Ārsts atklāj, ko darīt, ja pēc Covid-19 potes jūties slikti

tautaruna.lv 26.februāris, 14:44
 
PA images/Scanpix/Leta
Reanimatologs, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" skaidrojis, ko darīt, ja pēc vakcinēšanās pret Covid-19 parādās temperatūra un citas sūdzības.

Fūrmanis skaidro, ka šie simptomi pēc vakcīnas saņemšanas nav blakusparādības, bet gan process, kādā organisms veido imunitāti.

"Citiem šīs parādības ir vairāk izteiktas, citiem šīs parādības ir mazāk izteiktas. Kas ir jādara šajos gadījumos? Jāskatās pēc pašsajūtas un drīkst lietot temperatūru pazeminošus līdzekļus, ja temperatūra ir virs 38,5 grādiem," norādā ārsts.

Viņš atzīmē, ka parasti tās ir divas līdz trīs dienas, kad sūdzības pēc potes saņemšanas pāriet.

Jau vēstīts, ka līdz 21.februārim Zāļu valsts aģentūra (ZVA) saņēmusi 421 ziņojumu par iespējamām vakcīnu pret Covid-19 blakusparādībām jeb blaknēm. Par blakusparādībām ziņojis aptuveni viens cilvēks no katriem simts vakcinētajiem, proti, aptuveni 1% vakcinēto. Saņemti ziņojumi par galvenokārt jau zināmām un sagaidāmām reakcijām pēc vakcinācijas, kas norādītas vakcīnu lietošanas instrukcijās un zāļu aprakstos. Kopumā dati no blakusparādību ziņojumiem par Covid-19 vakcīnām ir saskaņā ar jau līdz šim zināmo drošuma informāciju par šīm vakcīnām.

Visbiežāk ziņots par jau zināmām un lietošanas instrukcijā norādītām Covid-19 vakcīnu iespējamām blakusparādībām - paaugstinātu temperatūru, drudzi, galvassāpēm, nogurumu, sāpēm un apsārtumu injekcijas vietā, kā arī par tādām reakcijām kā tirpšanas sajūta, vemšana, caureja un izsitumi.
Saskaņā ar ziņojumos sniegto informāciju vakcīnām Comirnaty un Moderna blakusparādības mēdz būt izteiktākas pēc vakcīnas otrās devas. Savukārt AstraZeneca vakcīnai tās mēdz būt izteiktākas pēc pirmās devas. Visām vakcīnām blakusparādības visbiežāk rodas pirmajās dienās pēc vakcinācijas, ilgst dažas dienas un tad strauji izzūd. Parasti tās ir mazāk izteiktas vecāka gadagājuma cilvēkiem. Minētais ir saskaņā ar līdz šim jau zināmo informāciju par šo vakcīnu reaktogēniskumu, kas bija pieejama, reģistrējot visas Covid-19 vakcīnas.

Komentē 9

 
Anonīms
 

Nu redz, mans organisms veidoja pret to draņķi imunitāti. Pēc AstraZeneca 1.potes, kad jau es visiem biju izlielījusies, ka man nav nekādas reakcijas, pēc kādām 8-9 stundām sākās drebuļi un kāpt temperatūra. Uzkāpa līdz 38.3 un tā noturējās visu nakti kādas 5 stundas, tad temp. sāka pazemināties, līdz no rīta tā bija normāla un sajūta, ka nekas nav bijis. Tik daudz prāta bija nedzert nekādus paracetamolus.

26.februāris, 15:46 Atbildēt

Kas notiek tad , ja neparādās nekada reakcija ? Pote saņemta jau 10 dienas atpakaļ.

26.februāris, 16:10 Atbildēt

Pirmais ,,es izdauzitu seju ,otrs liktu vinam izdzer paarejas devas,, aa uz celakaaju es atstatu ar vienu aci,, aa butibaa uzmishu visam shim vakcinaam ar ko potee slimos galvaa!!

26.februāris, 17:47 Atbildēt

Covid vakcina ar laiku maina cilveka DNS!!! Sagaidama pecvakcinacijas pandemija,kas ir šīs afēras pamats lai samazinatu cilveku populaciju uz zemeslodes!

26.februāris, 20:40 Atbildēt

Tev nekaitētu iegūt kaut vai pamatzināšanas bioloģijā. Tas, ko tu te murgo, nav iespējams.

26.februāris, 22:18 Atbildēt

Tvaika ielā esot dažas gultas atbrīvojušās

26.februāris, 23:35 Atbildēt

Radiācija arī nopietni izmaina DNS. Te nav runa par bioloģiskajām metodēm, bet ķīmiju. Augu tējiņas var dzert pēc vajadzības, tās DNS nemaina.

27.februāris, 10:07 Atbildēt

Jā, 1% it kā sīkums. Bet es noteikti negribētu būt tajā 1% skaitā, kas pēc potes atstiepj kājas.

27.februāris, 10:04 Atbildēt

Tu nebūsi!

27.februāris, 16:38 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:14

Jaunākās diskusijas