Kā skaidro SPKC speciāliste Santa Pildava, kopējā testu skaitā tiek iekļauti gan tie testi, kas ņemti no rīkles un deguna, gan siekalu testi. Iestādēs, kurās ir aizdomas par uzliesmojumiem, ir iespējams pieteikt siekalu testu.
"Līdz ar to uzreiz testu skaits ir lielāks, jo mēs testējam, piemēram, veselu iestādi. Tur var būt divsimt, trīssimt darbinieku," norāda Pildava.
Tāpat speciāliste norāda, ka salimušo skaitu nevar izdomāt "nez no kurienes". Testus pārbauda reģistrētās laboratorijās un ir iespējams redzēt, cik pozitīvo testa rezultātu no katras tiek iesniegti.
�� 10 tūkstoši testu dienā, bet rindas neredz. Kur viņi visi ir?
— SPKC.gov.lv (@SPKCentrs) March 2, 2021
❓ Bet to, cik katrā dienā būs saslimušo - to gan jūs paši izdomājat, vai ne?
❓ Ja dienā ir 800 pozitīvu testu, tad puse no tiem jau ir testējušies kaut kad pirms tam? pic.twitter.com/Ip8id5Ju94
Runājot par atkārtotiem testiem cilvēkiem, kuri ir inficējušies, speciāliste pauž, ka testu rezultātu analīzei datubāzē tiek izmantots algoritms, kas pārbauda to unikalitāti. "Mēs saglabājam tikai tās personas, kas mums ir unikālas, kam pirmo reizi ir uzstādīta diagnoze. Vienīgā reize, kad var būt atkārtots gadījums, ir tad, ja persona tiešām saslimst atkārtoti," norāda Pildava.
Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā gan darbdienās, gan brīvdienās palielinājusies Covid-19 testēšana, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati no laboratoriju iknedēļas atskaitēm, kas šodien tika prezentēti valdības sēdē.
Pagājušajā nedēļā darbdienās no Covid-19 testēšanas kapacitātes izmantoti 76%, kas, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu ir par pieciem procentpunktiem vairāk. Savukārt brīvdienās Covid-19 testēšanas kapacitāte palielinājusies par vienu procentpunktu un sasniegusi 38%.
Komentē 12
un ko dod tas tests,musu gimene vienam uzradija pozitivs,nekadu pazimju ok nu labi vins varetu but kas parnesa bet no gimenes 5cilveki neviens nesaslima ir ari riska grupa cilveks pec insulta un nekas visu laiku cupojamues un visi veseli
Jūs vienkārši esat Dieva izredzētie. Nešauboties ne par ko, ejiet uz baznīcu un aizdedziet svecītes par godu Jēzum Kristum!
neironeizē. tā arī jādara.
Parēķiniet kāda nauda tiek samaksāta par testēšanu ! 38€ x 10000 = 38000/ dienā.
Cik laika aizņem uztaisīt testu 200-300 darbiniekiem ? 200 x 5 min. =1000 : 60 = 16,66 h. Un tad vēl tie testi jāpārbauda.
LV ir 105 testēšanas punkti, darba laiks dažāds. Lai veiktu 10000 testu jābūt nepārtrauktai plūsmai !
???
Tests pats jau laiku neaizņem-1min
Es kad biju viens cilvēks tikai bija,pēc manis neviens.
Ir meli, ir lieli meli un ir statistika !
Te laikam tie lielie meli
Neizmērāmie.
Mums tas pats,tikai 4 cilvēku ģimene,es biju tas slimais(bez jebkāda slimuma pazīmēm)Vecākajam ģimenē 80 gadi,arī visi čupojāmies un nevienam nekādas vainas.Pat no tā spk zvanīja,.pasūtīju viņus.Tagad martā aiziešu uz tām antivielām hohmas pēc.
Raksta virsraksts paģēr kaut kādu mītu laušanu. Ja tas par 10 000 cilv. dienā ir mīts, kurš bija jālauž, tad rakstā neredz nekādu šā mīta laušanas pazīmi, ja nu vienīgi, ka dienā var testēt veselu iestādi ar 200-300 testējamajiem. Kāds tam sakars ar tiem 10 000? Lai šādi savāktu tos 10 000, tad katru dienu ir jātestē vismaz 30-50 šāda apjoma iestādes. Lai to mītu lauztu, tad vajadzēja uzrakstīt nevis par tiem 2-3 simtiem, bet par 10 tūkstošiem.
Speciāliste šo skaitli 10 000 vispār nepiemin. Vai mīts ir lauzts?
p.s. ja rakstā ir minēts tikai viens speciālists ar vārdu un uzvārdu, tad arī virsrakstā vēlams publiku nemaldināt, pieminot speciālistus, it kā daudzus.
Tas skaitlis jādala ar vismaz 3.Piemēram,ja rēķina uz visiem Latvijas vairāk kā 100 analīžu nodošanas punktiem,tad tiktu pie aptuveni 30500 paraugiem,bet tad tam vajadzētu visos punktos notikt bez apstājas un 24 stundas diennaktī un ar 5 minūšu intervālu.