visām šīm nojumēm,kas izvietotas pa visu Rīgu būtu jānoņemās tikai Rīgas satiksmei,jo paralēli ar šo pieturvietu nojumju uzstādīšanu pārsvarā laikam nodarbojās ši JCDecaux firma.Tās nojumes kas pieder Rīgas satiksmei RS, ja arī ir demontētas tad jaunas pārsvarā atpakaļ netiek uzliktas pretēji šai privātajai JCDecaux.Tamdēļ gribētu piebilst, ka attiecīgā 15 maršuta trolejbusa pieturvieta Rīgā,Ķengaraga mikrorajonā Rušonu iela, stiklotā nojume tika vienkārši izdemolēta. Vienā labā dienā šī pieturvietas stiklotās nojume tika ātri apsekota un norobežota,jo visapkārt bija sabirušas stiklu lauskas. Likumsakarīgi vēlāk arī pēc šī gadījuma diezgan fiksi demontēta ar attiecīgās JCDecaux firmas darbinieka starpniecību.

4.marts, 19:22 Atbildēt

Tad jau autobusiem arī sen ekspluatācijas termiņš beidzies.

4.marts, 21:48 Atbildēt

Teikā uz Brīvības ielas ir pazudusi - nojaukta starppilsētu pieturas nojume ar soliņu.Nezin,kuram ierēdnītim pazuda smadzenes ,kad izdomāja māsterplānu ,ka likvidēsim veciem,slimiem cilvēkiem nojumi ar soliņu.Nav noslēpums,ka pasažieri uz starppilsētas autobusiem ierodas laicīgi,jo nākamais autobuss var attiet pēc stundas jeb varbūt pat rīt.Ar rokas somiņu nebrauc uz laukiem.Jāliek zemē to somu ja nevari noturēt rokās.Arī ,ja lietus gāzīs samirksi.Tas jau ierēdnīšus neinteresē.Varbūt sēž galvas nepacēluši un virza ,kādu projektiņu piem.kā iepriekšējo - franču variantu,kur ziemas siltas un pūš vidusjūras vējš.Par cilvēkiem šajā valstī netiek domāts,tikai par savu kabatu.

4.marts, 22:09 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:25

Jaunākās diskusijas