Viņķeli pamatīgi sadusmo žurnālistes teiktais par Covid-19

tautaruna.lv 3.marts, 12:09
 
F64
Starp bijušo veselības ministri Ilzi Viņķeli un žurnālisti Santiu Jembergu mikroblogošanas vietnē Twitter izveidojās asa diskusija, kad žurnāliste kritizēja "Astrazeneca" vakcīnas iegādes procesu.

Runājot par savu jaunāko pētījumu vienā no ierakstiem žurnāliste raksta: "Visi jautājumi ir saistīti ar pretestību Pfizer pirkšanai. Pirmais 22.09 valdībai netiek ziņots, ka ar to beigušās sarunas un vakcīna būs pieejama. 17.11 to maldina par sarežģītību. 18.11 un 22.12 nenopērk visus pieejamos apjomus, lai gan ir skaidrs, ka AZ jau ir mēsli."

Tieši pēdējā frāze piesistīja Viņķeles uzmanību.

"AZ NAV MĒSLI! Tā ir laba, efektīva, masveida vakcinācijai piemērota un droša vakcīna!!! Turpinot skandināt, ka AZ vakcīna “ir mēsli”, visi tikai zaudē. Var un vajag kritizēt vakcīnu iegādes procesu, bet neņem uz sevi grēku borēt sabiedrībai, ka AZ ir slikta!" raksta Viņķele.

Žurnāliste gan steidzas skaidrot, ka "runa ir, ka nevis AZ ir mēsls, bet ar AZ tobrīd jau ir sākušies mēsli - problēmas pētījumos, kavēsies reģistrācija, nebūs nekādas piegādes decembrī. Bet tā arvien tiek slavēta kā labākā izvēle un aizkulisēs tiek lemts nepirkt klāt Pfizer".

Diskusijā iesaistās vēl kāds Twitter lietotājs, kas uzskata, ka "arvien vairāk tas izskatās pēc lieltirgotavu / farmācijas pasākuma. Varbūt te arī būs Taureņu pirts veida sarunas, kur kāds aicinājis uzmest drosmei."

"No kā šādi secinājumi? Kur te lieltirgotavu interešu ietekme? Loģistiku, lai tā kurai vakcīnai, tāpat jāiepērk. Ja atsaucas uz sākotnējo info par Pfizer piegādi pa tiešo vakcinācijas kab., tad nobrūk RB versija, ka tie ir bijuši meli," komentē Viņķele.

Tikmēr Jemberga uzskata, ka Viņķele turpina slavēt AZ kā galveno vakcīnu tad, kad ir saredzamas problēmas reģistrācijā un esot skaidrs, ka Pfizer arī tūlīt reģistrēs, bet to nepērk. "Kamēr atbildes uz šiem jautājumiem nav skaidras, paliek maza % iespēja, ka lomu spēlē mums pagaidām nezināmi apstākļi," viņa piebilst.

Jāpiebilst, ka iepriekš jau vēstīts par "Re:Baltica" pētījumu, kurā pausts, ka valdībai pērn lemjot par vakcinēšanas jautājumiem, ierēdņi to maldinājuši par "Pfizer" vakcīnu.

Kad decembrī valdībā spriests par vakcinēšanas jautājumiem, premjers Krišjānis Kariņš (JV) interesējies, kurš konkrēti būs atbildīgs par vakcinēšanas organizēšanu. Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško atbildējusi, ka Latvijā par visu procesu atbildot Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens.

Kā vērtē "Re:Baltica", Henkuzena loma "vakcīnu iepirkuma fiasko līdz šim nav novērtēta", ieskaitot to, ka viņš 17.novembrī valdībai esot sniedzis maldinošu informāciju par "BioNTech/Pfizer" vakcīnas sarežģītību iepretim pārējām. Salīdzinot viņa teikto ar publiski pieejamo ražotāja, ASV regulatoru un Eiropas Medicīnas aģentūras dokumentāciju, "Re:Baltica" secinājusi, ka vismaz seši no astoņiem apgalvojumiem bijuši nepatiesi, maldinoši vai pārspīlējuši vakcīnas sarežģītību.

Piemēram, patiesībai neatbilstot prezentācijā valdībai rakstītais, ka vakcīnu pasūtījums jāveic no ražotnes uz vakcinācijas kabinetu bez lieltirgotavas starpniecības, ka vakcinācijas kabinetos nepieciešamas -80 grādu saldētavas, ka iespējami zudumi līdz 20% u.c. Vakcīnas ražotāji komentēt tabulas patiesumu atteikušies.

"Re:Baltica" vēl neesot pārbaudījusi, tieši kādas instrukcijas Henkuzena prezentācijas dienā bija pieejamas Eiropas zāļu aģentūrai un Veselības ministrijai, jo pašlaik tās jau ir atjaunotas, bet novembrī tās varēja būt nepilnīgākas. ZVA uzsver, ka tieši tas arī esot iemesls neatbilstībām prezentācijā - tobrīd "BioNTech/Pfizer" vakcīna nebija reģistrēta un attiecīgi lietošanas instrukcija nav bijusi pieejama.

Komentē 36

 
Anonīms
 

"Mēsli"ir visas potes. Ar aparātu Bio Well, to var viegli pierādīt. Bet, tas nevienu neinteresē. Miljoni tiek izgrūsti tautas bendēšanai, bet 1300 USD (bez nodokļa) nav.

3.marts, 12:20 Atbildēt

ej tu dirst!!!

4.marts, 11:50 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > eduards

Atnācāt, izplatīt savu intelektu? Nav problēmu, varat turpināt.

4.marts, 14:10 Atbildēt

Dusmas tomēr nemazina brīnišķīgo Ilzes iedzimto seksapīlu.

3.marts, 14:10 Atbildēt

Tu tiešām esi īpaši stulbs.Kāds sexapīls var būt no govs???

4.marts, 11:51 Atbildēt

Varbūt reiz žurnālisti un tiesībsargi sāks uzdot arī neērtus jautājumus par visu šo afēru. AZ virknē valstu neizmanto senioru vakcinēšanai.. nu ne jau bez pamata, bet mūsu gudrās galvas jau ir visgudrākās.... un par atteikšanos no gandrīz miljons vakcīnām reāli vajadzētu vainīgos ciet8umos par apzinātām slepkavībām to cilvēku, kuri vakcīnas nesagaidījuši katru dienu mirst....

3.marts, 14:14 Atbildēt

Precīzi desmitniekā!

4.marts, 11:52 Atbildēt

kapec jauzspiez tas neizpetitas potes!kas grib mirt ar poti lai to dara,bet neopolarize cik ta laba,kas grib mirt bez potes ta ir cilveka izvele.valdiba uzspiez savu cividpolitiku.agrak cilveki ari loti daudz nomira no gripas epidemijas bet nevienam neuzspieda poteties.

3.marts, 14:14 Atbildēt

Liana ko te mocies,tak ej un pakries,ja tev nekas nepatik.

3.marts, 15:17 Atbildēt

Ja Jums nepatīk cilvēku viedokļi, tas nenozīme ka Jums ir tiesības izgāzt uz viņiem savu naidu.

3.marts, 15:46 Atbildēt

A tu te beidz rakstit savus melus un dezinformaciju par Covid-19 un vakcinesanos.

3.marts, 15:55 Atbildēt

Jums ir pierādījumi? Lūdzu argumentus, apriešanas vietā!

3.marts, 16:06 Atbildēt

Atvainojiet,bet šai personai nav ne argumentu,ne pierādijumu.Vienīgais ko viņš var un spēj ir apriet un rupji apsaukāties.Bet Liana visu pareizi pateica[uzrakstija]

3.marts, 17:41 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > sarmite.nikitina

Piekrītu. Rodas priekšstats, ka kungs mēģina pārstāvēt kaut kādu politisko spēku, bet trūkst intelekta.

3.marts, 18:39 Atbildēt
Beatrise Ezera > marcis

Marcis, karies pats, ja gribi!

3.marts, 23:27 Atbildēt
Eduards > beatrise.ezera

Vai tad tas lupata ir spējīgs pakārties? Viņš jau no striķa ieraudzīšanas pieslapina bikses.Tik vien zin,kā vemt internetā!

4.marts, 11:55 Atbildēt

Ko vairs uzbāžas ar savu gudrību, aizmirsti ministrēšanu, sāc zeķes adīt.

3.marts, 19:58 Atbildēt

Izlasīju UK ziņās, ka iegūti labi pētījumu rezultāti par AZ vakcīnu.

3.marts, 20:06 Atbildēt

LIANA! un tamlīdzīgie nezinīši!

No potes nemirst, saslimt var,bet salīdzinoši viegli.

Par gripu tev piekrītu, ka mira dzudz,un tieši tāpēc, ka nepotējās.

Bet daudzās sērgas ir apturētas tikai tāpēc, ka mūs visus jau skolā padomju laikos cītīgi vakcinēja. Tā ir izskauzta difterija, šarlaks, bakas, bērnu trieka u.c.

Kādā mucā tu esi augusi,ka to nezini??? Vai muļķība ir tagadējo laiku iezīme?

3.marts, 20:30 Atbildēt

Madara, nesalidzini pirkstu un pimpi. Un pret gripu potējas ar tikai tādi slimi idiņi kā tu

4.marts, 7:50 Atbildēt

Madara, padomju laikā, cilvēkus no slimībām glāba nevis potes, bet gan spēcīgāka imunitāte.

************

Cilvēka organismā ir sātana orgāns (saules pinums = reptīļu smadzenes) kurš ievada slimību informāciju. Ja cilvēks sāk ārstēties (potēties vai citādi), tad saules pinums pārstāj ievadīt slimību un imunitāte uzvar to, kas jau ievadīts, daļēji zaudējot savu spēku (imunitāti).

************

Neliels piemērs par imunitāti. Statistiku par nāvi no audzējiem, sāka veidot astoņdesmito gadu sākumā. Tad cipars bija, ap 200 nāves gadā. Pagājušajā gadā, cipars = ~ 12000. Sekojoši, nepilnu 40 gadu laikā cipars palielinājās par 60 reizēm.

********

Skaidroju. Padomju laikā cilvēki dzīvoja vienkāršāk. Tajā laikā neviens nereklamēja Baudas meklējumus. Mainoties iekārtai, pat "Zīlīte" sāka sāka skaidrot, ko dara tētis ar mammu. Parādījās "Erotika", parādījās nakts pārraides par baudas spēlēm. Rezultātā, šodien mediķi iesaka meklēt imunitāti seksā. Kaut gan, jūtu izjūtas hormonus, izstrādā pats cilvēka organisms (aknas), līdz ar to tērējot imunitāti (dvēseles enerģiju). Jo vairāk jūtu, jo vairāk zaudējam imunitāti. Tāpēc arī vairāk slimo cilvēki. Ķīmija (jebkura) neuzlabo organismu. Mēslojot augsni ar ķīmiju, cilvēki noplicina dabīgo augsnes spēku. To dara arī potes un citas zāles.

4.marts, 9:46 Atbildēt

Tu , ideot, Valentīn, jau sen dzīvo komunismā, ja tā runa par PSRS statistiku ! Kur šitādi rodas.. PSRS, tiesa, jau vakcinēja pilsoņus un bērnus, lai varētu , pieauguši, strādāt militārajām vajadzībām un cīnīties par vispasaules proletariāta virskundzību !!

4.marts, 10:36 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > janis.kalnins.krumins

Naids spēj izdzīvot tikai tumšā dvēselē. Līdz ar gaismas zušanu, zūd aŗī izpratne un imunitāte, bet vairojas agresivitāte. Tā ir Jūsu personīgā izvēle, kādu ceļu iet. Visu gaišu! Diemžēl, līdzēt nevaru.

4.marts, 10:46 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > janis.kalnins.krumins

Jūsu intelekts, atgādina "Mārča"intelektu.

4.marts, 11:03 Atbildēt

Tad nu, Valentīn, nerunājiet muļķības publiskā telpā un netēlojiet te inteliģentu dzīvesgudru visszini, neesat tāds !

4.marts, 11:36 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > janis.kalnins.krumins

Jūs , savas samazgas un naidu, vēlaties uzdot par dzīvesziņu un spēju izprast lietu būtību?

4.marts, 13:08 Atbildēt

Paldies par Valentīna komentāriem, tie vismaz ir konstruktīvi. Visiem iesaku no rīta noskaņoties priecīgai dienai, un visu dienu izturēt nevienu, t.sk. sevi, nekritizējot. Dzīve krasi mainās ;)

4.marts, 21:13 Atbildēt

Paldies, Silviņ!

5.marts, 11:13 Atbildēt

Madara Zīle zini pa 3 mēnešiem var tikai labi nomasturbēt,bet nevis izstrādāt efektīvas vakcīnas no absolūti nezināmas slimības.Zinātniskos rakstos var smelties ka izstrādes laiks aizņem 10-15 gadi vakcīnu izstrādei

7.marts, 17:03 Atbildēt

AZ nav mēsls ,bet gan, debilie žurnālisti ,ar savu nevaldāmo tieksmi vienmēr strēbt karst ,to par tādu pataisīja !

3.marts, 21:14 Atbildēt

PALDIES, NOTEIKTI NEVAKCINĒŠOS!!!

3.marts, 21:24 Atbildēt

Mēsli ir tie ,kas uz slimības pelna ....un izplata ģenētiski modificētas potes .. nepārbauditas

4.marts, 8:58 Atbildēt

točna teikts,pa 3 mēnešiem var tikai gūt baudu masturbējot nevis paspēt izstrādāt zāles,testus vai vakcīnas no pilnīgi jaunas slimības

7.marts, 16:52 Atbildēt

Ko tā stulbā viņķelene vēl muti vārsta...lai sēž biksiņās un attīstās!Ha,ha.

4.marts, 20:36 Atbildēt

totālais lohotrons,pats esmu slimojis ar parastu gripu,absolūti 100% viss kā kovidam,varēju ēst piparus un ostīt ko gribu un neko ne garšu,ne smaku nejutu,lauza kaulus,totāls bezspēks pirms 10 gadi bij. Lohotrons uz kā Kariņi un citi smerdeļi miljonus pelna. Ha,vakcīnu un visus testus izštuko pāris mēnešos,es pa tādu laiku savu dzīvokli izremontēt nespēju a šie vakcīnas izstrādā,to ka mirst cilvēki no tiem sūdiem zenekiem un pfizeriem stātīt pat negrib.10 gadi paiet vakcīnu izstrādē no jaunas slimības nevis 3 mēneši,bet nu lohi kovidotie joziet indēties uz priekšu.

7.marts, 16:50 Atbildēt

mani vienmēr ir apbrīnojusi totāla cilvēku kāre uz naudu,besī šitās kolhoznieces kuras neko nezin un nesaprot jo pati nav virusologs ,bet govju slaucēja,bet tik pārliecināti gaudo par vakcīnu kvalitāti .Šitie maitas deļ naudas ir gatavi noindēt jebko gan bērnus,gan sirmgalvjus. Totāla padla.!!!!

7.marts, 16:58 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:11

Jaunākās diskusijas